نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی: اقدام موشکی اخیر معادلات دشمن را بهم زد و در کاهش نرخ ارز نیز تاثیر داشت/ جوانان تحصیل کرده و متخصص زیادی داریم که بیکار هستند، آیا وقت آن نرسیده که بازنشستگان صندلی خود را به این جوانان بدهند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرک طالقانی حجت الاسلام و المسلمین هاشمی با تسلین شهادت امام زین العابدین علیه السلام عنوان کرد:

امام سجاد(ع) پس از حادثه عاشورا مقابله با جریان های انحرافی ،نقل احادیث فقهی شیعه،تجسم اخلاق و معنویت امامت در مقابل فساد و هرزگی دستگاه خلافت، دستگیری از فقرا و مستمندان ،معرفت بخشی به شیعیان با بیان دعاها و مناجات های حکیمانه و نیز نقل رخدادهای حادثه کربلا به شیوه های گوناگون را در دستور خود قرار داد و به خوبی توانست حقیقت نهضت حسینی یعنی احقاق اسلام واقعی را محقق نماید.

هاشمی با اشاره به اجتماع ۱۰۰ هزار نفری بسیجیان با مقام معظم رهبری اظهار کرد:

مقام معظم رهبری روز گذشته در اجتماع عظیم بسیجیان جهاد گر با اشاره به اینکه دشمن برای مقابله با جمهوری اسلامی بعد از کنکاش فراوان، به تحریم رسیده است وجز تحریم اقتصادی راه دیگری ندارد و بقیهی راهها در مقابل او مسدود است،یاد آور شد که تحریم اقتصادی شکنندهتر از اقتصاد ملی ما است واقتصاد ملی ما میتواند تحریم را شکست دهد و شکست تحریم، شکست آمریکا است و آمریکا یک سیلی دیگر از ملت ایران خواهد خورد.

وی افزود: کسانی که تبلیغ می کنند راهی جز پناه بردن به دشمن ندارند این خیانت به کشور است، زانو زدن و تسلیم شدن در مقابل آمریکا ، ترویج این تفکر هم خیانت است و هم ذلت و ما از سرور و سالار شهیدان یاد گرفتیم که  زیر بار ذلت نخواهیم رفت ، رئیسجمهور آمریکا در جمع هواداران خود در میسیسیپی بار دیگر در اظهاراتی تحقیرآمیز درباره متحد نزدیک خود گفت به ملک سلمان هشدار داده که بدون حمایت ارتش آمریکا دو هفته هم در قدرت دوام نخواهد آورد. آیا این ذلت نیست؟!

امام جمعه شهرک طالقانی بیان کرد: حماسه بزرگ اربعین را در پیش رو داریم که یکی از رویش های انقلاب اسلامی است و امیدواریم که کشور عراق تمهیدات لازم را بیش از پیش انجام دهد و از دولت می خواهیم که با ارز ارزان مشکل روادید و زوار را حل کنند.

وی ادامه داد: همچون سال گذشته موکبی به نام شهرک طالقانی در طریق الحسین برپا خواهد شد و دوستداران می توانند کمک های خود را به مشخصات ذکر شده ارسال نمایند.

هاشمی در فراز دیگری از خطبه ها عنوان کرد:

اقدام موشکی اخیر معادلات دشمن را بهم زد و در کاهش نرخ ارز نیز تاثیر داشت، یگان موشکی نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  در کمتر از ده روز از حمله تروریستی اهواز، طی عملیاتی به نام «ضربت محرم» با ۶ فروند موشک بالستیک زمین به زمین و چند فروند پهپاد ، مرکز تجمع سران این گروه تروریستی در منطقه (البوکمال در شرق فرات) در کشور سوریه را در فاصله ۵۷۰ کیلومتری مورد هدف قرار داد.و گوشمالی سختی به این عوامل طبق تاکید مقام معظم رهبری داده شد.

وی افزود: این امر نشان می دهد که امنیت ملت ایران برای مقام معظم رهبری و نیروهای مسلح و حاکمیت کشور خط قرمز محسوب می شود.

امام جمعه شهرک طالقانی ادامه داد: پیام اصلی حمله موشکی به آمریکا و رژیم صهیونیستی بود که هراز پند گاهی ایران را به اقدام نظامی تهدید می کنند.خاصاً تهدید اخیر نتانیاهو که ایران را به حمله اتمی تهدید کرد.این پیام اکنون برای کشورهای منطقه و به ویژه رزیم صهیونیستی ارسال شده که توانایی ایران در تولید موشک های بومی و نقطه زن ، شرایط موجود را برای هر تهدید کننده ای سخت خواهد کرد و هر گونه تهدید با پاسخ قاطع و سریع ایران انجام خواهد شد.

وی گفت: اما بازتاب مثبت این عملیات در داخل و تاثیر آن بر تقویتسیر نزولی قیمت ارز و طلا در کشور از نمادهای شاخص شرایط اجتماعی و سیاسی کشور در شرایط تشدید تحریم ها و جنگ رسانه ای دشمن بود، اگرچه نباید از دخالت بانک مرکزی در بازار آزاد غافل ماند که روزانه با تزریق ۳۰ میلیون دلار در بازار آزاد سبب افزایش عرضه و در نتیجه کاهش قیمت شده است.

هاشمی باتاکید بر اینکه دولت توانایی لازم برای مدیریت بازار ارز را دارد، افزود:

دولت نباید از خودش رفع مسولیت کند، عامل دیگری که در کاهش و سقوط قیمت ارز بی تاثیر نبود انتشار اخبار صدور احکام ۳۵ تن از اخلال گران بازار سکه بود ،که سه نفر آنها به اعدام محکوم شدند که مردم ضمن حمایت از این اقدام خواستار تداوم برخورد قاطع دستگاه قضایی با مفسدین اقتصادی هستند، البته کاهش قیمت  ارز باید در سفره مردم پدیدار شود.

امام جمعه شهرک طالقانی با تشکر از از اقدام سپاه پاسداران در حمله موشکی به مواضع تروریستها در سوریه خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی برای اقتدار  خود بر سه محور تداوم قاطعیت در برخورد با مفسدین مانند محتکرین، برخورد بدون ملاحظه با ریشه ها و دانه درشت ها (باید با شجاعت کامل با مفسدین در هر پست و مقام برخورد نماید) و تسریع در رسیدگی به پرونده های فساد اقتصادی توجه ویژه ای داشته باشد.

وی بااشاره به بهانه تصویب قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان گفت:

در کشور ما فقط در یکی از دستگاه ها بیش از دو هزار و هفتصد نیروی بازنشسته داریم و اگر امار همه دستگاه های دولتی و کلیه دستگاه هایی که به هر نحوی از بودجه عمومی کل کشور استفاده می کنند به این برآورد اولیه اضافه شود هزاران پست را شامل خواهد شد. اما فراتر از ایجاد فرصت های شغلی جدید برای مدیران جوانتر،شرایط خاص کشور و ضرورت میدان یابی نیروهای فعال و انقلابی و توانمند برای مقابله با تحریم های همه جانبه اقتصادی دشمن و به کارگیری ظرفیت های بالقوه برای عبور این دوران سخت، موضوع مهمی است که این قانون می تواند بستر ساز آن باشد.

هاشمی افزود: جوانان تحصیل کرده و متخصص زیادی داریم که بیکار هستند، آیا وقت آن نرسیده که بازنشستگان صندلی خود را به این جوانان بدهند و خودشان به عنوان مشاور در اتاق فکر و اندیشه ورزی قرار بگیرند؟ چنانکه مقام معظم رهبری در فرمایشات دیروزشان تاکید کردند که جوانان راه حل مشکلات هستند و به امید خدا بوسیله این جوانان تحریم ها را شکست خواهیم داد.

وی ادامه داد: از بنیاد جانبازان و ایثارگران می خواهیم که  به بعضی از مقامات به قصد فرار از قانون درصد جانبازی ندهند،تا از این قانون مستثنی شوند.یا مجلس شورای اسلامی استثنای جانبازی را از قانون حذف کند.

امام جمعه شهرک طالقانی بااشاره به پاسداشت ۱۳ مهر روز نیروی انتظامی عنوان کرد:

دانش و پیشرفت و عدالت و سرافرازی و عزت دنیا و آخرت در جامعه ای است که امنیت در آن وجود دارد و ارزش امنیت برای هر جامعه ای و هر ملتی با چیز دیگری قابل قیاس نیست. این روز را به تمامی عزیران در نیروی انتظامی تبریک و امیدوارم با وجود این عزیزان روز به روز بر عزت و عظمت کشور عزیز ما ایران افزوده شود.

حجت الاسلام هاشمی گفت: از مسوول آموزش و پرورش شهرستان خواستاریم تا در تامین کمبود نیروی انسانی در مدارس شهرستان بندر ماهشهر علی الخصوص شهرک طالقانی را بطور جد پیگیری کند.

امام جمعه شهرک طالقانی با انتقاد وضعیت ورزش شهرستان بندر ماهشهر بیان کرد:

 آقای مدیرکل! جنابعالی دوبار برای سالن ورزشی شهرک ظالقانی که بیشتر شبیه به یک سوله می ماند، مراجعه و از نزدیک مشاهده کردید، و قول های ده روزه برای ترمیم و تعنیر سالن ورزشی دادید! چرا به وعده های خود عمل نمی کنید؟ مگر هدف از حضور شما به شهرک طالقانی چه بود؟ مگر نه حل مشکل ورزش این جوانان است؟ چرا وعده ای که می دهید به آن عمل نمی کنید؟

وی افزود: زمین چمن مصنوعی یا طبیعی که سال های سال است به همین وصعیت مانده است، مسوولین قول و جلسه و صورت جلسه می کنند اما خروجی مفیدی از جلسات نمی بینیم ،ضعف کار در کجاست؟ سه زمین چمن مصنوعی داریم که قرار بود شهرداری زمین ها را تعویض کند اما تا کنون خروجی کار را مشاهده نکردیم!

هاشمی ادامه داد: اگر بودجه ندارید؟ پس چگونه برای تیم شهرداری میلیاردها خرج می کنید اگر واقعا پول ندارید آن را به بخش خصوصی یا یکی از شرکت های پتروشیمی واگذار کنید، بنده از ورزش حمایت می کنم ، بله! تنها دلخوشی جوانان همین فوتبال است اما ضرورتی ندارد برای تامین مخارج این تیم، شورای راهبردی و شهرداری، میلیاردی خرج کند و بعد ازآن هم نتیجه ای نگیرد.

وی در پایان گفت: نمونه بارز آن را در شهرک طالقانی مشاهده می کنید که سه ورزشکار ان منطقه که با هزینه شخصی خود در مسابقات کیوکشین کاراته به اروپا  و کشور صربستان رفتند و مقام کسب کردند و افتخاری برای شهرستان بندر ماهشهر شدند، آیا خدا قوت به آنها گفتیم ؟آیا با تقدیر و استقبال در خور شانشان مواجه شدند؟ آیا جویای احوال آنها شدیم؟ از فرماندار بعنوان نماینده عالی دولت در شهرستان خواستاریم که نگاه ویژه ای به شهرک طالقانی و نقاط محروم شهرستان داشته باشند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها