نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسین لفته پور: اربعین حسینی بعنوان بزرگترین حرکت شیعی و دسته جمعی مردمی در محور مقاومت است

 

امام جمعه موقت شهرک طالقانی گفت: اربعین حسینی بعنوان بزرگترین حرکت شیعی و دسته جمعی مردمی در محور مقاومت است،نگرانی از تاثیرات معجزه آسای اربعین،کشورهای مذکور را به تضعیف اربعین سوق داده است و میخواهند این حرکت مردمی میلیونی را تضعیف کنند.

 

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی؛ حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسین لفته پور امام جمعه موقت در خطبه های امروز نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن ایام سوگواری اربعین حسینی؛اظهار کرد: این روزها می بینیم که مردم از تمام اقشار، شهرها و کشورهای مختلف به شوق زیارت سید وسالارشهیدان پیاده و سواره راهی کربلا و زیارت هستند.روایات بسیاری بر اجر و ثواب زیارت امام حسین(ع) منقول و مورد تاکید است.

 

وی افزود: این روزها می بینید که دشمنان دین در روز های اخیر فتنه ای به بهانه بیکاری و اعتراضات مردمی در حدود ده استان عراق در آستانه آغاز حرکت مردمی اربعین آغاز کردند، اعتراضاتی که نشات گرفته یک فتنه آمریکایی انگلیسی سعودی بعثی است، بدلیل اینکه سعودی ها و انگلیسی ها محور اصلی طراحی و حمایت از این اعتراضات هستند و هدف از این فتنه تحت الشعاع قرار دادن اربعین حسینی بعنوان بزرگترین حرکت شیعی و دسته جمعی مردمی در محور مقاومت است،نگرانی از تاثیرات معجزه آسای اربعین،کشورهای مذکور را به تضعیف اربعین سوق داده است و میخواهند این حرکت مردمی میلیونی را تضعیف کنند.

 

لفته پور ادامه داد: اما هرساله شاهد هستیم که نه فقط شیعیان بلکه سایر مذاهب اسلامی و حتی مسیحیت و علمایشان نیز دراین مراسم شرکت میکنند و دشمنان شیعه از این حرکت در ترس و هراس هستند، تحریک رسانه ای مردم توسط رسانه های سعودی و جریانات همسو در شبکه های مجازی و کشته سازی دو راهبرد میدانی طراحان و صحنه گردانان اصلی برای گسترش و برپایی این فتنه است ولی قطعا این فتنه نخواهد توانست به راهپیمایی اربعین حسینی آسیبی وارد کنند،پیاده روی اربعین یکی از قویترین موانع پیشرفت و گسترش این فتنه خواهد بود.

 

وی گفت: از زمان قبل و بعد از متوکل عباسی، امروزه نیز بعضی از داخل و خارج قبل از آغاز ماه محرم شروع به اقداماتی در تضعیف فرهنگ عاشورا کردند و هم اکنون نیز قبل از اربعین میخواهند این برنامه طراحی شده را پیاده کنند اما خدا را شاکریم و همگی شاهد بودیم آن زمانیکه داعش در آنجا مستقر بود، زیارت امام حسین(ع)قطع نشد و الان نیز با اعتراض این چند نفر قطع نخواهد شد،زیارت امام حسین(ع) احیاء دین، احیا نبوت، امامت ،اعتقادات صحیح و احکام شرعی و…است،به همین دلیل است میبینیم که وهابیت خبیث با کمک آمریکا و دشمنان اهل بیت دست به دست هم دادند تا هر سال نزدیک اربعین در این ایام اقداماتی انجام دهند و تذس و هراس به دل مردم بیندازند و آنها را از زیارت امام حسین(ع)منع کنند ولی این فتنه یه قطع یقین به نتیجه نخواهد رسید.

 

خطیب موقت نماز جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها؛با انتقاد از عملکرد اداره آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: متاسفانه بسیاری از مدارس شهرک طالقانی درفصول گرم سال از عدم وجود وسایل سرمایشی و مشکلات برق رنج می برند و تامین اینها از واجبات است، تسریع در جایگزینی نیروی معلم در مدارس چرا که معضل نبود معلم در کلاس های درس یکی از دیگر از مشکلات دانش آموزان شهرک طالقانی است،همانگونه که مستحضر هستید سال تحصیلی در خوزستان بدلیل تعطیلی های مکرر از جمله گرد وخاک، بارندگی و آبگرفتگی معابر و مدارس و … کوتاه است و نبود معلم خود مضاف بر همه اینهاست،پس این دانش آموزان چه زمان درس بخوانند!؟نبود فضاهای مناسب بهداشتی و تمیز در مدارس که اینها بخشی از حقوق شهروندی است که در بسیاری از شهرها پیش پا افتاده هستند ولی هنوز برای مدارس ما معظل است.

 

وی بیان کرد: برخی از مسوولین میخواهند کارهایشان را توجیه و از مسوولیت شانه خالی کنند و تمام کارها بر دوش امام جمعه افتاده است،وظیفه امام جمعه ارشاد است اما می بینیم که در شهرک طالقانی امام جمعه بدنبال پیگیری و درست کردن کارهای ناتمام مسوولین است.

 

شیخ حسین لفته پور در پایان متذکر شد: انتظار ما از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی این است که در پی حل این مشکلات باشد و بگوید چه کاری برای شهرستان بندرماهشهر کرده است؟ آیا بیمارستان این شهرستان امکانات مناسب و در خور شانی برای خدمت رسانی به مردم دارد؟ آیا مشکلات مدارس در شهرستان حل شده است؟ اما خوشبختانه مردم امروزه هوشیار شده اند، با این حرفها مردم را خام نکنید،شما مدیون مردم هستید و می مانید و برای مردم موظف هستید شرعا و قانونا کار کنید،مسوولیت را تقبل کرده اید پس کار کنید، انتظار داریم که گوش شنوایی باشد و مشکلات مردم را بشنوند

مطالب مشابه
دیدگاه ها