نمایش نوار ابزار

امام جمعه شهرک طالقانی گفت :قوه‌قضائیه توصیه‌های مقام معظم رهبری را نصب‌العین خود قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرک طالقانی، حجت‌الاسلام سید سلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در عید فطر، اظهار کرد: فشار اقتصادى به توده‌‏ ملّت ایران امروز یکی از توطئه‌های دشمن است، برای رفع نیازهاى مردم و حل مشکلات اقتصادى کشور باید تمام قوای سه گانه و نهادهاى حاکمیتى و کلیت نظام جنگ اقتصادى را در اولویت مسائل کشور قرار داده و در راستاى مقابله با آن از هیچ کوششى فروگذاری نکنند.

وی با اشاره به دیدار نمایندگان و جمعی از کارکنان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان کرد: در این دیدار مقام معظم رهبری مجلس را با اوصافی چون رکن رکین نظام و عصاره فضایل ملت معرفی کردند، یکی از توصیه‌های رهبر انقلاب به نمایندگان «حضور به موقع و کامل در کمیسیونها و صحن علنی مجلس»، «پرهیز کامل از سفرهای خارجی غیر ضروری» و «پرهیز از اشرافی‏گری» بود.

هاشمی افزود: مردمی بودن نمایندگان، یعنی مسئولان نظام از مردم و نزدیک به مردم باشند، خوی اشرافی‏گری، خوی جدائی از مردم، خوی بی‏ اعتنائی و تحقیر مردم در آنها نباشد و لازمه‏ مردمی بودن، زندگی کردن در سطح متوسط مردم است.

امام جمعه شهرک طالقانی در ادامه گفت: ضرورت خدمت جهادی و انقلابی همراه با ساده‏‌زیستی مسئولان از جمله تاکیدات دایمی معظم له بوده و هست و اولویت قانون و مجلس حمایت از اقشار ضعیف جامعه می‌باشد.

هاشمی با اشاره به فرا رسیدن سالروز تخریب بُقاع متبرکه ائمه بقیع(ع) در مدینه‌‏ منوره توسط وهابیون سعودى بیان کرد: برای درک میزان دردناک و شنیع بودن این اقدام باید توجه کرد که در کمتر کشوری به اندازه سرزمین حجاز، آثار مربوط به قرون نخستین اسلام وجود داشته است؛ چرا که زادگاه اصلی اسلام آن‌جا است و آثار گرانبهایی از پیشوایان اسلام در جای جای این سرزمین دیده می‌شود.

وی افزود: این حادثه از یک سو معلول جهل و نادانى و افراط‌گری‌های دور از ‏منطق و دلیلِ فرقه‏اى منحرف به نام وهابیت است و از سوى دیگر حاصل نقشه شوم استعمار انگلیس و سیاست دین‏‌ستیزانه آن با افکار و عقاید حق اسلامى است.

وی گفت: تخریب بقیع سندى بر جنایت این فرقه انحرافى و افکار افراط گرایانه آنان و نقشه شوم استعمار براى همیشه تاریخ است. آن‏گونه که این جریان افراطى در سال‏هاى اخیر، جریان تروریستى تکفیرى داعش را سامان داد و به تکرار جنایات خود در عراق و سوریه پرداخت و قبور و حتى مساجد و بقاع متبرکه بسیارى را تخریب و مدفونان را در جنایتى خلاف اصول دینى، نبش قبر کرد و در این زمان نیز علماى آنان نه ‏تنها بر تخریب قبور، بلکه بر مباح بودن ریختن خون شیعیان فتوا می‌‏دهند و پاداش آن ‏را بهشت برین معرفى می‌کنند.

هاشمی عنوان کرد: جریان تکفیری از مصائب اسلام است که این‏ها اطاعت و عبودیت و خاکسارى در مقابل طواغیت زنده را شرک نمی‌‏دانند، اما احترام به بزرگان را شرک می‌دانند، از بین بردن تاریخ اسلام و تشیع را از مهم ترین اهداف پشت پرده و هابیت در تخریب قبور ائمه بقیع و قبرستان بقیع است.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها با اشاره به سالروز تأسیس «سازمان تبلیغات اسلامى» به‌ ‏فرمان حضرت امام خمینى خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی باید دوره‌های مفید در زمینه پاسخ گویی به شبهات وهابیت و مهدویت، غدیر شناسی گفتمان‌های دینی در مدارس و دانشگاه‌ها برگزار کند و مبلغان دینی را مسلح به سلاح علم روز نماید تا قدرت پاسخ گویی به شبهات را داشته باشند.

وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی در شهرستان بندرماهشهر با توجه به ظرفیت‌های موجود با برنامه ریزی طرح  تابستانه می تواند طرح حفظ و معارف قرآن مانند طرح رحله را در شهرستان برگزار و جوانان مستعد قرآنی را به جامعه معرفی نماید.

هاشمی عنوان کرد: امارات و عربستان و مزدوران وابسته به آنان در طول هفته‌های گذشته حملات متعددى را براى اشغال حدیده در غرب یمن انجام داده‏‌اند که این حملات تاکنون منجر به تصرف بخشى از مناطق غربى حدیده توسط نیروهاى ائتلاف سعودى شده است. این عملیات که الرعد الاحمر نام گرفته به فرماندهى امارات و براى اشغال کامل بندر الحدیده و محاصره دریایى انصارالله صورت می‌‏گیرد. بندر الحدیده تنها بندر ارتباطى انصارالله با جهان خارج است که در غرب یمن قرار دارد.

وی ادامه داد: از نظر ائتلاف سعودى – اماراتى اصلى ترین راه ارتباطى و تأمین لجستیکى انصار الله از طریق بندر الحدیده است و با اشغال این بندر و همزمان فعالسازى چند جبهه عملیاتى، مى‏‌توان انصار الله را به شکست و تسلیم وادار ساخت.

خطیب نمازجمعه شهرک طالقانی به مناسبت فرارسیدن هفته عدالت و قوه قضائیه‏ اظهار کرد: قوه قضاییه باید توصیه‌های مقام معظم رهبری را نصب العین خود قرار دهد و با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در برخورد با فساد در قوه‏ قضائیه ، قضات فاسد علنى به مردم معرفی و با آنها برخورد شود، همانطور که خواهان معرفى قضات خدوم و عناصر برجسته قوه‏ قضائیه به مردم شده‏‌اند.

وی سلامت قوه ‏قضاییه را در اولویت دانست و گفت: معدود افرادى که در داخل قوه قضاییه مرتکب فساد و اقدامات خلاف می‌‏شوند، علاوه بر خیانت به مدیران و کارکنان خدوم و زحمتکش دستگاه قضایى، به مردم نیز ظلم می‌‏کنند، ورود قوه‏ قضائیه به سیاست‏‌بازى و یا گرایش آن به جناح‏هاى سیاسى سم‏ مهلک و از بین برنده‏ هرگونه اعتماد به قوه‏ قضائیه است.

هاشمی ادامه داد: سازمان بازرسى کل کشور به‏ عنوان یکی از بازوان اصلى قوه قضائیه باید به دور از هر گونه سیاست بازی با مفاسد اقتصادی مبارزه کند، ورود جدى قوه‏ قضائیه به پرونده‏‌هاى دانه درشت‏ها و اطرافیان برخى از مسؤولان سیاسى کنونى و سابق کشور جای تقدیر دارد و این قوه نباید از هجمه ها هراس داشته باشد بلکه باید در راه احقاق حق و جلب رضای الهی با صلابت و شجاعت تمام، وارد صحنه شوند تا اعتماد مردم نسبت به این قوه روز به روز بیشتر شود.

وی با تشکر از بزرگان طوائف در رعایت عدم برگزاری مراسم فاتحه خوانی در روز عید فطر عنوان کرد: متاسفانه شاهد تیراندازی در روز روشن به مدت دو روز متوالی در مراسم ختم یکی از بزرگان طوایف بودیم که مردم از این مسئله گله‌مندند و از نیروی انتظامی که حافظ امنیت و جان مردم است انتظار می‌رفت با قاطعیت با اخلال گران نظم و امنیت وارد صحنه شوند.

امام جمعه شهرک طالقانی در پایان خواستار رسیدگی به مراکز درمانی در شهرک طالقانی شد و گفت: شبکه بهداشت و درمان با همکاری بخش خصوصی مانع تعطیلی تنها درمانگاه شبانه روزی و داروخانه شهرک طالقانی شوند، چرا که نبود پزشک عمومی و متخصص در مواقع مناسب و اورژانسی در درمانگاه ، اتفاقات ناگوار و جبران ناپذیری به بار خواهد آورد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها