نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی: بالا رفتن میزان رضایت عمومی از مسئولان کشور مهمترین عامل افزایش ضریب امنیت ملی و پشتوانه مردم از نظام است

حجت الاسلام و المسلمین سیدسمان هاشمی: بالا رفتن میزان رضایت عمومی از مسئولان کشور مهمترین عامل افزایش ضریب امنیت ملی و پشتوانه مردم از نظام است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرک طالقانی،حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با اشاره به فرمایشات و هشدار رهبر معظم انقلاب در خصوص عطش قدرت و تلاش برای دستیابی به کرسی های ریاست، اظهار کرد: بی تدبیری و بی عقلی کاندیداهای مجلس که برای کسب قدرت خودشان را به آب و آتش و در و دیوار میزنند که چرا تایید صلاحیت نشدند یا رأی نیاوردند، در نظام اسلامی پستها و‎ ‎مسئولیتها وسیله ای برای ‏خدمتند و هرگز هیچ پست و مسئولیتی دائمی نیست بلکه همه‎ ‎پستها و مسئولیتها به عنوان امانتی ‏است که در اختیار فرد مسئول گذاشته میشود و‎ ‎او باید در مقابل این امانت پاسخگو باشد.

وی افزود:کسانی که مسئولیتی را تقبل می کنند باید به چند نکته توجه کنند،شایسته سالاری و قرار دادن افراد لایق در مناصب و مسؤلیت ها،چرا که دادن مسئولیت و پذیرش آن توسط کسی که تخصص و توان آن را ندارد خیانت به حساب می آید.

هاشمی ادامه داد: با افزایش ضریب امنیت ملی کشور در پرتو  شایسته سالاری و قرار گرفتن افراد در جای خود، جامعه به نحو بهتری اداره شده و مشکلات مردم نیز با دقت و سرعت بیشتری حل خواهد شد.

وی گفت: بالا رفتن میزان رضایت عمومی از مسئولان کشور که امروزه به عنوان مهمترین عامل افزایش ضریب امنیت ملی و پشتوانه مردم از نظام به حساب می آید، باعث افزایش اقتدار نظام می شود.

امام جمعه شهرک طالقانی کاهش بد اخلاقی های سیاسی و تخریب دیگران را یکی دیگر از نکات مهم در پذیرش مسئولیت دانست و عنوان کرد: وقتی مسئولان امر در پذیرش مسئولیت ها متوجه سنگین شدن بارشان در روز جزا باشند دیگر کسی برای گرفتن مسئولیت وارد بد اخلاقی ها و رذائل اخلاقی نخواهد شد، و دست به تخریب دیگران نخواهند زد.

وی افزود: متأسفانه این روزها مردم شاهد بد اخلاقی برخی از نمایندگان مجلس هستند، که به جای اینکه به فکر حل مشکلات معیشتی مردم باشند، در مجلس به فکر انتقام از دیگران هستند، ضروری است بعضی از نمایندگان مجلس در دوره های اخلاقی شرکت کنند.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها با اشاره به بهانه وعده راه اندازی کانال ویژه مالی اروپا و دستگاه دیپلماسی بیان کرد: مسوولین مراقب شیطنت اروپا باشند، یکی از وعده های مهم اروپایی ها پس از خروج آمریکا از برجام راه اندازی کانال ویژه مالی است و با اینکه بیش از هفت ماه از خروج آمریکا از برجام گذشته است، اما هنوز کانال ویژه مالی راه اندازی نشده است.

وی گفت: روزهای گذشته اخباری منتشر شده است که حکایت از آن دارد این کار را در آینده نزدیک راه اندازی خواهد شد اما دستگاه دیپلماسی ایران باید هوشیار باشد، چراکه کانال ویژه مالی زمانی مفید خواهد بود که بتواند مقابل تحریم های آمریکا بایستد.

هاشمی ادامه داد: از طریق این کانال یعنی ایران باید بتواند نفت خام را بیشتر از آنچه که آمریکا معافیت داده است، بفروشد و همچنین بتواند بدون محدودیت به کالاهای مورد نیاز خود از جمله طلا دست پیدا کند، لذا اگر ایران نتواند فروش نفت بیشتر از معافیتها و خرید طلا را از طریق کانال ویژه مالی انجام دهد، کانال ویژه مالی هیچ فایده ای نخواهد داشت. در این صورت میتوان گفت اروپا هیچ را کادوپیچ کرده و به ایران داده است.

سیدسلمان هاشمی عنوان کرد: مصلی نماز جمعه شهرک طالقانی از این پس علاوه بر فرصت برای بندگی مکانی برای پاسخگویی و برطرف کردن مشکلات شهروندان این شهرک خواهد بود.

وی افزود: میز خدمت از هفته آینده جمعه ها ساعت ١٠:٣٠ صبح، با حضور یکی از مسئولین شهرستان ، در مصلی نماز جمعه شهرک طالقانی دایر خواهد شد و از دستگاه اجرایی شهرستان انتظار میرود که ما را در خدمت رسانی به مردم ولایتمدار همراهی نمایند.

امام جمعه شهرک طالقانی در پایان خواستار پیگیری طرح زمین های شصت هکتاری شد و بیان کرد: متاسفانه مسؤلین استانی مسکن و شهرسازی در اجرای فاز دوم طرح آماده سازی، زمین های شصت هکتاری تعلل می کنند، از استاندار محترم می خواهیم که  این مسئله را به طور جد، تا حصول نتیجه پیگیری کنند.

در خاتمه نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی مراسم تودیع و معارفه مسوول جدید ستاد اقامه نماز جمعه برگزار شد و آقای عبدالرضا سنگوری به جای عبدالحسین عساکره منصوب و معرفی شد و از زحمات مسوول سابق ستاد تشکر و قدردانی شد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها