نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلین لفته پور امام جمعه موقت شهرک طالقانی: مسوولان برای اداره امور کشور از مشکلات موجود کمر همت ببندند

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه شهرک طالقانی، حجت الاسلام و المسلمین لفته پور امام جمعه موقت شهرک طالقانی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با تسلیت فرارسیدن شهادت امام محمدباقر(ع) اظهار کرد:
امام محمدباقر(ع) یکی از شاهدین عینی واقعه کربلا بود که در سن کم آن زمان حضور داشت و شاهد ناملایمات زیادی دز زندگی  و دوران امامت خویش بود.

وی افزود: در هفته آتی فرارسیدن روز عرفه که یکی از روزهای پربرکت در ماه ذی الحجه است و همچنین شهادت مسلم بن عقیل سفیر کربلا را در پیش داریم که یکی از شخصیت های مورد اعتماد امام حسین (ع) بود.

حجت الاسلام لفته پوربا اشاره به دیدار مردم با مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: با توجه به بیان مقام معظم رهبری مشکلات اقتصادی عمدتا ریشه داخلی دارد ، مشکلات زیاد است و در حقیقت دولت تدبیر و امید ، بی تدبیری خود را در این سالها ثابت کرد و مشکلاتبی نظیر کاهش ارزش پول ملی ، افزایش قیمت دلار، بیداد کردن فقر و بیکاری در کشور و عدم وجود ثبات در قیمتهای بازار که متاسفانه هیچگونه نظارتی انجام نمی شود.
امام جمعه موقت شهرک طالقانی با انتقاد از وضعیت ثبت نام دانش آموزان در شهرستان عنوان کرد: طی صحبتهای رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان که قرار بود هیچ مبلغی برای صبت نام دانش آموزان گرفته نشود ،اما با این حال هیج یک از مدارس به این مورد عمل نمیکنند و به نحوی مردم را تهدید به عدم ثبت نام فرزندانشان می کنند و دلیل آنها برای این تخلف این است که سرانه دانش آموز در کشور کم شده و به این دلیل مجبورند مبلغی برای مدارس اخذ کنند.
وی ادامه داد: در منطقه ای زندگی میکنیم که از بیرون بعنوان منبع ثروت و سرمایه کشور است اما هیچ منفعتی برای مردم شهرستان و شهرک های اطراف نداشته اند و  هیچ سودی عاید مردمشان نمیشود،اغلب جوانان ما بیکارند و شهرستان فاقد خیلی از امکانات ضروری است.
لفته پور بیان کرد: باید مسوولین، فرماندار، نماینده مجلس، شورای راهبردی برای حل این مشکلات در شهرستان گام بردارند.
وی افزود: اگر نقصی در بودجه دولت پیش می آید ، متاسفانه  قیمت های ارز و ..را بالا میبرند و مشکلات اقتصاد خود را از جیب مردم پر میکنندو همانطور که رهبر معظم فرمودند مشکلات اقتصادی کشور عمدتا ریشه داخلی دارد ، مشکلات خارجی  نیز بی تاثیر نیست اما زمانیکه رهبر چنین سخنی به زبان می آورند نتیجه این حرفها این است که دولت آن قدرت و مدیریت را ندارد و مشکلات موجود زائیده نحوه ی مدیریت غلط است.
امام جمعه موقت شهرک طالقانی ادامه داد: ضعیف عمل کردن قوه ی مقننه ،قوه مجریه و همچنین ضعف قوه قضاییه در برخورد با مفسدان اقتصادی است و اگر مردم شاهد جاری شدن قصاص برای مفسدان اقتصادی باشند خود نیز درس می گیرند و انتظار می رود که این مشکلات و نواقص موجود برطرف شود.
حجت الاسلام حسین لفته پور در پایان عنوان کرد: مسوولان برای اداره امور کشور از مشکلات موجود کمر همت ببندند و اگر مشکلات برطرف نشود معلوم می شود که برخی میخواهند این مشکلات باقی بمانند، مسوولین باید در بین مردم و شاهد مشکلات مردم باشند و مردم را ناامید نکنند چرا که  بهتر ازین ملت همیشه در صحنه وجود ندارد .

مطالب مشابه
دیدگاه ها