نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی: تجربه ارزشمند دفاع مقدس و رسیدن ایران به خود کفایى ، محصول راهبرد ایران در تبدیل تهدید وتحریم به فرصت است

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه شهرک طالقانی،حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با تسلیت ایام فاطمیه و فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)( طبق روایت ٧۵ روز) عنوان کرد:

حضرت زهرا(س) الگوی مبارزه سیاسی در دفاع از حریم ولایت و امامت بود،یکى  از اقدامات روشنگرانه حضرت فاطمه زهرا (س) ، افشاى ماهیت جریان براندازى و بیان ریشه هاى سیاست ستیز با على(ع) بود.

وی افزود: حضرت زهرا(س)با کمال شجاعت ماهیت کینه توزانه آنان را افشا کرد و ریشه هاى فاسد عداوت با مولى را برملا ساخت،حضرت فاطمه(س)با این حرکت خود تحلیل وقایع پیچیده سقیفه را آسان کرد و رمز و راز غربت و مظلومیت على(ع) را گشود.

امام جمعه شهرک طالقانی با اشاره به چگونگى تبدیل تحریمها به فرصتى براى شکوفایى نظام اسلامى بیان کرد: تجربیات ۴۰سال گذشته به ویژه دوران دفاع مقدس یا سالهاى پس از آن، نشان دهنده این است که ایران هرگاه با تکیه بر توان مدیران و نیروهاى انقلابى خود به مواجهه با این تحریمها برخاسته، توانسته تحریمها را به فرصت تبدیل کرده و ضمن خنثى سازى توطئه هاى دشمن به دستاوردهاى مورد نظر خود دست یابد.

وی افزود: از همان لحظات آغازین انقلاب تحریم صنعت دفاعى ایران در جلوگیرى از تقویت قدرت نظامى ایران آغاز شد،صنعتى که تا قبل از انقلاب اسلامى، مهمترین تولیداتش به مونتاژ چند اسلحه سبک مانند: ژ۳ و مهمات چند سلاح سبک و کلت کمرى محدود مى شد و حتى از تولید سیم خاردار هم عاجز بود اما بعد از انقلاب شکوهمند اسلامى با تلاش شبانه روزى دانشمندان و متخصصین این عرصه، در موقعیتى قرار گرفت که توانست محصولات خود در بخشها و موضوعات مختلف نظامى را به بیش از ۳۸ کشور جهان صادر نماید.

حجت الاسلام هاشمی در ادامه گفت: تجربه ارزشمند دفاع مقدس و رسیدن ایران به خود کفایى در عرصه تولید تجهیزات متعارف، محصول راهبرد ایران در تبدیل تهدید وتحریم به فرصت است.

وی یادآور شد: جمهورى اسلامى ایران پس از انقلاب اسلامى توانست با رشد جهشى در زمینه ساخت انوع موشکهاى بالستیک و غیربالستیک، موشکهاى فوق دقیق یا نقطه زن سطح به سطح، موشکهاى رادارگریز، موشکهاى ما فوق صوت، موشکهاى لیزرى، موشکهاى کروز و سایر انواع موشکها، در ردیف چند کشور برتر دارنده این تکنولوژى قرار گیرد و به دلیل تحمیل جنگ وتحریم اقتصادى ونظامى، ایران از همان زمان پیروزى انقلاب در این عرصه متمرکز وتوانست به کم نظیرترین دستاوردها در اوج تحریمها دست یابد.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها با اشاره به شکست سناریوى تحریم فروش بنزین خاطر نشان کرد:زمزمه تحریم فروش بنزین به ایران از اواسط دهه هشتاد مطرح شده بود زیرا ایران در اواسط این دهه حدود یک سوم از بنزین مصرفى خود را از کشورهاى خارجى تأمین مى کرد و یکى از بزرگترین واردکنندگان بنزین در جهان بود اما با ابتکار عمل متخصصان صنعت نفت، تولید بنزین  به صورت گسترده آغاز شد و در نتیجه، تحریم فروش بنزین به ایران توسط غرب شکست خورد و این برنامه ریزى دشمن ناکام ماند. امروزه با افزایش ظرفیت تولید، زمینه خودکفایى ایران ایجاد شده است.

وی افزود:اگرچه به دلیل ضعف دستگاه هاى اجرایى و عدم تأمین زیر ساختهاى لازم ،تحریم هاى اخیر دشمنان در برخى عرصه ها، مشکلاتى را براى مردم ایجاد کرده است،اما ایران هرگاه با تکیه بر توان مدیران جهادی و نیروهاى انقلابى خود  و اطاعت از ولایت و عمل نمودن به راهبردها و رهنمودهای ولایت به مواجهه با این تحریم ها برخاسته و توانسته نقشه دشمن را خنثی و تحریم ها را به فرصت برای شکوفایی نظام اسلامی تبدیل کند.

هاشمی در بخش دیگری از خطبه با اشاره به مساله استانی شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در روزهای اخیر یکی از مهمترین موضوعات سیاسی ، اجتماعی کشور ما بحث استانی شدن انتخابات در مجلس شورای اسلامی است، به طوری که این پدیده سیاسی موافقان و مخالفان بسیار جدی را در کشور به خود گرفته است.

وی افزود: یکی از  پیامد های  اجرای این سیستم انتخاباتی در کشور کاهش نسبی مشارکت مردم در انتخابات آتی است که این موضوع با سیاست نظام  در ۴۰ سال گذشته انقلاب و رهبری که همیشه بر افزایش مشارکت تاکید دارد،کاملا در تضاد است و دیگر پیامد آن فاصله بین مسؤولین و مردم بیشتر از گذشته خواهد شد.

امام جمعه شهرک طالقانی با اشاره به صحبت های اخیر رئیس اداره آبفا در خصوص بدهی مردم و ۷۰ درصد انشعابات غیرمجاز آب در شهرک طالقانی،گفت:منظور مسوول آبفا از انشعابات غیر مجاز چه بوده؟ وی در این مورد توضیحی ارائه نداده است ،اما برای تنویر افکار عمومی باید گفت منظور  این است که بیشتر مردم دو انشعاب در منزل دارند یکی قدیمی  و یکی جدید،اما سوال ما این است که چرا انشعاب قدیمی را جمع نمی کنید؟ چرا قبوض  آب را اصلاح نمی کنید؟ چرا برای منازلی که دو انشعاب آب دارند در قبوض آب عبارت کنتور خراب است را استفاده می کنید؟هم اکنون مردم هزینه دو انشعاب را با قبض های کنتور خراب پرداخت می کنند!

وی ادامه داد: ضروری است مسوولین نسبت به اصلاح بخش دیگر شبکه آبرسانی در بعضی مناطق شهرک و کیفیت آب شرب شهرستان علی الخصوص شهرک طالقانی توجه جدی داشته باشند تا مردم مجبور به پرداخت دوبار هزینه برای آب شرب خود نباشند.

هاشمی خاطر نشان کرد: از شهروندان شهرک طالقانی نیز انتظار می رود که متقابلا مشارکت داشته و قبوض خود را به موقع پرداخت کنند، دیگر افراد و اقشار ضعیف که تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند،نیز می توانند بدهی قبوض خود را به صورت اقساط بلندمدت پرداخت کنند.

وی در پایان با تشکر از حضور مدیریت اداره گاز شهرستان بندرماهشهر در میز خدمت این هفته نماز جمعه شهرک طالقانی بیان کرد: جادارد از زحمات نماینده سابق مهندس کمال دانشیار که در آن دوره با پیگیری ایشان گاز،آب و برق شهرک طالقانی بطور محسوسی شاهد تغییرات شد و با زحمات آقای شهابی رئیس اداره گاز شهرستان گاز کشی منازل شهرک طالقانی انجام شد که ان شاالله امروزه با تلاش های مستمرشان،بخش دیگری از شهرک طالقانی که از نعمت گاز محروم هستند از این نعمت در این روزهای سردسال برخوردار شوند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها