نمایش نوار ابزار

مبارزه با تبعیض ، فساد و تضییع حقوق مردم از اولویت دستگاه قضایی است

رئیس کل دادگستری خوزستان در دیدار با امام جمعه شهرک طالقانی ماهشهر تاکید کرد: تبعیض ، فساد و تضییع حقوق مردم از دغدغه های بسیار مهمی هستند که مبارزه با آنها از اولویت دستگاه قضایی می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی رئیس کل دادگستری استان خوزستان در دیدار حجت‌الاسلام سید‌سلمان هاشمی، امام جمعه شهرک طالقانی شهرستان ماهشهر، مبارزه با تبعیض ، فساد و تضییع حقوق مردم را از اولویت دستگاه قضایی دانست و بیان داشت: آن چیزی که مردم را رنج می دهد تبعیض ، فساد و تضییع حقوق آنان است که دستگاه قضایی در راستای اجرای عدالت و احقاق حقوق عامه ، مبارزه با تبعیض ، فساد و تضییع حقوق مردم را در اولویت کاری خود قرار داده است.

وی افزود: ایجاد آرامش ، رضایت مردم و حل مشکلات آنان باید سرلوحه کارهای مسئولین باشد و با روحیه جهادی در خدمت رسانی به مردم تلاش مضاعفی داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی با اشاره به مطالبات مردم مبنی بر استخدام نیروهای بومی در شرکت های نفتی و گازی که در استان در حال فعالیت هستند،خاطر نشان کرد: استخدام نیروهای بومی گامی موثر برای کارآمدتر شدن مناطق صنعتی استان خواهد بود و تعداد بکارگیری و استخدام نیروهای جوان بومی در صنایع نفت و گاز این استان باید افزایش یابد و وزارت نفت باید استخدام نیروهای بومی را در اولویت قرار دهد.

 

وی همچنین بر پرداخت حق آلایندگی نفت و گاز به خوزستان تاکید کرد و گفت: با توجه به وجود میدان‌های عظیم نفتی و گازی در استان باید حق آلایندگی نفت و گاز به خوزستان پرداخت شود و این امر می تواند بخش عمده ای از مشکلات اشتغال ، محرومیت زدایی و توسعه پایدار در خوزستان را حل کند و دستگاه قضایی استان این موضوع را با جدیت پیگیری می کند.

رئیس دستگاه قضایی خوزستان در ادامه عنوان کرد: دادگستری استان با جدیت و مستمر برای رفع موانع اقتصادی و حل مشکلات خوزستان با تدابیر لازم در جلسات مختلف ستاد اقتصاد مقاومتی و ستاد مبارزه با فساد اقتصادی ، تصمیمات مطلوبی اتخاذ نموده و نسبت به گذشته تلاش ها و فعالیت های فراوانی در این زمینه داشته است.

حجت الاسلام هاشمی امام جمعه شهرک طالقانی شهرستان ماهشهر نیز در این دیدار ضمن تشکر و قدردانی از دستگاه قضا، به تشریح بخشی از مطالبات ،مشکلات و کمبودهای مردم این شهرک پرداخت و خواستار اقدامات جدی و قاطع دستگاه قضایی استان نسبت به رفع تبعیض فقر و فساد در شهرستان و همچنین توجه جدی به احقاق حقوق و مطالبات مردم شهرک طالقانی شد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها