نمایش نوار ابزار

حمایت از کالاى ایرانى راه مقابله با جنگ اقتصادى دشمن است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرک طالقانی  ، حجت‌الاسلام سید سلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی در تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با هزاران نفر از کارگران و کارآفرینان اظهار کرد: برای حمایت از تولیدکنندگان و کارگران ، دولت باید با دو مقوله واردات بی‌رویه و قاچاق کالا به‌طور جد مقابله کند، دشمن هم‌اکنون تمرکز خود را بر جنگ اقتصادى و جنگ فرهنگى  با کشورمان هدف قرار داده است .

وی افزود: حمایت از کالاى ایرانى، یکى از بهترین و مؤثرترین شیوه‏هاى مقابله با طراحى اقتصادى دشمن است و راه مقابله با جنگ اقتصادى، تکیه‌بر توانایى‏ها و ظرفیت‏هاى داخلى است.

هاشمی در ادامه گفت: کمک به حفظ و افزایش اشتغال نه‌تنها خدمت به جامعه کارگرى است؛ بلکه زمینه‏ ساز اشتغال جوانان و کاهش معضل بیکارى و حفظ شأن و منزلت خانواده‏هاى ایرانى به شمار مى‏آید.

امام‌جمعه شهرک طالقانی وابستگى اقتصادى مسلمین به جهان کفر را زمینه‌ساز سلطه و غلبه سیاسى دشمنان دانست و بیان کرد: بدیهى است چنانچه تولید داخل رونق نداشته باشد، نیازمندى و بالطبع وابستگى به بیگانگان زیاد خواهد بود که این وابستگى هم آثار اقتصادى ، سیاسى و فرهنگى دارد.

وی عنوان کرد: از دیگر مصادیق حمایت مستقیم دولت و دیگر دستگاه‏هاى حاکمیتى از کالاى ایرانى مربوط به خرید و توزیع اقلام مصرفى بین کارکنان آن‏ها است ، اگر سازمان‏ها و نهادهاى تحت امر دولت به‏صورت متمرکز در خرید اقلام مصرفى، حمایت از کالاى ایرانى را مدنظر داشته و براى خانواده بزرگ سه‌میلیونی خود به‏صورت متمرکز خرید اقلام ساخت داخل را برنامه‏ریزى و مدیریت کنند، به‌یقین، یکى از مصادیق بارز و اساسى حمایت از کالاى ایرانى در عمل تحقق پیدا خواهد کرد.

هاشمی افزود : در کل کشور نزدیک به ۳۶۰۰ دستگاه اجرایى دولتى وجود دارد که بیش از سه میلیون نفر را در استخدام رسمى خوددارند، اگر اعتقادى به حمایت از کالاى ایرانى در بدنه دولت وجود داشته باشد و اقدامى در این زمینه صورت گیرد،بى‏شک ثمرات آن به‌سرعت در بخش تولید و اشتغال کشور خود را نشان داده و روند افزایش تولید، ارتقاى کیفیت و کاهش بیکارى را در اندک زمانى به بار خواهد آورد و خانواده‏هاى ایرانى از ثمرات آن بهره‏مند خواهند شد.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه‌ها با اشاره به مشکلات اجتماعی این منطقه اظهار کرد: از مسئولان مربوطه انتظار داریم، نگاهی به مراکز بهبودی و ترک اعتیاد در شهرستان داشته باشند ، وجود مراکز ترک اعتیاد دارای مجوز در کل شهرستان  ضروری است و با مراکز ترک اعتیاد غیرمجاز صحبت شود  تا آموزش‌های لازم را ببینند و مجوز بگیرند ، در غیر این صورت آسیب‌های جبران‌ناپذیری به جامعه وارد خواهد شد.

وی گفت: وظیفه نهادهای دولتی این است که کمبودهای مدارس را جبران کنند تا فشاری بر قشر ضعیف وارد نشود ، به غیر از مدارس ابتدایی که صرفاً پول کتاب را از طریق ثبت‌نام در سامانه تحویل می‌دهند، در سال تحصیلی جدید مدارس نمی‌توانند مردم را مجبور به پرداخت هزینه کنند، در این زمینه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر اعضای شورای راهبردی باید سالانه  سرانه‌ای به مدارس اختصاص دهند.

هاشمی ادامه داد: مسئولان در زمینه هزینه‌های شورای راهبردی شفاف‌سازی کنند و قانون نانوشته‌ای که فقط چهار نفر جز اعضای شورای راهبردی باشند را تغییر دهند.

وی افزود: باید بودجه‌ فرهنگی به‌صورت شفاف سالیانه به متولیان امر داده شود  تا در مقابل تهاجم فرهنگی  با برنامه‌ریزی مفید و دقیق مورداستفاده قرار بگیرد.

امام‌جمعه شهرک طالقانی در پایان با اشاره به فرارسیدن ۱۵ اردیبهشت ، روز بزرگداشت شیخ صدوق(ره) گفت:  شیخ صدوق، فقیه و محدث بزرگ شیعه با ۳۰۰ جلد اثر ماندگار یکى از برجستگان عالم تشیع است که بخش عمده‌‏اى از عمر پربرکت خود را براى نیرومند ساختن مذهب شیعه در مسافرت گذراند، به‌طوری‌که بعضى از بزرگان، او را به‏عنوان جهانگردى پوینده براى دانش‌آموزی ستوده‌‏اند.

 

دیدگاه ها