نمایش نوار ابزار

امام جمعه شهرک طالقانی: مهم‌ترین اولویت‌ شهرک طالقانی تبدیل شدن به شهر است

به گزارش خبرگزاری فارس از بندر ماهشهر به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرک طالقانی ، حجت‌الاسلام سید سلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و فرزند برومندشان حضرت امام خمینی (ره) و فرارسیدن روز زن اظهار کرد: زن اسلامی عبارت از آن موجودی است که دارای ایمان و عفاف است، بانوان باید محتوای زندگی حضرت فاطمه زهرا (س)، حجاب و ساده‌زیستی او را الگوی خود قرار دهند.

وی افزود: متاسفانه سه شنبه گذشته به مناسب ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) در برج میلاد جشن ابتذالی برپا شد که بعضی مسؤولان به تماشا نشسته بودند، رفتن زنان بر روی سن و آواز خواندن و رقصیدن که در تمام فضاهای مجازی پخش شد. اینگونه جشن‌ها برای جامعه اسلامی ما ننگ است.

خطیب جمعه شهرک طالقانی بیان کرد: مسؤولان باید در مقابل این  بی‌حیایی و بی‌عفتی جوابگو باشند. زن در هر سنی که هست، کالای لذت و تفریح نیست، به اسم تکریم مقام زن، به دختران این سرزمین عفیف، کالا شدن برای لذت دیگران را نیاموزیم.

هاشمی گفت: متصدی مهم‌ترین بخش وجود هر انسان، تربیت او است. شأن و منزلت زن به ‌قدری بالاست که خداوند بهترین شغل آفرینش را به او واگذار و تربیت اشرف مخلوقات را به وی عطا کرده است.

وی اظهار کرد: زن در اجتماع اثرگذار است، مدیر کانون بسیار مهم خانواده است و مایه‌ آرامش جنس مرد است، در جامعه‌ای که مادران جایگاه ارزنده و از منزلت خوب و والایی برخوردار باشند امنیت و آرامش در خانواده به وجود می‌آید و تاثیر این امنیت و آرامش را به وضوح در جامعه می‌توان دید.

امام جمعه شهرک طالقانی افزود: در مقابل زن غربی موجودی است که برای جلب نظر مردان و  التذاذ آنها می‌شود، مسؤولان امر موظف هستند در مقابل رواج حرام الهی مثل بی‌حجابی در ملاء عام یا در ماشین که حریم خصوصی نیست مبارزه کنند و اجازه  ترویج آن را ندهند.

هاشمی با اشاره به حدیثی از امام سجاد (ع) به نقش حیاتی مادر در پرورش و رشد فرزندان، عنوان کرد: جوانان بدانند احترام به پدر و مادر موجب برکت زندگی است و دعای خیر والدین زندگی‌شان را متحول می‌کند.

وی گفت: نباید روز زن و مادر بر روز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) ارجحیت یابد، متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد پر رنگ شدن روز مادر و روز زن و غلبه آن بر روز میلاد پر خیر و برکت زهرای مرضیه (س) هستیم.

خطیب جمعه شهرک طالقانی بیان کرد: در مهدهای کودک، مدارس، ادارات و حتی صدا و سیمای ما هم شور و نشاط روز زن و روز مادر وجود دارد. گویی در تقویم شیعی ما روز میلاد فاطمه زهرا (س) گم شده و شادی ما به دلیل فرا رسیدن روز مادر و روز زن است.

هاشمی افزود: قطعا از ما شیعیان امیر المومنین (ع) توقعی بیش از این است. معنای این سخن کاستن از مقام والای زن و ارزش مادر نیست. که ما دست بوس همه مادرانی هستیم که مادری فاطمه زهرا (س) را الگوی خویش قرار می‌دهند و مقابل تمام بانوانی که عفاف و حجاب زهرای مرضیه را خط قرمز زندگی خود قرار داده‌اند دست بر سینه می‌گذاریم.

وی اظهار کرد: ولی ای کاش به جای تب و تاب گرفتن هدیه‌های گوناگون به مناسبت روز مادر و روز زن، قدردان مقام حقیقی مادر و زن باشیم و شادی خود را رنگ و بویی الهی بدهیم. به فرزندانمان بیاموزیم که شادی امروز ما و هدیه‌ای که به مناسبت آن به مادرش می‌دهیم به دلیل تولد فاطمه زهرا (س) است.

امام جمعه شهرک طالقانی گفت: به همسرمان بگوییم که از اینکه در مسیر تربیت فاطمی و زندگی فاطمی قدم می‌گذارد از او سپاسگزاریم و از مادرمان به دلیل اینکه ما را با الگوی فاطمی تربیت و شیعه امیرالمومنین (ع) بار آورده است تشکر کنیم.

هاشمی در فراز دیگری از خطبه‌ها با اشاره به بیستم اسفندماه روز راهیان نور، عنوان کرد: سال‌هاست که ایام نوروز راهی مناطق جنگی جنوب کشور می‌شوند تا نسل جدید با آنچه در ۸ سال دفاع مقدس رخ داد، آشنا شده و از نزدیک کربلای جبهه ها را لمس و در فضای ملکوتی شهدا تنفس کنند.

وی هدف از اردوهای راهیان نور را آشنا شدن نسل جوان با فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت دانست و گفت:  گام نهادن در مسیر کمال معنوی و مبارزه با تهاجم فرهنگی که از طریق فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای است یکی از اهداف والای این اردوهاست، اردوهای راهیان نور سنت حسنه‌ای است که می‌تواند از دو آسیب و خطر بزرگ یعنی «فراموشی» و «تحریف» پیشگیری کند.

خطیب جمعه شهرک طالقانی در ادامه به فرارسیدن ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا و تاسیس بنیاد شهید به فرمان حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: از آثار و برکات ترویج فرهنگ شهادت می‌توان به امنیت و ثبات کشور و عامل بازدارنده دفاعی در مقابل افکار شوم و خصمانه دشمن  و همچنین افزایش قدرت نرم یعنی ارتقای معرفت دینی و اسلامی اشاره کرد.

هاشمی همچنین با تاکید بر توزیع عادلانه امکانات از سوی کمیته امداد امام (ره) به مستضعفان در این روزهای پایانی سال اظهار کرد: از مردم متدین می‌خواهیم کمک‌های خود را از محرومان دریغ نکنند و فقط با توزیع عادلانه امکانات از سوی کمیته امداد امام (ره) و برنامه‌ریزی دقیق می‌توان لایه‌های پنهان فقر را در جامعه از بین برد، برای اینکه کمیته امداد مسیر انقلابی خود را ادامه دهد  نباید خط مشی دیگران را دنبال کرده و اقدام به آمارسازی و گزارش عملکرد کند.

وی در ادامه با اشاره به ۱۸ اسفند ماه سالروز تاسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور بیان کرد: این نهاد دینی می‌تواند به رشد ارزش‌های انقلابی و اجتماعی کمک قابل توجهی کند و پایگاهی برای تربیت جوانان انقلابی و مبارزه با ضد ارزش‌های غربی باشد.

هاشمی گفت: همچنین از کانون‌های فرهنگی فعال شهرک طالقانی که با بضاعت کم و ناچیز به صورت آتش به اختیار خدمات ارزنده‌ای را برای نوجوانان وجوانان این شهرک ارائه کردند و همکاری مسؤولان از جمله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی که امکانات ضروری و مهم را در اختیار این عزیزان  قرار داد تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی در پایان افزود: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های پیش روی ما شهر شدن شهرک طالقانی است که با توجه به سرانه جمعیتی که داریم با استفاده از حق ارزش افزوده استانی و حق آلایندگی می‌توانیم شاهد شکوفایی، پیشرفت و عمرانی و آبادانی شهرک طالقانی باشیم و رفع محرومیت‌ها فقط با شهر شدن شهرک طالقانی محقق خواهد شد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها