نمایش نوار ابزار

زیرساخت‌های ۸ میلیاردی پارک خوارزمی ماهشهر در آستانه نابودی + تصاویر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرماهشهر ، مدتی است که عملیات زیر سازی پارک ۶۸ هکتاری که توسط پتروشیمی خوارزمی به پایان رسیده است اما شهرداری به دلیل مخارج زیاد و مکان  نامناسب از تحویل گرفتن این پارک خود داری کرده است.

این پارک که در یکی از ورودی های شهرستان بندرماهشهر حدفاصل شهرک طالقانی و شهرک رجایی قرار دارد و تنها پارک وسیع منطقه است که در کنار جاده ترانزیتی بندرقرار دارد می تواند با توجه به وسع و موقعیت آن به قطبی تفریحی و مکانی برای اشتغال زایی جوانان تبدیل شود.

گفته می شود هزینه زیرسازی این پارک بیش از ۸۰ میلیارد ریال است اما شواهد موجود نشان می دهد به دلیل عدم رسیدگی به این پارک فضای سبز این پارک به شوره زار تبدیل شده وهمه زیرسازی های آن  اعم از روشنایی ، سرویس های بهداشتی و سایر امکانات از بین رفته یا آسیب جدی دیده است.

این در حالی است که  درختانی که در این پارک عظیم کاشته شده اند درختان کنوکارپوس هستند.

کاشت این درختان به دلیل ایجاد حساسیت و آلرژی و همچنین نابودی منابع آبی و خاکی در خوزستان به تعلیق در آمده بود
حجت الاسلام والمسلمین سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرک طالقانی شهرستان بندرماهشهر در خطبه های نماز جمعه این شهرک با اشاره به اینکه پارک ۶۸هکتاری حد فاصل شهرک رجایی و شهرک طالقانی می توانست برای مردم تفریح و اشتغال ایجاد کند، گفت: آغاز این طرح که در سال‌های گذشته با هزینه ۸ میلیارد تومان برآورد شده بود، چرا هم‌اکنون رهاشده است؟

وی تاکید کرد: از فرماندار و نماینده مجلس و شهردار انتظار داریم این مساله را پیگیری کنند و در مورد خروجی این سرمایه عظیم گزارشی ارائه دهند، خروجی آن چه بوده؟ چرا پول بیت‌المال این‌گونه حیف‌ومیل شده است؟ پارک بزرگی که می‌توانست در وهله اول تفریح و سپس اشتغال را برای این مردم محروم به ارمغان بیاورد هم‌اکنون چرا رهاشده است؟

تصاویر وضعیت نامناسب این پارک را ببینید

مطالب مشابه
دیدگاه ها