نمایش نوار ابزار

حجت السلام و المسلمین سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرک طالقانی: نیمه شعبان یکی از پر برکت ترین اعیاد مسلمانان است/ مسوولین شهری و مدیران عامل شرکت های پتروشیمی توجه ویژه ای به مناطق محروم و کم برخوردار داشته باشند

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی؛ حجت الاسلام و المسلمین سید سلمان هاشمی امام جمعه شهرک طالقانی  با تبریک عید نیمه شعبان و هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) اظهار کرد: نیمه شعبان به برکت میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج)، یکی از پر برکت ترین اعیاد مسلمانان و فرصت معنویِ ارزشمندی برای ارتباط با معبود در کسب برکات الهی است.

وی افزود: نامگذاری روز میلاد حضرت مهدی (عج) به عنوان روز سربازان گمنامش، بیانگر نقش و جایگاه ویژه و تأثیر گذار وزارت اطلاعات و دستگاههای امنیتی در حفاظت از ارزشهای اسلامی و منافع ملی در برابر دشمنان قسم خورده انقلاب است.

امام جمعه شهرک طالقانی با اشاره به آیه ۶۲ سوره نمل«أَمَّن یجُیبُ الْمُضْطَرَّ إِذَا دَعَاهُ و…؛عنوان کرد: هنگامی که انسان درمانده میشود، تمام درهای عالم اسباب به روی او بسته می شود، چه کسی می تواند قفل های بسته را بگشاید و بن بست ها را برطرف نماید و درهای رحمت را به روی انسان بگشاید. خداوند در آیه ۶۲ سوره نمل از کلمه مضطر استفاده نموده است به این سبب که در حال اضطرار، دعاى مضطر ازحقیقت برخوردار است ، چون تا آدمى بیچاره و درمانده نشود، دعاهایش آن واقعیت و حقیقت را ندارد وامید به اسباب ظاهرى منقطع نشده است.

هاشمی ادامه داد: کسی که مقام حقیقی او هدایت به معرفت الله وبه کمال رساندن مردم است مثل اجداد غریبش این اسباب ظاهری که حکومت باشد را در دست ندارد غریب و ترید وفریدشده ومیبیند مردم به خاطر دوری از معارف حقیقی الهی در ظلم وجور و تاریکی وانحرافات هستند با اینکه شرح صدر دارد اما سینه اش به تنگ می آید وغصه میخورد …، وقتی میبیند حلال حرام شده  مسکرات ونوشیدنی های حرام بر سفره های مسلمین آمده  معروف منکرشده  غنا جایز شده  ربا تجارت شده رشوه هدیه شده  بی بند وباری آبرو شده  عده ای از سیری وعده ای از گرسنگی وفقر به گناه می افتند  و قتل  و غارت  و اختلاس  و دزدی  بی رحمی  تجاوز  مکاسب حرام  در حرام  رواج روزافزون دارند  « مضطر» میشود.

وی افزود: درست است که عالم، عالم اسباب است و مومن نهایت تلاش و کوشش خود را در این زمینه به کار مى‏گیرد ولى هرگز در جهان اسباب گم نمى‏شود، همه را از برکت ذات پاک او مى‏بیند آرى اگر انسان به این مرحله برسد مهمترین شرط اجابت دعا را فراهم ساخته است، مضطر برای امام زمان معنایی وسیع و عمیق دارد ؛ یعنی کسی که هیچ اسباب و عللی را چاره ساز نمیداند مگر خداوند متعال (لا موثر فی الموجود الا الله) و این یک مقام  و جایگاه ویژهای است که هر کس نمیتواند به آن دست پیدا کند چون هیچ کس به اندازه امام از معرفت الله برخوردار نیست.

امام جمعه شهرک طالقانی خاطرنشان کرد: برخی میپرسند پس چرا حضرت مهدی عج دعا نمیکند؟چون شرایط ظهور آماده نیست و از آن مهمتر حضرت در برابر امر خدا تسلیم محض است وهر موقع که خداوند اراده فرماید ظهور محقق خواهد شد، در حقیقت خود حضرت از همه بیشتر برای فرجشان دعا میکند وامر به زیاد دعا کردن هم میکنند و دعا امام نیز مستجاب است اما نکته مهم اینست که زمانش فراهم نیست تا به مرحله عمل درآید .

سید سلمان هاشمی با اشاره به سخنرانی های رهبر انقلاب در سخنرانی روز نیمه شعبان؛بیان کرد: بی عدالتی امروز از علم تغذیه میکند.ماموریت امام معصوم ایجاد قسط و عدل است. جز امام معصوم (ع) نمیتواند اینها را به وجود بیاورد. در غیاب جلسات عمومی ماه رمضان از جلسات دعا، سخنرانی، مناجات و غیره که امسال از آن علی القاعده محرومیم در خلوت خودمان همان معناها را به وجود آوریم، ماه رمضان در پیش است و چه خوب است که رزمایش گستردهای در کشور برای همدلی و کمک مومنانه به نیازمندان و فقرا رخ دهد که اگر انجام شود خاطره خوشی از امسال در ذهن مردم خواهد داشت.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در ادامه با انتقاد از عملکرد دستگاه های اجرایی و شهرداری یادآور شد: هرساله به مناسبت اعیاد شعبانیه شاهد نورافشانی، چراغانی و آذین بندی خیابان و فلکه ها در شهرک طالقانی بودیم اما امسال دریغ از یک بنر و یا چراغانی و…!

وی تاکید کرد: از مسوولین شهری و مدیران عامل شرکت های پتروشیمی انتظار می رود همانند پتروشیمی امیر کبیر و… توجه ویژه ای به مناطق محروم و کم برخوردار داشته باشند چرا که این ها در حیطه مسوولیت اجتماعی این شرکتهاست.

هاشمی یادآور شد: مخزن آب در شهرک طالقانی که سال گذشته با اعتبار بالغ بر ١۵ میلیارد ریال از سوی شورای راهبردی تامین اعتبار شده بود تاکنون کلنگ زنی نشده و به تاخیر افتاده ، انتظار می رود تا مسوولین امر فکری به حال پروژه های معوق و …کنند.

امام جمعه شهرک طالقانی با تقدیر و تشکر از مدافعان سلامت در بیمارستان ها؛گفت: پزشکان ، پرستاران و کادر درمان فارغ از تبعیض های همه جانبه و کمتوجهی ها با تمام توان وارد میدان شده اند و جان خود را به خطر انداختند تا از سلامت مردم دفاع کنند.

وی در پایان افزود: از همه دستگاه ها و داوطلبانی که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در شهرک طالقانی مشغول فعالیت هستند، بانوان بسیجی که حسینیه را تبدیل به کارگاه تولید ماسک کردند و در این مدت برای حفظ سلامتی مردم تلاش کردند تقدیر و تشکر می نمایم.

 

 

مطالب مشابه
دیدگاه ها