نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی:دستگاه قضا با شجاعت در میدان مبارزه با مفاسد اقتصادی باقی بماند

شهرک طالقانی

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه شهرک طالقانی به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام سیدسلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) اظهار کرد: زیارت اربعین و سیل خروشان میلیونی مردم که هر سال به جمعیت این کنگره عظیم اضافه می‌شود مرهون فرمایشات و از مهم‌ترین یادگارهای این امام همام است.

 

وی افزود: در زمان امام حسن عسکری (ع) تفکرات مذهبی و نحله‌های مختلف انحرافی همچون صوفیه، واقفیه، مفوضه، غلات و زنگیان پدیدار شدند، فتنه مسیحیان هنگام قحطی برای درخواست باران و دیگر نمونه‌ها، ازجمله حرکت‌هایی بود که در این زمان بروز کرد و مبارزه با مفاسد و انحرافات فکری و عقیدتی در برنامه آن امام قرار داشت.

 

خطیب جمعه شهرک طالقانی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن نهم ربیع الاول آغاز ولایت و امامت حضرت مهدی (عج) خاطرنشان کرد: سزاوار است به میمنت چنین روزی خصوصیات و امتیازات جامعه مهدوی و دولت کریمه الهی به جهان معرفی شود تا جهان تشنه و خسته از ظلم، جنایت، قتل و خونریزی خود را برای روز رهایی و روز زیبایی و مهربانی آماده کند.

 

وی ادامه داد: همگان باید منتظر وعده الهی برای برپایی حکومت واحد عدالت باشد، مسئولان و مردم اهتمام ویژه‌ای به این روز داشته باشند، مدارس باید زنگ آغاز امامت را همه ساله در برنامه خود بگنجانند و با دعوت از اساتید برجسته در زمینه مهدویت این امام مهربانی‌ها را به نسل جوان معرفی کنند.

 

هاشمی در فراز دیگری از خطبه‌ها با اشاره به آغاز هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار بیان کرد: انسان علاوه بر تقویت نیازهای جسمی، نیازمند تقویت نیازهای روح و ذهن است چرا که با مطالعه کتاب و کسب علم و دانش انسان به مدارج عالی می‌رسد و باید همگان در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی گامی موثر بردارند.

 

امام جمعه شهرک طالقانی متذکر شد: کتابخانه عمومی شهرک طالقانی نیازمند منابع جدید، غنی‌سازی و تقویت کتب مرجع، حوزوی و دانشگاهی است.

 

وی همچنین با تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) و آغاز هفته وحدت بیان کرد: منظور از وحدت اسلامی و نیاز کنونی جامعه اسلامی به آن، این نیست که مذاهب مختلف اسلامی از عقاید خود دست بردارند و یا اندیشه‌های خود را رها کنند، بلکه منظور آن است که نگذاریم دشمن از اختلافات نظری و فکری و عقیدتی میان مسلمانان برای ضربه زدن به اسلام استفاده ‌کند.

 

هاشمی افزود: اولین منادی وحدت مولی الموحدین حضرت امیرالمومنین (ع) است که بعد از رسول اعظم نماد وحدت و امامی هستند که سیره مبارکه ایشان خود بهترین درس‌آموز وحدت است.

خطیب جمعه شهرک طالقانی گفت: امروزه آل سعود به جای مبارزه بر علیه صهیونیسم و دشمنان اسلام با آنها عقد اخوت می‌بندد و مردم بیگناه یمن را به رگبار بسته است، در حال حاضر وحدت یکی از مهم‌ترین نیازهای امروز جهان اسلام به معنای ید واحد شدن مسلمانان علیه استکبار جهانی و دست نشاندگان استعمار است.

 

وی همچنین در مورد پیروزی جبهه مقاومت و پاسخ کوبنده حماس به ماجراجویی ارتش رژیم صهیونیستی اظهار کرد: شلیک ۴۶۰ موشک به سرزمین‌های اشغالی و مورد هدف قرار دادن اتوبوس حامل نظامیان، رژیم صهیونیستی را به وحشت انداخت. این موضوع این رژیم جعلی را به آتش‌بس وادار کرد و شلیک‌های اخیر راکتی به سرزمین های اشغالی یک پیروزی بزرگ برای جبهه مقاومت به حساب می‌آید.

هاشمی در ادامه با اعدام دو مفسد اقتصادی اشاره کرد و گفت: اجرای حکم اعدام دو مفسد اقتصادی توسط قوه قضاییه جای تقدیر و تشکر دارد اما در عین حال چشم‌ها و گوش‌ها منتظر برخورد با کسانی است که به نوعی با تصمیمات غلط ارزی خود زمینه پدید آمدن چنین فساد بزرگی را فراهم کردند.

 

امام جمعه شهرک طالقانی ادامه داد: مردم شهرستان بندرماهشهر از شجاعت و درایت دادستان شهرستان که وارد عرصه مقابله با فساد اداری شده حمایت خواهند کرد و مسئولان دیگر دستگاه قضا همچنان با شجاعت وارد میدان شوند و عرصه را بر خیانت‌کاران تنگ و دست متعرضان به بیت‌المال را قطع کنند.

 

وی در ادامه با اشاره به برخی مشکلات شهرک طالقانی بیان کرد: از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خواستاریم که هرچه سریعتر اعتباری برای ساخت واحد اتفاقات اداره برق شهرک طالقانی در نظر گرفته شود و اقدامی در این رابطه صورت بگیرد، چرا که در این زمینه مکاتباتی با نماینده و فرماندار شهرستان انجام شده و اداره برق بندر ماهشهر برای ساخت و راه‌اندازی آن منتظر اعتبار برای این واحد است.

 

هاشمی در پایان با تبریک فرا رسیدن دهم ربیع الاول سالروز ازدواج پیامبر اکرم (ص) و حضرت خدیجه(س)، گفت: این پیوند آسمانی از پر برکت‌ترین ازدواج‌های عالم هستی است که نتیجه این ازدواج سیده نساءالعالمین بود، دختری که خیر کثیر برای عالمیان شد و نوار دوازده‌گانه هدایت از دامان ایشان به عالم بشریت هدیه شد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها