نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی: نماینده مطلوب، مرعوب نیست،فضای سیاسی، رسانه ای، تهدید، هجمه و فشار روی وی تأثیری ندارد/مردم شهرک طالقانی در انتظار تحقق وعده نماینده مجلس در خصوص شهر شدن این شهرک هستند

حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی: نماینده مطلوب، مرعوب نیست،فضای سیاسی، رسانه ای، تهدید، هجمه و فشار روی وی تأثیری ندارد/مردم شهرک طالقانی در انتظار تحقق وعده نماینده مجلس در خصوص شهر شدن این شهرک هستند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرک طالقانی،حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرک طالقانی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی اظهار کرد: تنها راه مقابله با استکبار و زورگویی قدرت های ظالم، تقویت جریان مقاومت است، همه باید کمک کنند تا این بیداری به ثمر برسد.

 وی افزود: در حالیکه دستگاه های تبلیغاتی غرب تلاش می‌کند با تولید نظریه و مفاهیم دلخواه خود روحیه سازشکاری و تسلیم را در افکار عمومی جهان تولید و تکثیر کنند، باید جریان مقاومت که به منزله حق ملت هاست، بوسیله گفتمان سازی ترویج شود.

هاشمی یادآور شد: از جمله نکاتی که رهبر معظم انقلاب خطاب به اهالی فرهنگ تلویزیون و سینمافرمود این است که با زبان هنر، عظمت، استقلال، شجاعت، ظرفیت‌های علمی و عملی ملت ایران را ترسیم کنید،جای سریالی که سبک زندگی اسلامی را به جای فرهنگ غرب و عظمت راهپیمایی بزرگ اربعین و رشادت‌های شهدای مدافع حرم، را به تصویر بکشد، خالی است.

امام جمعه شهرک طالقانی با اشاره به ۱۴آذرماه همزمان با برگزاری بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز خاطرنشان کرد:  نماز عبادتی است که عمل به آن به دلیل بازدارندگی از معاصی و منکرات اصلاح و سعادت فرد و در نتیجه جامعه را در پی دارد و موجب میشود فرد به کمال انسانی خود دست یابد.

وی افزود: تمام مسوولین باید در ترویج نماز که زمینه‌ساز تعالی فرهنگ و اندیشه دینی است تلاش مضاعفی داشته باشند،تمامی مراکز آموزشی شهرستان باید از نعمت نمازخانه برخوردار باشند و همچنین مسؤلین پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان با همکاری حوزه های علمیه برادران و خواهران نسبت به اقامه فریضه نماز در این مراکز آموزشی برنامه ریزی دقیقی داشته باشند.

حجت الاسلام هاشمی با تسلیت فرارسیدن شهادت سیدحسن مدرس و روز مجلس بیان کرد:  یکی از ویژگی های مهم و کلیدی شهید مدرس شجاعت وی بودT شهید مدرس باید الگوی نمایندگان مجلس در نظام اسلامی باشد.

وی گفت: نماینده مطلوب، مرعوب نیست،فضای سیاسی، رسانه ای، تهدید، هجمه و فشار روی وی تأثیری ندارد و باعث عقب نشینی وی از موضع بر حق خود نمی شود. نماینده مقبول و مطلوب ، علاوه بر شجاعت و درایت، به وعده هایی که به مردم می دهد جامه عمل بپوشاند،مردم شهرک طالقانی در انتظار تحقق وعده نماینده مجلس در خصوص شهر شدن این شهرک هستند.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در ادامه متذکرشد: نمایندگان مجلس باید همچون شهید مدرس با شناخت صحیح از حرکت‌های دشمنان و مصالح و منافع کشور و ملت هیچ‌گاه نباید حاضر به معامله با استعمارگران و دشمنان دیرینه این ملت شوند و سودای سازش و توافق را با آنها نداشته باشند، که این موضوع از بزرگترین خطر هایی است که راه سلطه و نفوذ دشمن را فراهم می‌کند.

حجت الاسلام هاشمی در پایان با اشاره به روز بزرگداشت شیخ مفیدبیان کرد:

شیخ مفید یکی از اساتید و علمای شیعه معروف به ابن معلم که در سال ۳۳۶ هجری در حوالی بغداد به دنیا آمد شیخ مفید به عنوان چهره خوش‌فکر شیعی دقیق مبتکر دردانش ها مطرح بود و از حضور ذهن بسیار بالایی برخوردار بود. از ویژگی های آثار ایشان می توان به عقل گرایی و استدلالات منطقی و شناخت مقتضیات زمان اشاره کرد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها