نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین امین تابع جابری خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی: شورای نگهبان از ارکان جمهوری اسلامی است/ همه باید مبلغ غدیر باشیم و آن را ترویج و تبیین کنیم

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی حجت الاسلام و المسلمین امین تابع جابری خطیب نماز جمعه ، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک ولادت امام علی النقی علیه السلام؛عنوان کرد: 15 ذی الحجه سالروز ولادت بزرگ مفسر قرآن، هدایت گر اسوه تقوا حضرت امام هادی علیه السلام است، یکی از با فضیلت ترین یادگار این امام به شیعیان زیارت جامعه کبیره است؛ که حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف به خواندن مداوم آن در زمان غیبت سه بار تاکید کردند.

وی با اشاره به فرارسیدن 26 تیرماه  روز شورای نگهبان بیان کرد: شورای نگهبان از ارکان جمهوری اسلامی است، شورای نگهبان در هرجایی و هر کشوری برای حفظ قانون اساسی یک مجلسی تشکیل می شود که در هر کشوری به یک اسم خاص وجود دارد، برای حفظ قانون اساسی شورای نگهبان تاسیس شد و باید هر چیزی قبل از به تصویب رسیدن در مجلس به تصویب شورای نگهبان برسد.

خطیب نماز جمعه با اشاره به 27 تیرماه فرارسیدن سالروز پذیرش قطعنامه 598 در سال 67؛خاطرنشان کرد: پذیرش قطعنامه  598در سال 67 بعد از 8 سال جنگ نابرابر که تمام دنیا بر علیه ما بود و تنها فقط کشور سوریه با ما بود. در این جنگ نابرابر که ایران با شرایطی که داشت قبول کرد قطعنامه را بپذیرد و به این جنگ خاتمه دهد.

حجت الاسلام تابع جابری با تبریک فرارسیدن هجدهم ذی الحجه عید غدیرخم؛گفت: ما باید غدیر را همانند قیام امام حسین علیه السلام زنده نگهداریم همه باید مبلغ غدیر باشیم و آن را ترویج و تبیین کنیم چرا که در این بین عده ای منکر غدیر هستند یا میخواهند فلسفه آن را وارونه نشان دهند. باید معرفتمان را نسبت به غدیر بالا ببریم این روز تاریخی یکی از بزرگ ترین وقایع جهان اسلام بود. یگانه الگوی حکومتی که می تواند سعادت، تکامل و پیشرفت مادی و معنوی بشر را فراهم و تضمین کند، همانا الگوی حکومتی امیر مومنان امام علی(ع) است.

خطیب نماز جمعه در پایان با تبریک فرارسیدن ولادت امام موسی کاظم علیه السلام بیان کرد: امام کاظم علیه السلام به دلیل حلم و بردباری در برابر تجاوزکاران و فرونشاندن غیظ و خشم خویش به «کاظم» ملقب بود و به خاطر لیاقت و شایستگی اش به «عبدصالح» معروف بود. یکى از مشخص ترین صفات بارز پیشواى هفتم ما، سخاوت و جود و کرم اوست که در راه خدا مبذول مى داشت.

مطالب مشابه
دیدگاه ها