نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی:وجود وحدت بین حوزه و دانشگاه، توطئه های استکبار را نقش بر آب خواهد کرد/ اداره تعزیرات مدیر جهادی و اجرایی می‌خواهد

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه شهرک طالقانی حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با تبریک سالروز ولادت امام حسن عسکری(ع) عنوان کرد: یکی از القاب امام حسن عسکری(ع) ابن الرضاست این لقب که پدر و جد بزرگوار ایشان نیز با آن ملقب بودند به خاطر نگه داشتن عظمت به دست آمده شیعه در زمان امام هشتم(ع)بود.

وی افزود: با وجود کنترل شدید دستگاه حاکمیت در دوران امامت امام حسن عسکری(ع)،وی دست از مبارزه خود علیه حاکم ظالم بر نداشتند و سیره مبارزاتی ایشان مبتنی بر استفاده از سلاحهای معنویت و اخلاق بود.

امام جمعه شهرک طالقانی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با خانواده های شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم اظهار کرد: غفلت نکردن از نقشه های دشمن در سال ٩٨ یکی از مواردی است که باعث شده دشمن سه نقطه قوت مهم نظام؛ پیشرفت های هسته ای، توانایی موشکی و قدرت دفاعی، نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی ایران را مورد هدف  قرار بدهد.

وی افزود: دشمن در صدد آن است که ما از نقاط قوت و اقتدار ملی خودمان صرف نظر کنیم تا راحتتر بتواند در کشور،بر ملت و سرنوشت و آینده ما مسلط شود.

هاشمی ادامه داد: داشتن روحیه شهادت طلبی رمز موفقیت ملت ایران در مقابل استکبار است، چهل سال ایستادگی و مقاومت در مقابل همه قدرتمندان ظالم فقط با تفکر و اعتقاد به شهادت میسر بود.

وی با تاکید بر تلاش مضاعف برای تقویت اقتصاد کشور و تولید ملی،یادآور شد: از عناصر اصلی اقتدار اقتصادی،قدرت پول ملی و قدرت خرید مردم است، ارزش پول ملی همان قدرت خرید پول ملی است و مهمترین عامل در کاهش ارزش پول ملی تورم است.

حجت الاسلام هاشمی خاطر نشان کرد: مسئولان باید به درد مردم برسند، چرا که مردم امانت بزرگ عزت و امنیت و سربلندی کشور عزیز ایران را با تحمل سختی ها به پیش بردند.

وی افزود:  الحمدلله این روزها شاهد ارزانی سکه و دلار هستیم، انشاء الله این روند ادامه پیدا کند، اما سوال اینجاست که چرا قیمت کالاها کاهش محسوسی پیدا نکرده؟ این ضعف از کجاست؟ افزایش قیمت هیچ دلیلی جز سودجویی و ضعف تنظیم بازار ندارد! مسئول برگرداندن نرخ‌ها به وضعیت سابق چه کسی هست؟ 

امام جمعه شهرک طالقانی در ادامه گفت: اداره تعزیرات مدیر جهادی و اجرایی می‌خواهد، مدیری که پابه‌پای نیروهایش در کوچه و بازار باشد و مردم حضورشان را حس کنند.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه های با گرامیداشت ٢٧ آذرماه، روز شهادت آیت الله مفتح همزمان با روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار کرد:

روز وحدت حوزه و دانشگاه از یادگارهای ارزشمند امام بزرگوار ما است، وحدت حوزه و دانشگاه یعنی وحدت در هدف و هدف این است که همه به سمت ایجاد یک جامعه اسلامی پیشرفته و مستقل، جامعه پیشاهنگ، جامعه الگو حرکت نمایند.

وی افزود: وجود وحدت بین حوزه و دانشگاه، توطئه های استکبار را نقش بر آب خواهد کرد، باید حوزه و دانشگاه به تولید نظریه برای جامعه اسلامی بپردازند.

حجت الاسلام سید سلمان هاشمی با تاکید بر ایجاد فضای مناسب مطالعه دانش آموزان توسط خانواده،عنوان کرد: لازم به ذکر است که طی بررسی های به عمل آمده،بیشتر اولیاء دانش آموزان از غیبت های مکرر آموزگاران غیر بومی خود شاکی هستند و بیشتر مدارس از نبود آب آشامیدنی سالم بهداشتی و قابل شرب رنج می‌برند، از مسؤولین آموزش و پرورش انتظار میرود هر چه سریعتر به این معضلات رسیدگی نمایند.

وی با انتقاد از وجود کانال های روباز دفع آب های سطحی اطراف شهرک طالقانی،گفت:وجود کانال های روباز دفع آبهای سطحی علاوه بر کراهت منظر، سبب تهدید بهداشت عمومی مردم شده است لذا برای رفع این معضل، احتیاج به هزینه ای بالغ بر ۵میلیارد تومان خواهد بود و ضروری است که شهردار بندرماهشهر، مکاتبات و پیگیری های جدی با مسولان استانی داشته باشد تا برای تخصیص و جذب اعتبار اقدامات لازم را انجام دهند.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در پایان با تسلیت سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س) بیان کرد: حضرت فاطمه معصومه(س) دارای شخصیتی رفیع و والا مقام میباشد به طوری که ائمه اطهار علیهم السّلام از این بانو، با جلالت و تکریم یاد کردهاند،شفیعه روز جزا، حضرت فاطمه معصومه (س)، که بعد از حضرت زهرا(س) از جهت گستردگی شفاعت، هیچ بانویی به شفیعه محشر حضرت معصومه (س)نمیرسد و امام جعفر صادق(ع) میفرماید: «با شفاعت او همه شیعیان ما وارد بهشت میشوند».

مطالب مشابه
دیدگاه ها