نمایش نوار ابزار

حجه الاسلام ملکوتی امام جمعه موقت شهرک طالقانی، وحدت ،انسجام و همدلی میان دولت و مردم بسیار مهم است . اقتصاد مردم نباید به برجام و خارج از کشور متصل شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرک طالقانی ، حجه الاسلام ملکوتی امام جمعه موقت شهرک طالقانی در خطبه های نماز جمعه  دهه کرامت و ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها  و ولادت امام رضا علیه السلام را تبریک گفتند . ایشان در ادامه به دیدار اعضای هیئت دولت با مقام معظم رهبری پرداختند و افزودند که اعتماد مردم به دولت و مسئولین میتواند بسیاری از مشکلات را مرتفع کند .

ایشان گفتند هر مسئولی در هر لباسی که باشد و سهل انگاری کند در پیشگاه خدا مسئول است و اگر هم عمداً مرتکب خطا شود در پیشگاه خدا و مردم نیز مسئول خواهد بود و بخشیده نخواهد شد . مسئولین و اعضای دولت باید به خود و توانایی های داخلی ایمان داشته باشند تا بتوانند بر مشکلات غلبه کنند. با توکل بر خداوند و ایمان به توانایی داخلی بسیاری از مشکلات خود بخود حل خواهد شد .

حجه الاسلام ملکوتی امام جمعه موقت شهرک طالقانی گفتند  وحدت و انسجام و همدلی میان دولت و مردم بسیار مهم است . اقتصاد مردم  نباید به برجام و خارج از کشور متصل شود . کشورهای اروپایی و امریکا هیچ وقت مشکلات اقتصادی کشور را حل نخواهند کرد .

حجه الاسلام ملکوتی افزودند  زمانیکه پیامبر به همراه بسیاری از مسلمانان در شعب ابوطالب محاصره شدند  برای رفع گرسنگی به شکم خودشان سنگ می بستند ولی دست به سمت دشمن دراز نکردند .

دشمن سعی دارد فضای کشور را ملتهب کند . دشمن ما از هر طریقی استفاده میکند تا ضربه خودش را بزند . نباید بگذاریم دشمن کار خودش را بکند . نمیشود به دشمن اعتماد کرد .

رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با وزرا تاکید کردند که باید نقشه راه را ترسیم کرد و دولت در این خصوص وظیفه خطیری دارد .

 حجه السلام ملکوتی گفتند برای مثال میتوان به ثروت عظیم منطقه ماهشهر اشاره کردند و افزودند که باید بهترین بهره را از کمترین امکانات ببریم . حجه الاسلام ملکوتی در ادامه گفتند با مرتفع کردن مشکل بی آبی و احیای کشاورزی بسیاری از مشکلات منطقه حل خواهد شد و مسئولین باید در این خصوص چاره ای بیندیشند .

حجه الاسلام ملکوتی همچنین در ادامه به ایام ولادت امام رضا علیه السلام اشاره کردند  و افزودند امام رضا علیه السلام ولی نعمت تمام ایرانیان است . زندگی ما باید مطابق زندگی اهل بیت علیهم السلام طراحی شود. مبارزه زیرکانه امام رضا علیه السلام با مأمون بسیار جالب و تاثیر گذار بود و امام رضا علیه السلام  توانستند در این مبارزه بسیاری از مردم را به اسلام و تشیع دعوت کنند

مطالب مشابه
دیدگاه ها