نمایش نوار ابزار

لازمه مقابله با فساد، شفاف سازی در بودجه شهرداری بندر ماهشهر است/ تقسیم حق آلایندگی در تمام مناطق شهرستان بصورت یکسان و عادلانه باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از بندر ماهشهر به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرک طالقانی ، حجت‌الاسلام و المسلمین سید سلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با تسلیت سالروز وفات ام‌البنین و گرامیداشت روز تکریم مادران و همسران شهدا اظهار کرد: حضرت ام‌البنین از بانوان بامعرفت و پرفضیلت بوده و نسبت به اهل‌بیت (ع) معرفت و محبت خالص و شدید و نزد آنان مقام و منزلت بالایی داشت.

وی افزود: با شهادت چهار فرزند ام‌البنین (س) در کربلا، این بانوی شکیبا، به‌افتخار مادر شهیدان بودن نائل آمد و در کنار همسر شهید بودن، افتخاری دیگر بر صفحه افتخاراتش افزوده شد. ام‌البنین فرزندان دختر گرامی رسول خدا (ص) را بر فرزندان خود مقدم می‌داشت و بخش عمده محبت و علاقه خود را متوجه آنان می‌کرد و فرزندان خود را بر اساس مکتب اهل‌بیت (ع) تربیت کرد.

هاشمی با تأکید بر لزوم توجه مسؤولان به خانواده شهدای شهرک طالقانی عنوان کرد: مادران و همسران شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم، صبر و پایداری و ایثار و فداکاری را از ام‌البنین (س) آموخته‌اند. آرامش، صلح و زندگی و تمام واژه‌های زیبای امروز را مدیون دستان پاک و احساس ناب مادرانه مادران شهدا هستیم. لازم است مسؤولان مربوطه توجه ویژ‌ه‌ای به خانواده شهدای شهرک طالقانی داشته باشند و تصمیمات سازنده‌ای در این رابطه بگیرند.

امام‌جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه‌ها با اشاره به طرح دوفوریتی اعاده اموال نامشروع مسؤولان بیان کرد: این طرح مسؤولان با بیش از ۱۰۰ امضا در آستانه بررسی در مجلس شورای اسلامی است. تصویب این طرح به‌شرط رفع برخی ابهامات و دقت نظر در اجرا می‌تواند بخش زیادی از عقب‌ماندگی جمهوری اسلامی در تحقق شعارهای عدالت‌طلبانه انقلاب اسلامی را جبران کند.

هاشمی در ادامه با تأکید بر لزوم شفاف‌سازی در بودجه ۹۶ شهرداری بندر ماهشهر عنوان کرد: لازمه مقابله با فساد، شفاف‌سازی در بودجه شهرداری بندر ماهشهر است، شفاف‌سازی امور مالی و بودجه شهرداری برای مردم در راستای توسعه شهری باید موردتوجه قرار گیرد و شورای شهر باید بر نحوه تخصیص آن نظارت داشته باشد.

هاشمی گفت: شورای شهر بندر ماهشهر باید نسبت به شفاف‌سازی بودجه ۹۶ برای مردم اقدام کند و بگوید چقدر از این بودجه در این سال برای بندر ماهشهر و شهرک‌ها محقق شده است و همچنین در بودجه سال آینده شفاف‌سازی صورت و کارهای مهم در دستور کار قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: متأسفانه شهرداری شهرک طالقانی از داشتن یک کامیون و لودر محروم است، پیشنهاد می‌شود که اعضای ۷ نفره شورا بندر ماهشهر را به هفت قسمت تقسیم و بین خود ایجاد رقابت کنند.

خطیب جمعه شهرک طالقانی افزود: یکی از ضرورت‌های شورا داشتن شورای محله است، آن‌یک نفر شورای محله را تشکیل دهد و تمام مشکلات را رصد کند تا آسیب‌های اجتماعی و مشکلات به حداقل برسند و جلسات مردمی شورا با مردم در مساجد به‌تناوب برگزار شود.

هاشمی گفت: در ایام پایانی سال باید پاکیزگی شهر و شهرک‌ها به چشم بیاید، اجرائیات شهرداری نسبت به ساماندهی بازار شهرک طالقانی بسیار ضعیف عمل می‌کند و این بازار محل عبور و تردد ماشین‌ها شده است.

وی همچنین عنوان کرد: دستگاه‌های اجرایی توضیح دهند، امسال که به سال تولید و اشتغال نام‌گذاری شده است چند فرصت شغلی جدید در شهرستان بندر ماهشهر به وجود آمده و برای اشتغال جوانان در سال آینده چه برنامه‌ای در نظر گرفته‌اند.

امام‌جمعه شهرک طالقانی افزود: در حال حاضر کارهای قانونی و اداری شهرک صنعتی ۱۰۰ هکتاری شهرک طالقانی به پایان رسیده و در سال آینده کلنگ زنی آن انجام خواهد شد تا ان‌شاءالله با این طرح شاهد اشتغال هزار نفر به‌صورت مستقیم باشیم.

هاشمی در ادامه با اشاره به آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری بیان کرد: در هفته منابع طبیعی که از ۱۵ اسفندماه آغاز می‌شود، انتظار می‌رود مدیریت منابع طبیعی نهال‌های مثمر ثمر را به‌صورت رایگان در اختیار مردم قرار دهد و یا با همکاری شهرداری نسبت به کاشت آن اقدام کنند.

وی همچنین گفت: زمزمه‌هایی برای شهرستان شدن بندر امام به گوش می‌رسد که هیچ انسان عاقلی از این امر ناراحت نخواهد شد، بلکه باعث پیشرفت و ایجاد عدالت اجتماعی خواهد بود. کما اینکه شهر شدن شهرک طالقانی باعث پیشرفت و کم شدن محرومیت‌ها خواهد بود.

خطیب جمعه شهرک طالقانی عنوان کرد: تنها مشکلی که وجود دارد تعیین محدوده بندر ماهشهر و بندر امام تا پل فرودگاه است که این مسأله مناطقی شامل ناحیه صنعتی و شهرک‌های رجایی مدنی و طالقانی و شهر چمران را از حق آلایندگی خود محروم خواهد کرد چراکه بر اساس مصوبه مجلس حق آلایندگی فقط شامل آن شهرستان خواهد شد.

هاشمی افزود: درحالی‌که باید منافع مشترک یعنی تقسیم حق آلایندگی در تمام مناطق شهرستان بندر ماهشهر، بندر امام خمینی (ره)، شهر چمران، شهرک‌های طالقانی، مدنی، رجایی و همه روستاها به‌صورت یکسان و عادلانه باشد.

وی با تأکید بر لزوم تحقق عدالت اجتماعی اظهار کرد: از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خواستاریم راه‌حلی برای جلوگیری از ضرر به محدوده بندر ماهشهر و ذینفع شدن بندر امام و بندر ماهشهر و شهرک‌های اطراف اتخاذ کند تا عدالت اجتماعی برقرار شود.

خطیب جمعه شهرک طالقانی در پایان با اشاره به آشوبگری دراویش در تهران گفت: از مسؤولان امر به‌ویژه نیروهای زحمت‌کش در قوه قضائیه و نیروی‌های امنیتی و اطلاعاتی می‌خواهیم‌ با عوامل اصلی اغتشاش و ناامنی در ایام فاطمیه در تهران برخورد قاطعی داشته باشند تا ازاین‌پس شاهد این قبیل حوادث در کشور عزیزمان نباشیم.

مطالب مشابه
دیدگاه ها