نمایش نوار ابزار

سید سلمان هاشمی: دهه فجر فرصتی گرانبها برای تبیین دستاوردها و پیشرفت ‌های نظام اسلامی است/ مسؤولین اداره راه و ترابری شهرستان در قبال وضعیت روشنایی جاده ترانزیتی پاسخگو باشند

سید سلمان هاشمی: دهه فجر فرصتی گرانبها برای تبیین دستاوردها و پیشرفت ‌های نظام اسلامی است/ مسؤولین اداره راه و ترابری شهرستان در قبال وضعیت روشنایی جاده ترانزیتی پاسخگو باشند

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی؛سید سلمان هاشمی امام جمعه با گرامیداشت فرارسیدن دهه فجر؛عنوان کرد: دهه فجر فرصتی گرانبها برای تبیین دستاوردها و پیشرفت های نظام اسلامی است، که باید به شکل خلاقانه به نسل جدید به ویژه جوانان در این ایام منتقل شود.

وی افزود: یکی از اهداف راهبردی دشمنان در جنگ نرم علیه انقلاب و جمهوری اسلامی، ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه و به ویژه در نسل جوان نسبت به آینده از طریق سیاه نمایی، بزرگ کردن مشکلات، زیر سؤال بردن و یا کم ارزش جلوه دادن دستاوردهای انقلاب و ناکارآمد نشان دادن نظام دینی است.

هاشمی در ادامه تصریح کرد: هیچکس منکر نقاط ضعف و مشکلات نیست، اما هیچ کشوری با این همه جنگ و تحریم و تهدید نرم و سخت، ظرف چهل سال به این استقلال و پیشرفت در ابعاد مختلف نرسیده است. البته تخلفات ، و ناکارآمدی بعضی از مسؤلین بی درد در کشور را به پای انقلاب و نظام ننویسیم.

وی گفت: انقلاب اسلامی نتیجه خون شهدای زیادی است ، همه مسؤولان در قوه مقننه ، قوه قضاییه و  قوه مجریه وظیفه دارند که با تلاش عملی خود ، آحاد مردم را به آینده انقلاب امیدوارتر کنند، انتظاری که جامعه و خانواده شهدا از مسئولین دارند این است که حداقل محله ،خیابان، کوچه ،مدرسه ورزشگاه، مزین به نام شهدای شهرک شود و نباید این شهدا به دست فراموشی سپرده شوند.

امام جمعه شهرک طالقانی با تبریک فرارسیدن ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها؛بیان کرد: در بیستم جمادی الثانی سال پنجم بعثت بانویی از تبار بهشتیان پا به عرصه گیتی نهاد. آن حضرت سومین معصوم، دختر معصوم، همسر معصوم و مادر معصوم و دارای ویژگی های ممتاز متعددی است.سخاوت، شجاعت، سعه صدر، صبر و بردباری، خویشتنداری وصفات بی شمار دیگر بخشی از شخصیت ممتاز حضرت فاطمهسلام الله علیها- به شمار می رود.

وی افزود: حضرت زهراسلام الله علیها با زندگی کوتاه و با خطبه های متقن «فرهنگ مقاومت» را برای نسل های دیگر به وجود آورند و ماهیّت تفکر و اندیشه جاهلی را به خوبی نمایان ساختند و نشان دادند که در راه دفاع از حریم ولایت و امامت و بیان حق و افشای ستم، از کسی هراسی ندارند. ایشان همچنین همسری نمونه برای حضرت امیرالمؤمنینعلیه السلام و مادری مهربان برای فرزندان خویش بودند.

سید سلمان هاشمی در ادامه گفت: نزول آیات قرآن کریم در شأن پنج تن آل عبا بیانگر مقام والای حضرت زهراسلام الله علیها است، لذا انتخاب روز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها به عنوان «روز زن و مادر» به معنای انتخاب زیباترین و مقدس ترین اسوه برای بانوان جامعه است، حضرت زهرا سلام الله علیها با آن شأن ، مقام و عظمت، یک خانم خانه دار است؛ همسر بودن یا مادر بودن و خانه داری کردن یک شغل بزرگ، حساس و آینده ساز است این تحقیر یک زن نیست؛ بلکه خانه داری زن یعنی تربیت یک انسان است،گناه است اگر به خانه داری به دید حقارت نگاه کنیم.

امام جمعه شهرک طالقانی با انتقاد از وضعیت روشنایی جاده ترانزیتی در شهرستان؛متذکر شد: مسئولین اداره راه و ترابری شهرستان در قبال وضعیت روشنایی جاده ترانزیتی پاسخگو باشند، علیرغم تاکیدات بسیار فراوان در گذشته ، مردم همچنان از نبود روشنایی در جاده ترانزیتی مسیر ناحیه به شهرک طالقانی مانند جاده بندرماهشهر به شهرک مدنی گله مندند.

وی یادآور شد: همچنین بعضی از اعضای محترم شورای شهر، قول مرتفع نمودن روشنایی بلوار شهید باقر النمر انتهای شهرک طالقانی به طرف شهر چمران را دادند که تاکنون از عهده این کار برنیامدند، متاسفانه این جاده ها جان مردم عزیزمان را به خطر انداخته است، امیدواریم در آینده نه چندان دور شاهد حل این معضل کوچک باشیم.

سید سلمان هاشمی در پایان با اشاره به سرقت های مسلحانه اخیر در شهرستان؛خاطر نشان کرد: از دادستان و نیروی انتظامی شهرستان بندرماهشهر و بسیج شهرک طالقانی خواستاریم که در مورد سرقت های مسلحانه در شهرستان علی الخصوص شهرک طالقانی ورود کنند و متخلفان را به اشد مجازات برسانند تا امنیت بطور کامل در شهرستان برقرار شود.

مطالب مشابه
دیدگاه ها