نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین حسین لفته پور: قانون باید برای همه آحاد مردم چه مسوول وغیر مسوول به یک شیوه و یکسان اعمال و اجرا شود

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی؛ حجت الاسلام و المسلمین لفته پور ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن ۱۴ اسفند ماه روز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و آغاز هفته احسان و نیکوکاری عنوان کرد: آیات و روایات زیادی داریم که به مردم توصیه می کند به فکرکمک به هم نوعان خود باشند و احسان و نیکوکاری موجب افزایش برکت در روزی انسانها می شود چرا که انسان نباید فقط به فکر خود باشد.

وی افزود: برای رفع فقر و محرومیت زدایی مردم ،خوشبختانه طی این چندسال اخیر با وجود موسسات خیریه حتی الامکان تا حدودی توانسته اند به این فقرا رسیدگی  کنند و اگر این موسسات مورد حمایت نهادهای مختلف و مسوولین قرار بگیرند می تواند نقش موثر و کمکهای فراوانی به نیازمندان داشته باشد.

لفته پور در ادامه گفت: انتظار ما از مسوولین این است که با برنامه های منسجم و تصویب بودجه در شان این مردم نیازمند به فکر رفاه حال محرومان باشند تا ان شاءالله روزی شاهد عدالت اجتماعی که از منویات امام خمینی(ره) است، باشیم و یکی از اهداف انقلاب اسلامی این است که عدالت اجتماعی در بین مردم تحقق پیدا کند.

امام جمعه موقت شهرک طالقانی با اشاره به فرارسیدن روز درختکاری؛ خاطر نشان کرد: در این روز مهم این است که درختهایی مفید و مثمر ثمر کاشته شوند که هم جنبه تزئینی و مورد استفاده مردم قرار گیرد و این برنامه صرف یک روز در سال نباشد.

حجت الاسلام لفته پور اظهار کرد: یکی از اهداف و منویات مقام معظم رهبری این است که عدالت در کشور، مبارزه با فساد، ممنوعیت شدید تبعیض در کشور به طور عینی ملموس شود، در برخی استانها شاهد هستیم بهترین امکانات در اختیار شهروندان قرار گرفته و این در حالیست که دیگر استانها فاقد حداقل امکانات و حقوق شهروندی هستند و با مشکلات بسیاری دست و پنچه نرم می کنند.

وی در پایان با اشاره به ضرورت عدم مدارا با فریبکاران اقتصادی؛ افزود: قانون باید برای همه آحاد مردم چه مسوول وغیر مسوول به یک شیوه و یکسان اعمال و اجرا شود،چرا که عدم رعایت این مورد مصداق بارز تبیض است.

امام جمعه موقت شهرک طالقانی در پایان تاکید کرد:عدالت باید به یک فریضه واجب همه جا،همه وقت و برای همه مردم،حتی حاکمان،دولتمردان و قدرتمندان تبدیل شود، چرا که اگر عدالت برای همه اجرا و این تبعیض رفع شود، امید مردم روز به روز به این انقلاب بیشتر خواهد شد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها