نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی: مسولان اجرائی استان و شهرستان اشتغال جوانان و معیشت مردم را در اولویت کاری خود قرار دهند

شهرک طالقانی

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه شهرک طالقانی،حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم به مناسبت ۱۹ دی اظهار کرد: یکی از نکاتی که رهبری به صراحت متذکر شدند،این است که آمریکا نه قولش قول است و نه تهدیدش قابل اعتناست،به همین دلیل است که متأسفانه در داخل کشور افراد خوش باور و ساده لوحی وجود داشتند و چنین مطرح می کردند که امضا و نظر مقامات آمریکایی تضمین است و آمریکا وقتی قولی داد و عهدنامه های را امضا کرد امکان ندارد از آن تخطی کند.

وی افزود:  این افراد تصور می کردند که اگر چیزی به قطع نامه شورای امنیت تبدیل شود دیگر آمریکا هرگز از آن تخطی نخواهد کرد اما این افراد ساده لوح توجه نداشتند که آمریکا قبل از آن صدها قطع نامه شورای امنیت را وتو کرده است.

هاشمی ادامه داد: این درسی برای همگان بود که بدانند امضای مسئولان آمریکایی و قول و تعهد آن ها هیچ اعتباری ندارد، مسؤلان باید در مقابل یاوه گویی دولتمردان آمریکایی، راه عقلانیت همراه با شجاعت را در پیش رو بگیرند.

وی با اشاره به دیگر بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص تاکید بر لزوم رسیدگی به قشر مستضعف جامعه،یادآور شد: دولت و مسئولان اجرایی باید از فرصت کنونی برای خدمت به طبقه ضعیف جامعه که تحت فشار بیشتری با توجه به مشکلات اقتصادی کشور قرار می گیرد،استفاده کنند،رهبر معظم تاکید کردند که مسولان کشور باید با رعایت زندگی معمولی و دوری از اشرافی گری در تحمل مشکلات با مردم همراه باشند.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی با تاکید بر ضرورت بررسی بودجه ٩٨ و دقت مضاعف نمایندگان مجلس گفت: با توجه به اینکه شرکت های دولتی؛مانند شرکت ملی نفت، شرکت ملی پالایش و پخش، شرکت ملی گاز،۵٨درصد بودجه،بعلاوه  کل بودجه های شرکت های بزرگ ٧۵ درصد بودجه کشور را تشکیل می دهند،برخی از افراد با طرح یکسری اعداد مربوط به بودجه برخی نهادهای خاص با هدف ایجاد ابهام و شبهه در عملکرد این نهادها، برای سرپوش گذاشتن به مسائل اساسی بودجه و سوالات پیرامون آن است که مطالبی از سوی کارشناسان مبنی بر اینکه بخش مهمی از بودجه کل کشور در مجلس شورای اسلامی بررسی نمی شود،مطرح میشود.

وی افزود: مسأله بسیار عجیبی که نزدیک به سه چهارم بودجه که مربوط به شرکت های دولتی در بررسی های نمایندگان مجلس مورد توجه قرار نمی گیرد،آیا نتیجه این وضعیت حقوق های نجومی نمی شود؟ آیا شرکت های دولتی حیاط خلوت دولت ها قرار نمی گیرد؟

هاشمی در ادامه گفت:بودجه یک موضوع مهم است، خصوصاً در شرایط فعلی که اقتصاد کشور شرایط خوبی ندارد و مردم تحت فشار اقتصادی قرار دارند، از مجلس انتظار می رود بودجه شرکت های بزرگ دولتی را بدون بررسی رها نکنند و با بررسی عالمانه از حقوق عامه مردم به بهترین وضع تامین و صیانت شود.

امام جمعه شهرک طالقانی با تبریک فرارسیدن ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار عنوان کرد: ولایت پذیری و اطاعت محض از ولی زمان مهمترین ویژگی شخصیتی حضرت زینب(س) است،حضرت زینب (س) شخصیتی عالمه و از هر جهت علمی بودند که بخشی از این علم بر اثر شاگردی در محضر پدر و مادر بزرگوارشان بوده و بخش دیگر آن لطف و عنایت خداوند بر افرادی است که در مسیر حق قرار میگیرند.

وی افزود: صبر، بصیرت، عبادت، شجاعت و ولایت پذیری از ویژگی های شخصیتی آن حضرت بود،صبر و استقامت آن بانوی بزرگوار باعث شد تا در برابر آن مصیبت بزرگ با صبوری روبرو شود تا نام وی در همیشه تاریخ مانا بماند و با تدبیر بسیار قوی در مقطعی که عزیزان خود را از دست داد، با صبر بالا و علمی که داشت، به بهترین شکل ممکن پیام رسانی کرد و درس ولایت پذیری را به همگان آموخت وضروری است بانوان از الگوهای برجسته ای همچون زینب کبری (س) بهره گرفته و برای تربیت صحیح فرزندان خود آن را به کار گیرند.

هاشمی با اشاره به علت نامگذاری روز میلاد با سعادت حضرت زینب(س)به روز پرستار بیان کرد: از دلایل نام گذاری این روز تجلیل از مقام شامخ و شخصیت والای حضرت زینب(س) است که با برگزاری این مراسم یادی از این بزرگ بانو می شود و باعث الگو سازی در جامعه می شود و باید آن را پرستار نهضت و انقلاب حسینی بنامیم و همچنین تقویت روحیه زینب گونه در میان پرستاران و تقدیر و تشکر از زحمات و نقش پرارزش پرستار در جامعه.

امام جمعه شهرک طالقانی با اشاره به فرارسیدن۲۱و ۲۲ دی ماه سالروز شهادت شهدای مظلوم هسته ای علی محمدی و احمدی روشن خاطر نشان کرد: علی محمدی در زمینه آموزش، معلمی توانمند وکم نظیر بود،وی با تمام فعالیتهایش، یکی از پژوهشگران تراز اول فیزیک ایران بود،شهید احمدی روشن پس از شهیدان مسعود علی محمدی، مجید شهریاری و داریوش رضایی نژاد، چهارمین شهید فناوری هسته ای ایران به شمار می رود.

وی افزود: یاد شهیدان مظلوم هسته ای که با تلاش های مستمر در مسیر زنده نگه داشتن چرخه هسته ای کشور گام بر می داشتند، هرگز از خاطره ی این ملت و حافظه ی تاریخ ما بیرون نخواهد رفت.

هاشمی با تشکر از تلاش شهرداری و شورای شهر در کلنگ زنی بازارچه آبزیان شهرک طالقانی، تاکید کرد:ضروری است که در اجرای این پروژه از نیروهای بومی منطقه استفاده شود. از مسولان اجرائی استان و شهرستان خواستاریم تا اشتغال جوانان و معیشت مردم را در اولویت کاری خود قرار دهند و برای کسانی که بیکار هستند، فکر اساسی انجام دهند.

امام جمعه شهرک طالقانی در پایان با تشکر از حضور و مشارکت مسؤول اداره ورزش و جوانان شهرستان بندرماهشهر در میز خدمت این هفته عنوان کرد: امیدواریم با پیگیری و تحقق احداث پروژه سالن چند منظوره،سالن بدنسازی و چمن طبیعی،همچنین مرتفع کردن مشکلات ورزشی اعم از بودجه وحمایت از تیم های بومی گامی موثر در پیشرفت ورزش شهرک طالقانی برداریم و شاهد شکوفایی استعداد فرزندان این منطقه در رشته های مختلف ورزشی و حضور در میادین ملی ورزشی کشور باشیم.

مطالب مشابه
دیدگاه ها