نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین سید سلمان هاشمی: ماه مبارک رمضان ماه فرصت های طلایی است/ مسوولین شهرستان بندرماهشهر همچنان منتظر تحقق وعده ها هستیم!

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی؛حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی امام جمعه با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه فرصت های طلایی است،در ماه مبارک رمضان فرصتها استثنایی وجود دارد که از آنها به‏ عنوان فرصتهای طلایی می‏توان یاد کرد. کسی در این ماه مبارک به موفقیت میرسد که این فرصتها را بشناسد و بهتر از وقتش استفاده کند. برخی از آن فرصتها عبارتند از:فرصت آشتی با خدا، ممکن است در این ماه غفران الهی شامل همه افراد بشود؛ اما بعضی از افراد فرصت سوز هستند.ماه رمضان، ماه آشتی با خداست و اگر کسی به هر دلیلی، ارتباطش با خدا کمرنگ شده، در ماه رمضان این فرصت طلایی را از دست ندهد. خدا میداند که چه تعداد از انسانها در این ماه با خدا آشتی کرده و آمرزیده شدهاند.

وی افزود:یکی دیگر از فرصت های طلایی، فرصت تقویت اراده و تصمیم ‏گیری است؛ یکی از مشکلاتی که در جامعه امروز وجود دارد، «ضعف اراده و تصمیم ‏گیری» است؛ گاهی برخی افراد می‏گویند: «من می‏دانم بد اخلاق هستم؛ اما نمی‏ توانم بر بد خُلقی ام غلبه کنم، من نباید اعتیاد داشته باشم، نباید ناسزا بگویم، نمی ‏توانم و نمی ‏شود.» گاهی افراد برای گرفتاریهای مختلف اظهار ضعف اراده می‏ کنند.ماه رمضان، ماه تقویت اراده است؛ یکی از نیازهای کاملا طبیعی و اولیه انسان یعنی غذا و آب هست. ما به اینها بسیار نیازمندیم؛ اما در این ماه، تمرین نخوردن و نیاشامیدن میکنیم؛ حتی یک نوجوان یا بچه ی کم سن وسال خصوصاً در این هوای گرم نزدیک به ۱۴ یا ۱۵ ساعت تحمّل می ‏کنند. کسی که سیگار را با سیگار روشن میکرده، اکنون ۱۴ تا ۱۵ ساعت خودش را کنترل میکند،  این تقویت اراده است و این  فرصت طلایی است که در اختیار انسانها است.این تصمیم و ارادۀ واقعی است که در این ماه رمضان تقویت می‏شود.

هاشمی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلاتی که در زندگی همۀ ما وجود دارد، «عدم برنامه‏ ریزی و نظم» است؛ ماه رمضان، دو ورود و خروج منظّم دارد که همه، آن را رعایت می‏کنند. ورود به ماه و خروج از ماه.در ایام سحرهای این ماه، مشغول خوردن غذا میشوی، یک دفعه کنار می‏ گذاری، می‏ گویی اذان شد، و یا از تشنگی به خودت می‏ پیچی؛ اما آب نمی‏ خوری و می‏ گویی باید افطار شود.بیاییم در این ماه برنامه ویژه داشته باشیم، حضرت امام (ره)، توجه ویژه ‏اى نسبت به ماه رمضان داشته و بدین جهت، ملاقات‏ هایشان را در ماه رمضان تعطیل مى‏ کردند و به دعا و تلاوت قرآن و… مى‏ پرداختند.‏چه خوب است که زندگی ما نیز همین ‏گونه باشد؛ سحرخیزی ما سر وقت انجام شود؛ نماز اول وقتمان روی نظم باشد. برنامۀ خانوادگی ما هم روی نظم باشد. در رمضان با این فرصت طلایی می‏توان برنامه ‏ریزی و نظم را در زندگی گسترش داد.

وی بیان داشت: فرصت پیوند با ولایت ازدیگر فرصت هاست؛ماه مبارک رمضان فرصتهای مناسبی برای پیوند و تقویت ارتباط با اهل بیت (ع) وجود دارد؛ چرا که تمام اعمال ما در گرو محبت و ارتباط با آن بزرگواران است.مؤمنان در شبهای احیای ماه رمضان، اسامی ائمه (ع) را بر زبان جاری می‏کنند، در مجالس می‏ نشینند، روضه می‏ شنوند و اشک می‏ریزند؛ این بهترین فرصتی است که می‏ توان خود را به اهل‏بیت (ع) نزدیک کرد. ماه رمضان ماه امام زمان (عج) است.اینکه در شب اول ماه رمضان، نیمه ماه رمضان، آخر ماه رمضان و در شبهای قدر، زیارت امام حسین (ع) مستحب است و در روایات آمده که هر کس در ماه رمضان به زیارت امام حسین (ع) برود، گویا با همۀ انبیا مصافحه کرده است، این همان پیوند با ولایت است.

امام جمعه شهرک طالقانی در بخش دیگری از بیانات خود با قدردانی از افتخارآفرینی سپاه در عرصه هوا وفضا؛عنوان کرد: ازسپاه دلاور و قهرمان ایران انقلابی و دانشمندان پارسا و مومن هوافضا که میراث داران شایســـته ی دانشمند شهید و پارسا حسن طهرانی مقدم هستند تشکر و قدردانی میکنیم.نیروهای مســـلح ایران اسلامی به ویژه سپاه همیشـــه قهرمان، نشان داد در سخت ترین شـــرایط، که در عرصه سازندگی، امدادرسانی، دفاعی، امنیتی فعال و پیشتازاست از تلاش در عرصه های دیگر غافل نشده و در جبهه های مختلف، سیاسی، نظامی، علمی،فرهنگی، عمرانی و ســـازندگی، خط شکن و رزمنده و مدافع همیشه بیدار اسلام و انقلاب و ایران است.

وی افزود: این فقط یک ماهواره بر نیست! یک موشک قارّه پیماست! این یعنی آمریکا به خوبی میداند سرزمین آمریکا و هم پیمانانش از روز چهارشنبه در تیررس فرزندان انقلابی ایران است! فضایی شدن سپاه در واقع به یک عمر غیبت ایران در فضا پایان میدهد و بازدارندگی ایران را در لایه ای عمیقتر قوام می بخشد و به ایران انقلابی برتری اطلاعاتی و توان خنثی سازی پیشگیرانه و واکنش سریع در برابر تهدیدها را می دهد.

هاشمی ادامه داد: پرتاب ماهواره نور با ماهواره بر  قاصد، به عنوان نخستین ماهواره نظامی، ایران را جزو شش،هفت کشور برتر جهان در این عرصه قرار داد. بدون تردید ایران اکنون اولین قدرت هوافضای منطقه است که در اوج اقتدار برآمده از دانش بومی دفاعی خود قرار دارد.آمریکا میداند از هم اکنون جهان، برای تحرکات استعمارگرانه اش، ناامنتر شده است. این اقدام یک بُعد از ابعاد «ابرقدرتی ایران» است. اتفاقی که در اوج تحریم ها و در نقطه نهایت فشار اقتصادی و جنگ ترکیبی دشمن رخ داده است،پیام امید و شـــعار” ما می توانیم” برای گروهها و کشورهای مقاومت و همه آزادگان جهان است. چنانچه سردار سلامی گفت: ایران اکنون از آسمان به زمین می نگرد و این آغاز شکل گیری یک قدرت جهانی است.»

وی اذعان داشت: باید بدانیـــم در زمان کنونی، برخورداری از فناوری ماهواره با لوازم آن، یک نیاز راهبردی برای توسعه و پیشرفت هر کشور است. در واقع پیشنیاز هرگونه دفاع و بازدارندگی برخورداری از دانش بومی و فناوری ماهواره است. در یک جمله اهمیت فناوری ماهواره در شرایط کنونی جهان را می توان چنین توضیح داد: ” کشـــوری که امروزه از فناوری ماهواره برخوردار نیست مانند لشکری است که در میدان جنگ از بی سیم و سیستم مخابرات بی بهره است!” این اهمیت بدان جهت است که بدانیم، فناوری ماهواره یک فناوری چندجانبه است و کارکردهای مختلفی دارد: تصویربرداری دقیق از زمین، ناوبری و هدایت کشتی ها، ارتباطات گسترده ی دفاعی و غیر دفاعی، رصد تحرکات دشمن از آسمان تا نقاط دوردست، هشدارهای سریع برای هدایت درست موشک ها، هواشناسی نظامی برای پیش بینی الزم عملیات دریایی است.یکی از مهمترین پیام های راهبردی موفقیت بی نظیر سپاه:الهام بخشی و الگودهی به جبهه مقاومت است.

سیدسلمان هاشمی با انتقاد از تعلل در اجرایی کردن طرح زمین های شصت هکتاری شهرک طالقانی؛ بیان کرد: متاسفانه مسؤلین استانی مسکن و شهرسازی در اجرای فاز دوم طرح آماده سازی، زمین های شصت هکتاری تعلل می کنند، از استاندار محترم می خواهیم که  این مسئله را به طور جد، تا حصول نتیجه پیگیری کنند.همانگونه که سال گذشته مطرح کردیم، منتظر وعده مسولان هستیم. مسوولین شهرستان بندرماهشهر نتیجه وعده پیگیری بیست هکتار از زمین های شصت هکتاری از طریق هلدینگ خلیج فارس ،چه شد؟ آیا به نتیجه ای نرسیدید؟همچنان منتظر تحقق وعده ها هستیم!

وی با تشکر و قدردانی از پاکبانان شهرداری درخط مقدم مبارزه با کرونا؛بیان کرد: پاکبانان شهرداری خط مقدم مبارزه با کرونا این روزها همچون پزشکان ، پرستاران و کادر درمانی بدون هیچ چشم داشتی و بدون حتی لحظه ای درنگ مشغول خدمت رسانی هستند و در شرایط کنونی بیشتر از گذشته با آلوده ترین اقلام و پسماندهای خطرناک سروکار دارند.شایسته است از خدمات و تلاش این سربازان و مدافعان خط مقدم شهرداری بندر ماهشهر که مظلومانه در مقابله با این ویروس مقاومت میکنند قدردانی و تشکر نمایم و قطعا تلاش دلسوزانه این عزیزان در این شرایط بحرانی در اذهان شهروندان باقی خواهد ماند.

هاشمی متذکر شد: این روزها خبرهایی مبنی بر افزایش قیمت نان به گوش میرسد که باید تاسف خورد چرا که این مساله فشار مضاعفی به قشر ضعیف و آسیب پذیر جامعه وارد خواهد کرد و انتظار می رود نسبت به این مورد تمهیداتی اندیشیده شود.

امام جمعه شهرک طالقانی در پایان خاطرنشان کرد: از همه افرادی که این روزها درهر زمینه و کاری مشغول خدمت رسانی و وکمک به مردم در بحث ضدعفونی کردن اماکن عمومی،معابر و منازل، کمک های معیشتی به نیازمندان ،تولید ماسک ، دستکش و ..هستند تشکر و خداقوت می گویم و از همه شهروندان عزیز خواستارم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی این ویروس منحوس را ریشه کن کنیم. همچنین از کلیه مسؤلین و کارکنان شرکت پتروشیمی امیر کبیر و پتروشیمی بندرامام  که نسبت به مسئولیت های اجتماعی خود در مناطق محروم گام ارزشمندی برداشته و توجه ویژهای داشته اند،تشکر و قدردانی نمایم.

مطالب مشابه
دیدگاه ها