نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام سیدسلمان هاشمی: نبود مدیریت جهادی و انقلابی از مشکلات اساسی کشور است / فرهنگ تیراندازی در مراسمات شادی و حزن باید ضد ارزش تلقی شود

حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی: نبود مدیریت جهادی و انقلابی از مشکلات اساسی کشور است / فرهنگ تیراندازی در مراسمات شادی و حزن باید ضد ارزش تلقی شود

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه شهرک طالقانی ،حجت الاسلام هاشمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرک طالقانی با تقدیر از نقش آفرینان حماسه اربعین حسینى عنوان کرد:حماسه اربعین امسال با شکوه تر، با صلابت و اقتدار هر بیشتر نسبت به گذشته برگزار شد،بدون شک برگزارى مراسمى با حضور بیش از ۲۰ میلیون نفر با نقش آفرینى عوامل بسیارى صورت مى گیرد که در راس همه آنها «الطاف واسعه الهى» قرار دارد.

وی افزود: نعمت ویژه اى که در عصر ظلمت و جاهلیت مدرن به برکت خون اباعبدالله الحسین(ع) نصیب بشریت، مسلمین سراسر جهان خاصه شیعیان ایران و عراق  است. شکر این نعمت بزرگ از خداى مهربان لازم و ضرورى است اما اکمال و اتمام آن بدون قدردانى از عوامل نقش آفرین و مؤثر بسیارى که جهت برگزارى بزرگترین همایش مذهبى و فرهنگى دنیا متحمل زحمات زیادى شدند، میسور نیست.

هاشمی ادامه داد: مردم ایران به دلایل زیادى شایسته تقدیر هستند که ازجمله آنها مى توان به حضور حماسى و با شکوه بیش از دو میلیون نفر که به رغم مشکلات فراوان گرانى، معیشتى، ادارى، مسافرتى، بدى آب و هوا و… عازم کربلاى معلى شده و در این مراسم بزرگ فرهنگى شرکت کردند و ان شاالله  که زیارتشان مورد قبول حق واقع شده باشد.

امام جمعه شهرک طالقانی افزود: از موکب های شهرستان بندر ماهشهر مثل هیات فاطمیون و خصوصا موکب شهرک طالقانی که  در مسیر پیاده روی خدمات ارزنده ای را به زوار امام حسین(ع) دادند،همچنین از هیئت های مذهبی شهرستان و شهرک طالقانی در هر دو کشور و خدام الحسین مستقر در کربلا و از محبان مستقر در موقعیت قمر بنی هاشم در شلمچه تشکر و قدرانی می کنم، ان شاء الله تمام این خدمتها مورد رضایت حق باری تعالی قرار گرفته باشد و مشمول دعای امام زمان قرار بگیرند.

وی در ادامه گفت: بدون تردید در میان عوامل تأثیرگذار و نقش آفرینان حماسه اربعین، نقش مردم عراق از هر مذهب و قومیت، عشیره و قببیله که از جاى جاى این کشور با مشقت بسیار خود را به کربلاى معلى مى رسانند، با تکریم زائران حسینى، مهمان نوازى، استقبال و پذیرایى بى منت و خالصانه از آنها جلوه هاى زیبایى از گذشت و ایثار را به نمایش گذاشتند که در هیچ جاى دنیا و در هیچ دین و آیینى نظیر و بدیل ندارد،کسانى که عاشقانه، دلسوزانه و صمیمانه همه دارایى و هستى خود را براى خدمت به عزاداران حسینى به میدان آورده و در این راه به مسابقه معنوى از یکدیگر مى پردازند.

هاشمی همچنین با تقدیر از عوامل امنیتى، انتظامى و نظامى مستقر در دو کشور ایران و عراق خاطر نشان کرد: از تلاش شبانه روزى نیروهاى اطلاعاتى، امنیتى، انتظامى، نظامى و بسیجى دو کشور ایران و عراق است که حضور مستقیم حداقل سى هزار نفر در حلقه هاى متعدد کربلا و نجف بخشى از آنهاست.

وی با اشاره به اعتبار گذرنامه های ایرانی عنوان کرد: اعتبار پاسپورت های ایرانی فقط پنج سال است که عملا چهار سال ونیم می باشد،حداقل مانند کشور عراق مدت زمان اعتبار پاسپورت های ایرانی را به هشت سال اضافه کنید چرا که برخی از مردم به همین دلیل و عدم اطلاع در مهلت اعتبار در روزهای آخر از زیارت اربعین باز مانده اند.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها بااشاره به فرارسیدن ۱۳ آبان روز تسخیر لانه جاسوسی و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی خاطر نشان کرد:انتخاب روز ۱۳ آبان روز چهارم نوامبر از سوی کاخ سفید برای اعلام و اعمال مرحله دوم تحریم ها مبتنی بر سناریویی که منافقین و معاندین جمهوری اسلامی برای آمریکایی ها طراحی کرده اند تا از این طریق بتوانند مظاهر اقتدار و عزت انقلاب اسلامی در روز مبارزه با استکبار جهانی را که مناسبت هایش نماد شکست و ناکامی آمریکایی هاست ، به زعم خود به عرصه شکست و تسلیم مردم ایران تبدیل کنند.

وی افزود: آنچه که آمریکایى ها با اعمال تحریم ها در پى آن هستند، تکمیل محاصره اقتصادى ایران از طریق جلوگیرى از فروش نفت ایران وانتقال وجوه آن به کشور وایجاد محدودیت در بسیارى از عرصه هاى اقتصادى است تا از آن طریق، بتوانند با شکست اراده مقاومت وایستادگى مردم ایران و نهایتا تسلیم ایران تحقق گام هاى بعدى را عملیاتى سازند.

هاشمی ادامه داد: برخى کشورها نشان داده اند که در مقابل خواسته آمریکا ایستاده اند، تقریبا هیچ یک از کشورهاى خریدار نفت ایران امکان همراهى با آمریکا براى تحریم نفتى تهران را ندارند، چین و هند به عنوان اولین و دومین خریدار نفت ایران با وجود هشدارهاى آمریکا حاضر به همراهى با این کشور براى تحریم نفتى ایران نشده اند. کره جنوبى سومین خریدار نفت ایران و سایر خریداران نفت ایران نیز حاضر به صفر رساندن خرید نفت از ایران نیستند.

امام جمعه شهرک طالقانی بیان کرد: متاسفانه نبود مدیریت جهادی و انقلابی از مشکلات اساسی کشور است،چرا باید ۱۲برابر عراق ارزش پول ایران کم شود؟در جواب می گویند آن کشور تحریم بانکی ندارد، بسیارخب مثل کشور روسیه ،چین و ترکیه با دلار معامله نکنید!همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند با پول خود آن کشور داد و ستد کنید،ده سال است که آقا بحث اقتصاد و اقتصاد مقاومتی را می کنند اما کو گوش شنوا؟ جرا به جای عزل مدیر نالایق ، او را صاحب منصب جدید می کنید.

وی افزود: چرا کالاهای احتکار شده را سریع روانه بازار نمی کنید؟ بعضی از قوانین دست و پا بسته هستند، این قوانین را اصلاح کنید، اما بدانید این ملت و این نسل جدید در تمام سختی ها پشتیبان نظام و رهبری هستند ان شاء الله روز ۱۳ آبان  آمریکا یک سیلى دیگر از ملت ایران خواهد خورد.

امام جمعه شهرک طالقانی بااشاره به ۱۴ آبان ماه روز فرهنگ عمومی گفت:اصلی ترین مساله فرهنگ عمومی در ایران سعادت طلبی و سبک زندگی دینی و کمال جویی همه افراد جامعه است ، اصلاح فرهنگ عمومی از کارهای عظیم و بسیار بزرگ می باشد، همه باید برای ترویج فرهنگ صحیح اسلامی تلاش کنیم؛سازمان تبلیغات ارشاد اسلامی ائمه جمعه و جماعات، خطبا و مبلغان دینی دست در دست هم دهند.

وی افزود:فرهنگ تیراندازی در مراسمات شادی و حزن باید ضد ارزش تلقی شود چرا که جز ناآرامی و حوادث جبران ناپذیر مساله دیگری در بر نداشته است و برانداختن این کار نیاز به دست در دست هم دادن و ریشه کن کردن این فرهنگ غلط است  و ان شاء الله با وجود مدیران جدید چه در عرصه فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین ورزش شاهد تحولات خوبی در شهرستان باشیم.

مطالب مشابه
دیدگاه ها