نمایش نوار ابزار

راهبرد جریان مرموز شیرازی‌ها ترسیم چهره خشن و افراطی از تشیع است

به گزارش خبرگزاری فارس از بندر ماهشهر، حجت‌الاسلام سید سلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با تبریک حلول ماه رجب اظهار کرد: ماه پر خیر و برکت رجب دارای فضایل بی‌شماری است. ۲۷ رجب بعثت پیامبر و میلاد سه امام معصوم، امام علی، امام باقر و امام جواد علیهم ‏السلام و اعتکاف ایام البیض در این ماه است.

وی در ادامه با اشاره به حادثه حمله گروهى از طرفداران تشیع انگلیسی به بهانه دستگیرى رهبرشان در جمعه گذشته به سفارت ایران در لندن افزود:  این اتفاق، حادثه‌اى قابل تأمل و بررسى است که لازم است دستگاه دیپلماتیک ما به ‌خوبى نسبت به آن واکنش نشان دهد.

خطیب جمعه شهرک طالقانی عنوان کرد: به‌راستی جریان چیست که سید حسین شیرازی به دفاع مقدس ایران در سخنرانی خود حمله کرده و در ادامه ولایت ‌فقیه را همان حکومت فراعنه می‌داند و شیخ اعظم انصاری (ره) را ضد ولایت‌ فقیه می‌داند در حالی‌که نه ‌تنها شیخ انصاری بلکه اعاظم علمای شیعه ولایت مطلقه فقیه را جزو مسلمات می‌دانند که از جمله آنها شیخ مفید، شیخ صدوق، سالار دیلمی، خواجه ‌نصیرالدین طوسی، محقق کرکی، محقق نائینی و دیگر علما هستند.

هاشمی گفت: حال طرفداران آنها در مقابل دستگیری سید حسین شیرازی با برنامه‌ای از پیش تعیین‌شده به سفارت ایران حمله کرده و پرچم خدام المهدی (عج) که هیئت منسوب به یاسر الحبیب است را بالا برده و پرچم عزیز ایران که مزین به نام مقدس (الله) را پایین می‌کشند؟ بدیهی است وهابیت که ساخته دست انگلیس است با این بیت ارتباط فکری دارد وگرنه چرا باید پس از دستگیری سید حسین شیرازی شبکه‌های وهابی از او حمایت کنند؟ کی و کجا وهابیت حامی شیعه و روحانیون شیعه بوده که اکنون بار دومش باشد؟

وی بیان کرد:  فرقه انحرافی جریان تشیع لندنی با حمله به سفارت ایران در لندن به یکباره خود را به جهانیان معرفی کرد، آنها سعی کردند با اهانت به پرچم مقدس ایران و بزرگ قلمداد کردن اقدام سخیف خود تحت نام «اشغال سفارت ایران» برای خود مشروعیت درست کنند که با دخالت پلیس تعرض آنها بسیار محدود و کوتاه شد و همچنین تمام برنامه برای آنان نتیجه‌ای برعکس داد.

امام جمعه شهرک طالقانی افزود: مقابله و ضدیت با جریان انقلاب اسلامی ایران را مهمترین راهبرد جریان مرموز آن هاست، تضعیف جایگاه ولایت فقیه همواره در تیررس جریان شیرازی‌ها بوده است.

هاشمی با تاکید بر اینکه جریان تشیع انگلیسی یک جریان سیاسی است، اظهار کرد: این جریان مبانی اعتقادی محکمی ندارد و هدف اصلی آن جدا کردن قشر مذهبی از بدنه نظام است. یکی دیگر از راهبردهای جریان مرموز شیرازی‌ها، ترسیم چهره خشن، خونین و افراطی از تشیع است.

وی در فراز دیگری از خطبه‌ها عنوان کرد: اصلاح شبکه آب شهرک طالقانی و اجرای کانال دفع آب‌های سطحی به ارزش یک میلیارد و ۶۰۰ هزار ریال از جمله کارهای بزرگی است که در سال ۹۶ انجام شد.

خطیب جمعه شهرک طالقانی با انتقاد از عملکرد مسؤولان در عدم حمایت از ورزش این شهرک اظهار کرد: سهم سرانه ورزشی شهرک طالقانی چقدر است؟ سالنی که قرار است از طرف استان تعمیرات اساسی و تجهیز شود چرا هم اکنون متوقف شده؟  نماینده مجلس طی سفرهای خود به استان پیگیر بوده‌اند اما مسؤولان مربوطه وقت‌کشی می‌کنند و باید پاسخگوی این رفتار هایشان باشند.

هاشمی گفت: در سال جاری در رشته ووشو بالای ۲۰ مدال کشوری توسط ووشوکاران آقا و خانم این منطقه کسب شد اما متاسفانه هیچ توجهی از سوی مسؤولان استان به این ورزشکاران نشد.

وی اظهار کرد: در رشته فوتبال نیز برای نخستین بار در دو رده سنی نوجوانان و نونهالان قهرمان لیگ برتر بندرماهشهر شدند، آیا این ورزشکاران به حمایت احتیاج ندارند؟

امام جمعه شهرک طالقانی در پایان خطاب به مسؤولین شورای شهر خواستار ارائه گزارش و پیگیری پروژه‌های سال آتی این شهرک شد و گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام تعطیلات سال نو چرا قطار مسافربری بندر ماهشهر به تهران و مشهد که دو سال پیش راه‌اندازی شده بود، در حال حاضر به مسافران  خدماتی ارائه نمی‌دهد؟ از مسؤولان مربوطه انتظار پاسخگویی داریم.

مطالب مشابه
دیدگاه ها