نمایش نوار ابزار

حجه الاسلام هاشمی : عامل اصلی مشکلات کشور ، ناکارآمدی برخی مسوولان ، عدم خلاقیت و جسارت تعدادی از مدیران است

حجه الاسلام هاشمی : در هفته های اخیر شاهد تلاطم ها و فراز و نشیبهایی در بازار سکه و ارز، لوازم خانگی، خودرو، لبنیات ، محصولات غذایی ، صنعتی و… بودیم، افسارگسیختگی در افزایش قیمت نامعقول و غیرمنطقی برخی کالاها نشان داد که جنگ روانی و مدیریت شده رسانه های خارجی توانسته است در بعضی موارد به موفقیتهایی دست پیدا  کند.

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه شهرک طالقانی، حجت الاسلام هاشمی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرک طالقانی بااشاره به وضعیت اقتصادی بازار اظهار کرد:  عامل مشکلات ناکارآمدی برخی مسوولان ، عدم خلاقیت و جسارت تعدادی از مدیران است وی افزود: به یقین بخشی از مشکلات موجود در جامعه معلول ظهور و بروز فساد در برخی دستگاه ها، ناکارآمدی برخی مسوولان، انفعال، پشت میزنشینی، عدم خلاقیت و جسارت تعدادی از مدیران است .

هاشمی با تاکید بر استفاده از نیروی های باانگیزه، جسور، انقلابی و مدیران جهادی دربدنه دولت خاطر نشان کرد:امروز مطالبه مردم از دولت و دیگر دستگاه های نظام اسلامی آن است که اگر وزیر و مدیری در سالهای اخیر نتوانسته کارنامه خوب و مورد قبولی از خود ارائه نماید، بدون کمترین درنگ و اغماضی، نیرویی باانگیزه، جسور، انقلابی و متخصص را جایگزین وی نماید .

امام جمعه شهرک طالقانی استفاده از فرمانده مقتدر دستگاه اقتصادی در شرایط سخت را از دیگر مطالبات مردم دانست و اظهار کرد: برخورداری از یک فرمانده مقتدر در دستگاه اقتصادی کشور اموجب می شود تا با اتخاذ سیاستهای اصولی، پایدار و قابل دفاع، چالشهای به وجودآمده در حوزه های مالی، بانکی، ارزی و تولید را مدیریت و ساماندهی نماید.

وی ادامه داد: رئیس دولت باید در تغییرات پیش روی تلاش کند تا از اقتصاد دانان برجسته و انقلابی در دولت استفاده نماید زیرا دولتی موفق است که از مدیران فرسوده و بی انگیزه که توان مدیریت در شرایط سخت را نداشته باشند، استفاده نکند.

حجت الاسلام سید سلمان هاشمی مسدودسازی بسترهای فساد و شدت بخشیدن به کنترل و نظارت و بازرسی ها را از جمله راهکارهای برخورد با فساداقتصادی دانست و گفت:
نکته دیگری که دولتمردان ما باید به آن توجه داشته باشند، بستن گلوگاه های فساد در دولت اعم از بانکها، گمرکات، بنادر، مناطق آزاد، مراکز ثبت سفارش، تخصیص ارز  و…است.، مسدودسازی بسترهای فساد و شدت بخشیدن به کنترل و نظارت و بازرسیها مقدم بر برخورد قضایی است و همه تلاشها باید به این جهت سوق داده شود که اصلا فسادی اتفاق نیفتد تا دستگاه قضایی مجبور به کشف و برخورد با مفسدان شود.

وی افزود: برخورد قاطع و جدی با مفسدان اقتصادی باعث ایجاد امنیت در این حوزه میشود و موظفیم با اتکاء به قاطعیت و صلابت و پرهیز از هرگونه ملاحظه کاری و تأثیر پذیری در رسیدگی به پرونده های مفاسد اقتصادی در صحنه عمل به مردم نشان بدهیم که قوی و مستحکم پای اهداف و آرمان های نظام اسلامی ایستاده ایم.

امام جمعه شهرک طالقانی در ادامه عنوان کرد: چنانچه دستگاه های متولی تنظیم بازار در راستای خدمت رسانی به مردم، علاوه بر انجام وظایف محوله در بعد نظارت نیز اهتمام لازم را داشته باشند، قطعا فرصت طلبانی که به احتکار کالاهای ضروری و مایحتاج عمومی می پردازند، در تحقق نیات شوم خود ناکام خواهند ماند و این دستگاه قضائی است که در مرحله بعد با برخورد قاطع و بدون اغماض با محتکرین، گرانفروشان و اخلالگران نظام اقتصادی را در دستور کار قرار خواهد داد .

هاشمی با تاکید بر باور داشتن بر ظرفیت های داخلی خاطر نشان کرد: باور داشتن به ظرفیت های داخلی و استفاده از سرمایه های بی بدیل ایران عزیز  می تواند نسخه شفابخش دردها و آلام کنونی جامعه باشد.

وی افزود:با اتکا به دشمن به جایی نمی رسیم ،ما باید به سرمایه گذاران ،کشاورزانمان، تولیدکنندگان و ظرفیت های داخلی خودمان اعتماد کنیم و برای رسیدن به اهداف راهبرد جدید افراد کارآمد و مدیران جهادی را به کار بگیریم.

خطیب نمازجمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها با انتقاد از عملکرد ضعیف شرکت های پتروشیمی در مناطق محروم شهرستان عنوان کرد: عملکرد شرکت های پتروشیمی نسبت به  مسوولیت های اجتماعی خود مطلوب نیست ، اکثر این شرکت ها در مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین  مانند شهرک ها و روستاهای شهرستان بندر ماهشهر ضعیف عمل کردند و باید پاسخگوی این عملکرد ضعیف باشند .

حجت الاسلام هاشمی در پایان با اشاره به فرارسیدن ۲۵ ذی القعده بیان کرد: ۲۵ ذی القعده روز «دَحوالارض» نام دارد که در این روز احادیث و روایات بسیاری مومنین را به شب زنده داری و روزه داری دعوت می کند که پاداش عبادت این روز را برابر با عبادت صدساله می داند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها