نمایش نوار ابزار

عید غدیر بزرگترین عید و نقطه عطف اسلام است . الحمد لله در ایام عید غدیر شاهد برگزاری مراسمات خوبی در شهرک طالقانی هستیم .

عید غدیر بزرگترین عید و نقطه عطف اسلام است . الحمد لله در ایام عید غدیر شاهد برگزاری مراسمات خوبی در شهرک طالقانی هستیم .

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرک طالقانی حجه الاسلام و المسلمین لفته پور امام جمعه موقت شهرک طالقانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی ۱۵ ذی الحجه مصادف با ولادت امام هادی علیه السلام را تبریک گفتند . ایشان افزودند امام هادی علیه السلام  اولین امامی بودند که در سن جوانی به درجه امامت نائل آمد . پس از آن امام جواد علیه السلام بود که باز هم در سن کودکی به امامت رسیدند.

 امام هادی علیه السلام در زمان حکومت متوکل عباسی بود که در آن زمان ظلم های بسیاری را به شیعیان روا داشتند . از جمله این ظلم ها این بود که  هر کسی به زیارت امام حسین علیه السلام در کربلا  میرفت دست و پای او را حکومت متوکل عباسی قطع میکرد و اموال زیادی را بابت زیارت امام حسین علیه السلام از شیعیان دریافت میکرد . با همه این اوصاف در آن زمان شیعیان زیادی به زیارت امام حسین میرفتند . امام هادی علیه السلام هم با مشاهده ظلم متوکل عباسی باز هم شیعیان را به زیارت بارگاه امام حسین علیه السلام دعوت میکرد .

 حجه الاسلام لفته پور در ادامه به عید الله الاکبر عید غدیر خم اشاره کردند . ایشان گفتند عید غدیر بزرگترین عید و نقطه عطف اسلام است . الحمد لله در ایام عید غدیر شاهد برگزاری مراسمات خوبی در شهرک طالقانی هستیم .

لفته پور گفتند ستاد غدیر در شهرستان بندر ماهشهر تشکیل شده که نیاز به حمایت مسئولین دارد . عید غدیر و واقعه غدیر بسیار مهم است و باید همه ادارات و سازمانها باید در برگزاری غدیر و ترویج غدیر و احیای غدیر در طی سال فعالیت کنند  .

همانطور که مسئولین ارشد شهرستان در شورای راهبردی ردیف بودجه ای را برای پروژه ها اختصاص میدهند باید ردیف بودجه ای را برای ترویج فرهنگ غدیر و غدیر شناسی نیز تصویب کنند .

اداره تبلیغات اسلامی نباید خنثی عمل کند و برنامه های متنوعی را در ایام غدیر و سایر مناسبت ها انجام دهد .

متاسفانه دغدغه مردم قیمت دلار و ارز و خودرو است و دغدغه مسائل فرهنگی وجود ندارد .  لفته پور در ادامه به تغییرات شورای شهر ماهشهر اشاره کردند و گفتند تغییرات شورای شهر باید منجر به تغییراتی در شهر و شهرک ها بشود . با وجود ایجاد تغییر در بدنه شورای شهر ولی هیچگونه تغییراتی در سطح شهر مشاهده نمیشود . بارها شاهد بیان مشکلات مردم از تریبون مقدس نماز جمعه هستیم در حالی است که تریبون نماز جمعه مشکلات مهم تری را باید بیان کند . امیدواریم شورای شهر با ساختار جدید باعث ایجاد تغییرات در شهرک طالقانی شود .

 لفته پور گفتند برخی روزنامه ها و مجلات تیتر میزنند که شعار مرگ بر آمریکا قیمت اجناس و ارز  را بالا میبرد . سهم دولت در ایجاد بی تدبیری بسیار بیشتر از شعار مرگ بر آمریکا و تحریم های ظالمانه آمریکا است . اقتصاد کشور متاسفانه به بازی گرفته شده است . برخی مسئولین فکر اقتصادی ندارند . همه مشکلات را به گردن دولت قبل نباید انداخت و فکری به حال معیشت مردم کرد .

مطالب مشابه
دیدگاه ها