نمایش نوار ابزار

سید سلمان هاشمی: حل تدریجی مشکلات کشور با یک انتخابات پرشور میسر می شود، یک رای شما اثرگذار و تکلیف شرعی است

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی امام جمعه شهرک ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک فرارسیدن ماه رجب؛اظهار کرد:ماه رجب  بهترین زمان برای کسب تقوا و نجات انسان‌ها از گناهان محسوب می‌شود ،رجب ماهی است که درهای رحمت و مغفرت خداوند در این ماه بر روی انسان گشوده می‌شود.ماه رجب فرصتی ناب و استثنایی برای تزکیه و تهذیب روح و حرکت به سمت خودسازی است

وی افزود: به تعبیر امام موسی کاظم (ع)، هر کس سه روز از آن را روزه بگیرد بهشت بر او واجب می شود،رجب نام نهری از نهرهای بهشت است که هر کس در ماه رجب روزه بگیرد، از شربت این نهر بهره‌مند می‌شود.در این ماه بسیار به روزه داری توصیه شده است و انسان ها باید به درگاه خداوند متعال استغفار کنند و خود را از رذایل و گناهان سبک نماید تا بتواند با توشه بیشتری به جلو قدم بردارد.

امام جمعه شهرک طالقانی در ادامه گفت: اول ماه رجب، سالروز ولادت پیشوای پنجم، حضرت امام محمد باقر(ع)است.امام باقر(ع) در پایان سده نخست و آغاز سده دوم کوشید سه مطلب را در جامعه آن روز جا بیندازد. مطلب نخست آن بود که بالاخره اهل بیت(ع)، را به مرجعیت علمی معرفی کند و مردم بدانند؛ علوم اسلامی و علوم دیگر در اختیار اهل بیت(ع)، است و دیگران از این علوم بی بهره اند. نکته دوم اینکه پنجمین امام شیعیان توانست هم از حماسه عاشورای امام حسین(ع)پاسداری کند و نیز نگذارد این حماسه تاریخی از میان برود و اینگونه مردم را مجذوب ائمه معصومان(ع)، سازد.بنابراین خاندان اهل بیت(ع)، را که پس از واقعه کربلا و ادامه آن به وسیله حاکمان وقت مورد انزوا قرار گرفته بودند با این فعالیت های دینی گسترده به صحنه آورد و بدین صورت اهل بیت(ع)، در آن زمان محبوب مردم شدند.مطلب سوم آنکه امام باقر(ع)معیارهای ارزشمند دینی را در جامعه آن روز نهادینه ساخت و این امر سبب شد تا مردم به تدریج اهل حق و باطل را به خوبی بشناسند.

سیدسلمان هاشمی با اشاره به رسالت سترگ جامعه شاعران و مداحان در حوره فرهنگ‌سازی از دیدگاه مقام معظم رهبری؛خاطرنشان کرد: فرهنگ‌سازی در ترویج سبک زندگی اسلامی و سبک زندگی ائمه هدی(ع)از مهمترین وظایف جامعه شاعر و مداح است، ببینید شما در دعا می‌گویید: اللَهُمَّ اجعَل مَحیایَ مَحیا مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد وَ مَماتی مَماتَ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد؛ خب محیا یعنی چه؟ محیا یعنی زندگی من را شبیه زندگی آنها قرار بده؛ یعنی سبک زندگی؛ ما این را میخواهیم؛ این را از ما خواسته‌اند که بگوییم و بخواهیم و انجام بدهیم. این مسئله‌ی سبک زندگی باید دنبال بشود.»از جمله ابعاد سبک زندگی اسلامی، ترویج نگاه متعالی دین دربحث ازدواج و تشکیل خانواده و فرزندآوری برای تقویت نسل مومنان است.

خطیب نمازجمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها با اشاره به انتخابات مجلس یازدهم؛عنوان کرد: امروز در سراسر کشور انتخابات مجلس یازدهم  رو بروی همه است، انتخاباتی که می‌تواند موجب تداوم مشکلات اقتصادی شود یا با تغییر ریل اقتصادی، حداقل از بار فشارهای موجود بکاهد.

وی تاکید کرد:در شرایطی که امروز انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حال شکل گیری است، دو رویکرد در معرض انتخاب مردم قرار گرفته است؛ یکی ادامه مشکلات اقتصادی فعلی با انتخاب مرفهان بی درد و دارای روحیه غرب زدگی و دیگری تغییر ریل مجلس با انتخاب نمایندگان انقلابی که در مقابل دشمن احساس ضعف و اظهار ضعف نداشته باشند.

سیدسلمان هاشمی خاطرنشان کرد: حل تدریجی مشکلات کشور با یک انتخابات پرشور میسر می شود، یک رای شما اثرگذار و تکلیف شرعی است، اصلح را پیدا کنید وکیلی امین ، قوی  و توانمند انتخاب کنید، ساده لوح ،ترسو و طمع ورز نباشد و برای مشکلات راه های تازه ارائه می کنند.

وی افزود: تکیه بر جوانان به معنای چشم پوشی از افراد با تجربه نیست، جوانگرایی یک ضرورت قطعی برای کشور است و پیشران حرکت رو به جلو جوانان هستند، از این رو ورود افکار جدید به  چرخه تصمیم گیری کشور تضمین کننده امنیت است، دشمن برای مقابله با سلاح و موشک ناتوان است، اما بدانید از پشتوانه رای مردمی، هراس دارد.

هاشمی متذکر شد: لازم و شایسته است کاندیداهای منتخب به نکاتی توجه داشته باشند، اگر احیاناً، انتخابات به دور دوم کشیده ‌شود تا فرصت پایان فروردین ۹۹ (حدود دو ماه)، دو نفر راه یافته به دور دوم باید کماکان در تقویت فضای اخلاقی انتخابات بکوشند و از هرگونه رفتاری که در شأن جامعه اسلامی نیست اجتناب نمایند،اعتراض به روند انتخابات به ویژه روز رأی‌گیری، حق هر داوطلب و طرفدارانشان است. لکن اتهام‌ زنی به دستگاه های مجری و ناظر و کاندیداهای رقیب به شکل علنی و پنهان، خلاف شرع و قانون است. لازم است هم رفتارهای کلامی و نوشتاری، کنترل شده و هرگونه اعتراض به شکل مستند و قانونی از طریق مجاری آن اقدام گردد.

امام جمعه شهرک طالقانی در پایان تاکید کرد: بنده به هیچ وجه از هیچ کاندیدایی در انتخابات مجلس شورای اسلامی حمایت نکرده ام،فقط شاخص های نماینده اصلح را از دیدگاه مقام معظم رهبری در هفته های گذشته از همین تریبون نماز جمعه اشاره کردم و اگر فیلمی از بنده در فضای مجازی  در مورد میدان دادن به جوانان انقلابی در گام دوم  انقلاب پخش شده بود،به معنای چشم پوشی از افراد با تجربه نیست، همان طور که روزهای گذشته، مقام معظم رهبری بدان اشاره کردند و فرمودند: جوان‌گرایی یک ضرورت قطعی برای کشور است، پیشران حرکت رو به جلو جوانان هستند اما تکیه بر جوانان به معنای چشم پوشی از افراد با تجربه نیست.

مطالب مشابه
دیدگاه ها