نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی:تنها نسخه رفع مشکلات اقتصادی کشور تحقق اقتصاد مقاومتی است

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه شهرک طالقانی به نقل از خبرگزاری فارس ، حجت‌الاسلام سید سلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری، اظهار کرد: از نکات برجسته بیانات مقام معظم رهبری مثلث شوم است که یک ضلع آن استکبار، آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و ضلع دوم آن را ثروتمندان حرام‌خوار منطقه و نوکران استکبار همانند آل سعود تشکیل می‌دهد و ضلع سوم نیز منافقان کوردل که پیاده‌ نظام فتنه هستند.

وی افزود: پادوهای سازمان آدم‌کش منافقین که از دو ماه قبل آماده بودند و امریکا و استکبار با سرکیسه کردن دولت‌های وابسته به خلیج‌فارس بتوانند زباله‌های فراری از ایران را بازیافت و دوباره وارد میدان کنند، اما دیدند به فضل الهی و بصیرت مردم بازهم نتوانستند و سرشان به سنگ خورد و ناکام ماندند.

امام‌جمعه شهرک طالقانی بیان کرد: مسؤولان آگاه باشند که کینه‌ورزی دشمن نباید موجب شود از ضعف‌ها و مشکلات مردم به‌ویژه طبقات ضعیف غافل شوند. آن چیزی که باعث شد توطئه دشمنان و استکبار ناکام بماند ایمان و اتحاد و بصیرت و هوشیاری ملت بود که مقام معظم رهبری فرمودند که نه یک‌بار بلکه هزار بار از ملت تشکر می‌کنم.

خطیب جمعه شهرک طالقانی به بیانات مقام معظم رهبری در پاسخ به بیهوده‌گویی‌های اخیر مسؤولان آمریکایی در رابطه با شکست اخیر خود در ایران اشاره کرد و گفت: این بیهوده‌گویی‌ها  ناشی از عصبانیت شدید و شکست اخیر است که می‌گفتند که حکومت ایران از مردم خود می‌ترسد، درصورتی‌که باید به آن‌ها گفت حکومت ایران متولد این مردم است و نظام اسلامی ۴۰ سال است که به پشتوانه همین مردم در مقابل شما ایستاده است.

هاشمی افزود: فتنه‌گران می‌گفتند حکومت ایران از امریکا هراس دارد، در پاسخ به اینان باید گفت اگر از شما هراس داشتیم  چگونه در دهه ۵۰ شما را از ایران بیرون انداختیم و در دهه ۹۰ شما را از منطقه بیرون راندیم، اگر دشمن فتنه‌گری را تکرار کند بازهم تودهنی بزرگی خواهد خورد و ایران انتقام فتنه‌گری را از آمریکا خواهد گرفت.

وی در ادامه با قدردانی از بصیرت و بلوغ سیاسی مردم شهرک طالقانی در مقابله با اغتشاشات اخیر اظهار کرد: در اغتشاشات اخیر در شهرک شاهد آشوب و شورش نبودیم و این نشان‌دهنده بلوغ  و بصیرت مردم شهرک است. نگاه مسؤولان همواره باید نگاه صادقانه و همگانی باشد، جوابگویی به اعتماد مردم در برهه فعلی حکم جهاد فی سبیل الله را دارد و از شاخص‌ترین مبارزه مسؤولین در نظام اسلامی خدمت صادقانه به مردم به‌ویژه اقشار محروم کشور باشد.

خطیب جمعه شهرک طالقانی در ادامه با انتقاد از وضعیت اقتصادی و معیشتی کشور عنوان کرد: بنا بر سخنان مقام معظم رهبری ما باید زخم را مداوا کنیم، اقتصاد ما بیمار است باید برای درمان آن تلاش کرد. اقتصاد احتیاج به جراحی دارد  و تنها نسخه آن تکیه‌بر توان  داخلی، کار جهادی و انقلابی و اقتصاد مقاومتی است.

هاشمی در فراز دیگری از خطبه‌ها بابیان اینکه دولت و مجلس به‌جای تحمیل فشار بر مردم، اقدامات اثرگذاری در رفع مشکلات مردم داشته باشد، بیان کرد: همان‌گونه که معظم له فرمودند باید مطالبات و خواسته‌های مردم را پیگیری کرد و مطالبات به‌حق مردم دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، ازاین‌رو ضرورت دارد تمامی مسؤولان با مدیرت جهادی برای تأمین رفاه مردم به‌ویژه در مناطق محروم، تلاش مضاعفی داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات موجود در شهرک طالقانی اظهار کرد: داشتن بازار خوب حق مردم شهرک طالقانی است. می‌توان با مدیریت خوب و جابجایی شهرداری و نیروی انتظامی و پست، فضای خیلی خوبی برای بازار که فرصت اشتغال تعداد کثیری از جوانان این منطقه را تأمین می‌کند، مهیا کرد. تحقق این موضوع مستلزم پیگیری دلسوزانه مسؤولان مربوطه است.

امام‌جمعه شهرک طالقانی در پایان گفت: از شهردار جوان انتظار داریم که فعالیت و کارآمدی خود را در رفع مشکل بازار شهرک به نمایش بگذارد و همین‌طور انتظار داریم سالن ورزشی شهرک طالقانی و همچنین معضل تکراری روشنایی معابر شهرک طالقانی که پیش‌تر از این توسط فرماندار قبلی قول مساعد داده‌شده بود به‌صورت جدی پیگیری و ترمیم شود.

مطالب مشابه
دیدگاه ها
  • ناشناس پاسخ به دیدگاه

    درود بر امام جمعه فعال شهرک طالقانی
    ان شاء الله همیشه موفق باشید .
    واقعا کادر دفتر امام جمعه متشکل از افراد فعالی است.
    خدا قوت