نمایش نوار ابزار

امام جمعه شهرک طالقانی برگزاری سالانه جشنواره کتابخوانی رضوی را بهترین و شایسته ترین روش ترغیب نسل جدید به امر کتابخوانی دانست.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی، امام جمعه شهرک طالقانی بندرماهشهر در حاشیه بازدید از روند برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه های عمومی شهرستان ماهشهر در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان ، ابراز خرسندی کرد و بیان داشت: برگزاری سالانه جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از شایسته ترین روش های ترغیب مردم و نسل جدید به امر کتابخوانی است، چرا که از این طریق شرکت کنندگان علاوه بر شرکت در مسابقه کتابخوانی، به خواندن کتاب ها با آموزه ها و سیره و روش اهل بیت نیز آشنا می شوند.

وی اظهار کرد: برگزاری مسابقات کتابخوانی می ‌تواند منجر به گرایش افراد به مطالعه شود و اگر اینگونه مسابقات به صورت مداوم و از روی اصول و سنجیده برگزار شوند، زمینه‌ ساز ترغیب و ترویج فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخوانی هستند.

حجت الاسلام هاشمی اذعان داشت: معرفی کتاب های مناسب و همچنین وجود روش های متعدد برگزاری جشنواره رضوی همچون بخش مکتوب، آنلاین، ویدیوئی و نقاشی سبب متمایز شدن این جشنواره از سایر مسابقات کتابخوانی می شود.

امام جمعه شهرک طالقانی برگزاری جشنواره های کتابخوانی را امری شایسته عنوان و تصریح کرد: کتابخوانی راهی برای شناخت الگوها است و کودکان و نوجوانان برای موفقیت در زندگی به الگوهای رفتاری همچون زندگی و سیره پیامبران و ائمه اطهار (ع) نیازمندند، ضمن اینکه خواندن کتاب ها و داستان های مختلف موجب شکل گیری ارزش های گوناگون در ذهن کودک می شود و حساسیت او را رشد می دهد و احترام به دیگران در او شکل می گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کتاب غذای روح بشر است افزود: از آنجایی که انسان علاوه بر غذای جسمی به غذای روح و روان نیاز دارد، پس بهترین چیزی که می تواند فکر و روان ما را در این مساله پر کند کتاب و کتابخوان است، اما نه هر کتابی، بلکه کتابی مفید خواهد بود که  منشا آن قرآن و اهل بیت(ع) باشد، چرا که با تفکرات اهل بیت(ع) انسان می تواند پیشرفت کند، باید در انتخاب کتاب دقت بیش تری کرد و با ترویج کتاب‌های غیر اسلامی که ضرر و زیان بسیاری به جامعه و خانواده میزند، مقابله نمود.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی گفت: برای تداوم عادت خواندن کتاب باید نظام‌ های دیگر هم به یاری و همکاری نظام آموزش بیایند، چرا که مطالعه و کتابخوانی باید بعنوان یک نیاز و احساس دائمی لازم و روزانه در میان عموم رایج و مطرح باشد.

گفتنی است؛ امام جمعه شهرک طالقانی بندرماهشهر پس از بازدید از روند برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه های عمومی شهرستان ماهشهر در بخش آنلاین این جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها