نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی:تریبون نماز جمعه حلقه اتصال مردم و دولت و نظام است/ مردم شهرستان بندر ماهشهر نسبت به نظارت بر بازار عرضه میوه و تره بار گله مندند

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی:تریبون نماز جمعه حلقه اتصال مردم و دولت و نظام است/ مردم شهرستان بندر ماهشهر نسبت به نظارت بر بازار عرضه میوه و تره بار گله مندند

سید سلمان هاشمی

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه شهرک طالقانی، حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرک طالقانی بااشاره به مواضع اخیر دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در پاسخ به طرح تحریم نفت ایران توسط آمریکا که اخیرا بازتاب گسترده‏ای در داخل و خارج کشور داشته است، اظهار کرد: آقای روحانی در سفر اخیر به اروپا به صراحت اعلام کرده بود که «اگر نفت ایران صادر نشود، نفت هیچ کشوری در منطقه صادر نخواهد شد.» این موضع انقلابی و مقتدرانه مورد توجه و عنایت ویژه رهبر انقلاب واقع شد به‏گونه ای که معظم‏له در دو نوبت یعنی هم در دیدار با اعضای هیات دولت و هم در دیدار سفرا و مسوولان وزارت خارجه به صراحت از این موضع انقلابی تجلیل کرده و سخنان رئیس جمهور را سیاست و رویکرد نظام معرفی کردند.

وی افزود: سخنان اخیر آقای روحانی سخت ، شیرین و شنیدنی است و ایشان در برهه کنونی در سیاست خارجی همانطور سخن می‏گویند که همواره از او انتظار می‏رفت و سخنانش با مبانی و موازین انقلاب اسلامی منطبق‏تر شده است.

هاشمی ادامه داد: اما واکنش عصبی ترامپ در قبال سخنان آقای روحانی کاملاً قابل درک است. آمریکا که در جای جای منطقه از جمهوری اسلامی سیلی‏ های سختی خورده ، باید هم چنین عصبانی باشد، عربده بکشد و لاف بزند. البته ترامپ بهتر است به جای لاف زدن، گفت‏و‏گویی هر چند کوتاه با ۱۰ کماندوی نیروی دریایی کشورش که دی ماه ۹۴ دست از پا خطا کردند و وارد آب‏های سرزمینی ایران در خلیج‏فارس شده و به اسارت درآمدند انجام دهد و یا حداقل فیلم کامل نحوه تسلیم شدن آن‏ها را یک بار دیگر ببیند.

امام جمعه شهرک طالقانی گفت: أمریکا آن ابهتی که دیروز داشت امروز ندارد امروز زباله های ایران یعنی منافقین را دور خود جمع کرده و دنبال لاف زدن است ،ما فرزندان حیدر کرار نه از جنگ و نه از شهادت می ترسیم ما آماده هستیم در مقابلت بایستیم.

سیدسلمان هاشمی افزود: ظرف مدت کوتاهی یگان موشکی انصار الله یمن دو کشتی بزرگ عربستان را مورد هدف قرار داد ،در پی این حملات کشور عربستان اعلان نمود صدور نفت را از تنگه باب المندب متوقف می کند، همچنین دولت امارات اعلام نموده است که کلیه نیروهای نظامی خود را از یمن بیرون خواهد کشید.

وی عنوان کرد: هنوز یک ماه از تهدید ترامپ در خصوص ممنوعیت فروش نفت ایران نگذشته است که جهان با تهدید ایران نسبت به بستن تنگه هرمز و همچنین بسته شدن تنگه استراتژیک باب المندب مواجه شده است که پیام بسیار محکمی به ترامپ و عربستان است تا با دم شیر بازی نکنند.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها بااشاره به ۵ مرداد ؛ سالروز اقامه اولین نماز جمعه رسمى جمهورى اسلامى ایران در تهران به امامت آیت‏الله طالقانى خاطرنشان کرد: نماز جمعه پایگاه  وحدت همدلی ،مطالبه گری ،روشنگری و هدایت است، نماز جمعه یعنی دعوت به تقوای فردی و اجتماعی پناهگاه مردم و قلب فرهنگی هر شهری است، نماز جمعه در واقع بهترین محل برای بررسی اوضاع سیاسی روز است و باید از آن برای طرح مشکلات مردم و مطالبه از مسئولین برای حل آن، بصیرت افزایی و خنثی سازی توطئه های دشمنان در طول هفته است.

وی افزود: تریبون نماز جمعه حلقه اتصال مردم و دولت و نظام است و انتظارات و مطالبات طرفین در این تریبون مطرح میشود،از جمله وظایف امام جمعه زنده نگه داشتن روحیه انقلابی مردم است، امام جمعه باید با شجاعت مشکلات مسائل جهان اسلام، جمهوری اسلامی، شهرستان، شهر و منطقه را بیان کند،ضمن این که انتقاد منصفانه و مشفقانه نیز باعث احیای جامعه می شود و در نماز جمعه نیز فرصت برای بیان انتقاد وجود دارد.

هاشمی ادامه داد: در طی این دوسال به برکت نهاد نماز جمعه توانستیم بیش از سیصد خانوار بی بضاعت را شناسایی کنیم ،بیش از شصت جوان با طرح ازدواج آسان به خانه بخت رفتند .با کمک شما مردم خیر و همکاری موسسه خیریه که زیر نظر دفتر امام جمعه است توانستیم در حد توان نسبت به مایحتاج مردم چه سبد کالا یا غذای گرم یا بن نان یا تعمیرات وسایل خانگی و منازل مسکونی  و همچنین درمان گام های خوبی برداریم .

امام جمعه شهرک طالقانی گفت: توانستیم خط لوله آب پانصد اینچی را با همکاری و تلاش بی وقفه اداره آب سال گذشته وارد مدار کنیم تمام اینها به برکت دعای شما و نهاد نماز جمعه می باشد.ان شاء الله با کمک شما مردم و مسوولین روز به روز مشکلات و کاستی های این شهرک کم خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: به طور جدی پیگیر مسئله واگذاری زمین های شصت هکتاری هستیم که پس از طی کردن مراحل قانونی اخذ مجوز از وزارت برای انتشار فراخوان جذب سرمایه گذار جهت مشارکت در امر آماده سازی که در واقع اجرای آنها  بر عهده دولت هست.

سید سلمان هاشمی با تقدیر و تشکر از اعضای ستاد اقامه نماز جمعه بیان کرد: کار همه دوستان در ستاد نماز جمعه اختیاری است و کسی بابت حضور در ستاد نماز جمعه حق الزحمه دریافت نمی کند و اجر و پاداش دوستان معنوی است ، این نهاد انقلابى امامت جمعه به‏دلیل وسعت و دامنه برگزارى این فریضه الهى در سراسر کشور را مى‏توان ارزشمندترین پایگاه و تریبون نظام اسلامى و نهاد قدرتمند سیاسى و اجتماعی نامید.

امام جمعه شهرک طالقانی دربخش دیگری از صحبت های خود عنوان کرد:
تسریع در پروژه های تعریف شده شهرستان خصوصا شهرک طالقانی باعث اعتماد بیشتر مردم به شورا و شهرداری خواهد بود و کارامدی خود را به همگان  اثبات خواهند کرد، تسریع در نصب المان امام علی علیه السلام قبل از ایام غدیریه و همچنین آغاز به کار فضای سبز ورودی اول دروازه قرآن درخواست تمام مردم شهرک طالقانی از شهردار محترم و جوان بندر ماهشهر است .

وی با تشکر از پیگیرهای فرماندار جهت  ارایه برنامه توسعه سه ساله و همچنین افزایش سه برابری بودجه شورای راهبردی شهرستان بندر ماهشهر خاطر نشان کرد:
برای شکوفایی شهرستان ،مدیران عامل شرکتهای منطقه باید نسبت به پرداخت سهم خود اقدام نمایند، پروژه های کلانی که به تصویب رسیده به صورت شفاف برای مردم شهرستان تبیین شود، نظارت دقیق پروژه ها در دستور کار قرار گیرد و امکانات  آموزشی مانند دبیرستان فنی و حرفه ای و ساختن مدارس جدید ،امکانات ورزشی و درمانی در این طرح ها تصویب شود

سیدسلمان هاشمی با اشاره به فرارسیدن ششم مردادماه روز کار آفرینی و آموزش فنی وحرفه ای بیان کرد:  با توجه به استعداد های فراوان فرزندان این منطقه ، وجود آموزشگاه  فنی و حرفه ای  در شهرک طالقانی ضروریست که امیدوارم در برنامه توسعه شهرستان لحاظ شود.

وی با انتقاد از نرخ بالای عرضه میوه و تره بار در شهرستان گفت: مردم شهرستان بندر ماهشهر نسبت به نظارت بر بازار عرضه میوه و تره بار گله مندند ،قیمت ها بدون نظارت سر به فلک کشیده و انتظار می رود مسوولین مربوطه هر چه سریعتر با این معضل مقابله کنند.

امام جمعه شهرک طالقانی در پایان عنوان کرد: از روز شنبه تمامی ساکنان شهرک طالقانی می توانند مستقیما به اداره گاز مراجعه و نسبت به انشعاب گاز اقدام نمایند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها