نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی: کار بزدلانه به عده ای که نه سلاح دارند نه توان دفاعی، شجاعت نیست بلکه خباثت است

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه شهرک طالقانی حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با تشکر از حضور پرشور مردم در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین عنوان کرد:

خدا را شاکریم که امسال شاهد حضور گرم و پرشور ملت ایران در مراسم عزاداری حضرت سید الشهداء بودیم که بسیار پر معناو با عظمت بود.

وی افزود: این روند روبه گسترش و افزایش ، واقعیتی است که دشمنان اسلام و انقلاب را به وحشت انداخته اما متاسفانه از نگاه بعضی خودی ها پنهان مانده و در تحلیل های خود از وضعیت کشور این ظرفیت تبلور یافته را لحاظ نمی کنند.

هاشمی مهمترین نکته در بزرگداشت عاشورا، را  روند رو به رشد و گسترش آن دانست و گفت: عاشورا افق روشنی را فراروی بشریت می گشاید، چرا که تنها روزنه امیدی که در عصر جهالت مدرن می تواند زمینه ساز ظهور باشد نور حسین (ع)است، نوری که همه ساله عده زیادی را در پرتو خویش بیدار کرده و متوجه اصالت اسلام و مظلومیت مسلمین کند

وی ادامه داد: این روند در حالی سیر صعودی را با سرعت طی می کند که استکبار جهانی با همه قوای مالی و تبلیغاتی خود در فضای حقیقی و مجازی خود جهت گسترش فساد و فحشا تلاش می کند.

امام جمعه شهرک طالقانی افزود: دشمنان ملت ایران هنوز درنیافته اند که آموزه عاشورا شهادت مظلومانه و گذشتن از جان برای خدا و اسلام است و همین رمز و راز ماندگاری اسلام و انقلاب اسلامی است.اگر قرار بود خون شهدای اسلام در چرخه ظلم جنایتکاران گم شود، امروز نباید اثری از واقعه کربلا و عاشورا باشد.درخشش امروز عاشورا به این معناست که خون شهدای ایران سال ها بعد به آب حیات ملت ها تبدیل خواهد شد و به عمر تبهکاران و حکومت های خائن آل یهود و آل سعود پایان خواهد داد.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی با محکوم ساختن جنایت تروریست ها در اهوازخاطر نشان کرد:

این فاجعه ی دردناک را به هم استانی های عزیز و ملت ایران تسلیت عرض میکنم و از مسوولین دولتی گله مندم که چرا در راستای محکومیت این اقدام تروریستی بنر و یا یک اطلاعیه در فضای حقیقی و مجازی در سطح شهرستان قرارداده نشد.

وی افزود: کار بزدلانه به عده ای که نه سلاح دارند نه توان دفاعی  شجاعت نیست بلکه خباثت است، تحریک قومیت ها در راستای نا امن سازی کشور و فشار همه جانبه در راستای اغتشاش های داخلی و نارضایتی های عمومی در سطح وسیعی از مردم یکی از شگردهای دشمنان ما است

هاشمی ادامه داد: وجود ظرفیت های بالقوه قومی ،مذهبی به عنوان یکی از عوامل برهم زننده امنیت اجتماعی از آغاز انقلاب مد نظر دشمن بوده و در فرصتهای مختلف از آن استفاده کرده است، اما مانند همیشه مردم نشان دادند که حفظ انسجام ملی و امنیت کشور برایشان اولویت دارد.

امام جمعه شهرک طالقانی با تاکید بر تقویت سیستم های حفاظتی بیان کرد: از نکاتی که بیش از هر چیز در قاب تصویر و یاد مردم ایران ماندگار خواهد شد جان پناه شدن نیروهای نظامی برای زنان و کودکان بود، پناه گاهی امن در مقابل مزدوران بیگانه که امنیت ایران را نشانه گرفته اند.

     خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی درفراز دیگری از خطبه ها بااشاره به سخنرانی رئیس        جمهور در سخنرانی سازمان مللمتحد عنوان کرد:

روحانی در یک نطق پانزده دقیقه ای ضمن ارائه تصویری شفاف و مشروع از چهره مستحکم ،منطقی و استوار از ایران و افشاء و محکوم نمودن طرف امریکایی از جهات حقوقی میتوانست برنده قطعی دوئل دو جانبه با ترامپ در مقابل جامعه جهانی باشد.

وی افزود: ای کاش همانگونه که از تریبون سازمان ملل توانست سخن حق و منطق جمهوری اسلامی ایران را بدرستی بیان کرده و به تصویر بکشد،می توانست محیط داخلی و سیاست اقتصادی دولت را با اقدامات مناسب برنده چالش های سخت موجود کرده و بذر آرامش و امید به آینده را در ملت ایران به ویژه در میان طبقات محروم جامعه بپاشد،اگر امروز مدیران جهادی ،جوان  دلسوز و انقلابی در کابینه دولت بودند  امروز شاهد یاوه گویی های ترامپ نبودیم

هاشمی ادامه داد: دولت  تدبیر و امید وعده داده بود که رونق اقتصادی در کشور صورت بگیرد که مردم احتیاج به یارانه نداشته باشند اما الان می بینیم که بیشتر اقلام اساسی مردم سر به فلک کشیده است، مردم فقیر نمی توانند گوجه فرنگی و سیب زمینی بخرند،عاقبت اعتماد به کد خدا این است.

وی با انتقاد از عدم نظارت صحیح بر قیمت کالاها گفت: قیمت رب گوجه فرنگی سر به فلک کشیده است، چرا نظارت ضعیف است؟ کالایی که یکسال در انبار مانده باشد را به نرخ روز روانه بازار می کنند، مگر روی اجناس و کالاها قیمت گذاری نشده؟ چرا باید چند برابر قیمت حک شده به فروش برسد؟ جلوی دلال ها را بگیرید! جلوی صادرات کالاهای اساسی به خارج از کشور بگیرید!  با بالا رفتن ارز خیلی ها طمع کردند کالاهای خود را روانه بازار داخلی نکنند.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی با انتقاد از وجود ضعف مدیریتی در اداره آبفا شهرستان گفت: اگر ضعف مدیریت در شرکت آبفا نبود، نمی بایست آب که سرمایه ملی است هفته ها در کوچه و خیابان ها جاری باشد وکسی برای تعمیر آن در بندرماهشهر اقدامی نکند،تمام خبرنگاران یقه پاره کردند و اخبار آن را منعکس کردند اما  آیا گوش شنوایی بود؟

وی ادامه داد: شکستگی ها و هدر رفتن آب در شهرستان  بندر ماهشهر در این برهه از زمان که آب مایه حیات است روز به روز ادامه دارد اما کسی نمی شنود ! آیا شهر بی صاحب است که هرکس دلش خواست کار کند و اگر دوست نداشت کار نکند؟!

هاشمی گفت: اگر ضعف مدیریت در دستگاه های مدیریتی بندر ماهشهر نبود کلنگ زنی پروژه های آن شروع می شد، در حال حاضر دو سال از پیگیری زمین های شصت هکتاری شهرک طالقانی گذشته و تمام کارهای اداری آن انجام شده است اما در عمل و اجرا چیزی را مشاهده نمی کنیم.

امام جمعه شهرک طالقانی با تشکر از دادستان بندرماهشهر در پیگیری و و ورود در پرونده های مسوولین بیان کرد: انتظار مردم این است که  این کار را در شهرداری و شورای سابق و فعلی بندر ماهشهر ادامه دهند، کسی که مرتکب اشتباهی نشذه است، نباید هیچ واهمه ای نسبت به قانون و دستگاه قضا داشته باشد.

وی افزود: در عجبم که یک سال از مدیریت شهری نگذشته است و شهردار بندر ماهشهر اعلام می کند که  ۴۰ میلیارد بدهی داریم و اذعان دارد که ارزش افزوده در حال حاضر استانی شده است ، سوال اینجاست در گذشته ارزش افزوده استانی نبوده و همه آن متعلق به بندر ماهشهر بوده  چه شق القمری برای بندر ماهشهر و شهرک طالقانی  انجام شده بود؟!

هاشمی در پایان گفت: مدیران قبل باید پاسخگوی مردم باشند، آیا با آن ارزش افزوده بازاری در خور شهرک ظالقانی انجام دادید؟ آیا برای دستفروشان سایبانی بنا نهادید؟ چه زمانی از بازار ماهی فروشان و احشام رونمایی خواهد شد؟!

مطالب مشابه
دیدگاه ها