نمایش نوار ابزار

سید سلمان هاشمی: دشمنان انقلاب و اسلام بدانند اگر شاخه ای از درخت تنومند انقلاب را قطع کنند، هزاران شاخه پر میوه از آن سر بر خواهد آورد/ مساجد، به پایگاه های قرآنی تبدیل شوند و استعداد های قرآنی را کشف و به جامعه معرفی نمایند

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی؛سید سلمان هاشمی امام جمعه ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در نشست با قاریان قرآن؛عنوان کرد: تطهیر قلب و انس همراه با تدبّر و تفقّه در قرآن دو عامل مهم بهره‌ مندی انسان از ضیافت الهی هستند. پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله وسلم در خطبه شعبانیه نیز دو عامل مهم درک ضیافت الهی را نیت های صادق و قلب های  طاهر و پاک دانستند. همانطور که جهت بهره ‌مندی و استفاده از معارف عمیق قرآن کریم علاوه بر طهارت دل نیاز به تعلّم، تدبّر و تفقّه است.

 

وی با تاکید بر تبدیل مساجد به پایگاه های قرآنی؛بیان کرد: والدین فرزندان خود را به مساجد بیاورند تا با این فضا مانوس شوند، برای تشویق و ترغیب نوجوانان و جوانان به وادی قرآن ضروریست که مساجد شهرک طالقانی، به پایگاه های قرآنی تبدیل شوند و با برگزاری مسابقات قرآنی متنوع در رده های مختلف سنی ، باعث جذب نوجوانان و جوانان شوند و استعداد های قرآنی را کشف و به جامعه معرفی کنند. باید نخبه پروری در زمینه قرآنی داشته باشیم،جوانی که میبیند استعدادهایش کشف شده راه خود را پیدا خواهد کرد.

 

هاشمی ادامه داد: الحمدلله ظرفیت عظیمی در مبحث کانون ها، قاریان و مجمع قرآنی در شهرک طالقانی وجود دارد اما متاسفانه نسبت به اینها بی مهری شده و از نظر بودجه فرهنگی در مضیقه هستند، در خیلی از استان های دیگر میبینیم که توجه ویژه ای به این کانون ها شده ،اما متاسفانه کانون ها و مجامع در تامین امکانات اولیه خود مانده اند، باید مسوولین مربوطه، نهاد های فرهنگی شهر از جمله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،سازمان تبلیغات و شرکت عملیات غیرصنعتی از این پایگاه ها،کانون ها و جلسات قرآنی حمایت نمایند و همت کنند تا این مشکلات را به حداقل برسانند.

 

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها با اشاره به ترور سه روحانی جهادی و انقلابی در حرم رضوی؛گفت:حادثه تلخ هتک حرمت به حریم قدس رضوی در ماه مبارک رمضان و تعرض و سوء قصد به سه نفر از روحانیون فاضل با سابقه درخشان جهادی ریشه در تفکر و جریان تکفیری دارد.حجت الاسلام اصلانی از جانبازان دوران دفاع مقدس، برادر دو شهید و روحانی جهادی فعال در حاشیه شهر مشهد با زبان روزه آسمانی شد.

 

وی تاکید کرد: به دشمنان اسلام و انقلاب می گوییم ؛ اگر شاخه ای از درخت تنومند انقلاب را قطع کنید، هزاران شاخه پر میوه از آن سر بر خواهد آورد، دشمن بداند، که با ترور پیروان انقلاب و مکتب أهل بیت علیهم السلام نخواهد توانست به درخت تنومند انقلاب اسلامی که ریشه در خون هزاران شهید دارد،گزند و آسیبی برساند، در هر زمانی که مردم نیاز به کمک داشتند در سیل،در زلزله و حتی در زمان کرونا عده ی زیادی از روحانیون در کارهای جهادی ورود کردند و حوزه های علمیه را تعطیل کردند تا به مردم کمک کنند اما متاسفانه این جریان تکفیری بر جامعه روحانیت هجمه میبرند و ضروریست که دستگاه های ذیربط، با افراد مروج جریان تکفیری ، مقابله جدی انجام دهند.

 

سید سلمان هاشمی در پایان با انتقاد از وضعیت خدمات رسانی پست شهرک طالقانی؛خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیاری از شهروندان از نحوه ارسال و دریافت محموله های پستی خود توسط اداره پست شهرک طالقانی گله مندند و در بیشتر مواقع پست بجای آنکه بسته های پستی را به موقع و درب منزل شهروندان برساند متأسفانه با تأخیر و فقط بصورت پیامکی به شهروندان اعلام می نماید، در صورتیکه طبق قانون، پستچی و اداره پست موظف به ارسال بسته های پستی درب منازل شهروندان  هستند چرا که هزینه پست توسط مردم پرداخت میشود. انتظار میرود اداره پست شهرستان بندرماهشهر به این مساله رسیدگی نماید.

 

دیدگاه ها