نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی: سپاه بازوی توانمند و پشتوانه مستحکم و امین نظام و مردم است

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی؛حجت الاسلام و المسلمین سید سلمان هاشمی طهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته در واکنش به اقدام ترامپ در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران؛اظهار کرد:شکست های متوالی آمریکا در برابر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از دلایل اصلی تروریستی اعلام کردن سپاه بود. سپاه از عوامل اصلی ضربه گیری تحریم‌های آمریکا علیه ایران بوده است که خودکفایی بنزین آخرین شاهکار این جریان مقدس مردمی است،سپاه و جریان مردمی وابسته به آن در جهان اسلام،محیط خاورمیانه و خلیج فارس را برای آمریکا ناامن کرده است.

وی افزود: آمریکا بسیاری از شکست های خود را به دلیل حضور تأثیرگذار سپاه در ایران می داند شکست انواع فتنه‌ها در داخل ایران ،کودتای ناکام، عبور ایران از تحریم ها و تکمیل پروژه‌های نفتی و گازی در پارس جنوبی و همچنین تامین امنیت داخلی همه به دلیل اقتدار سپاه بوده است ،علاوه بر این شکست طرح تجزیه کشورهایی مانند سوریه عراق و لبنان و همچنین شکست در به قدرت رساندن تروریست ها در سوریه و مسائل دیگر به دلیل حمایت های سپاه از مردم منطقه صورت گرفته است، این مسائل باعث ایجاد نوعی عقده ترامپ نسبت به سپاه پاسداران شده و به همین دلیل با توریستی اعلام کردن این نهاد مردمی سعی در انتقام دارد.

امام جمعه شهرک طالقانی در ادامه گفت: معرفی سپاه پاسداران به عنوان تروریست برای مردمی که هنوز صدای جانشین فرمانده ی کل سپاه را که به مردم می گوید: پاسداران حاضرند جلوی سیل بخوابند تا آسیب به شما نرسد،برای آنها معنایی جز دشمنی و کینه توزی با ملت ایران ندارد.

وی یادآور شد:بیش از ۳۰ اردوگاه برای اسکان سیل زدگان خوزستان در حال خدمت رسانی هستند، بالغ بر ۴۶ هزار نفر سیل‌زده در اردوگاه‌های اسکان مستقر شده‌اند.اما بعضی ها این خدمات سپاه و نیروهای مسلح را یا نمی بینند یا خود را به خواب زده اند.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها آمریکا را محور تروریسم و تروریسم پروری جهان دانست و عنوان کرد: آیا القاعده ساخته دست آمریکا نیست که برای اهدافش در افغانستان شکل گرفت؟ آیا داعش توسط اوباما ساخته نشده؟ خود سردمداران آمریکا می گویند حمله و اشغال افغانستان به بهانه تعقیب گروه القاعده بود در حالی که در طول ۱۸ سال حضور در این کشور نه تنها اقدامی برای برقراری امنیت در این کشور نداشته اند بلکه به صورت مستقیم به کشتار مردم می‌پرداختند بمباران هیروشیما و ناکازاکی ژاپن توسط آمریکا حدود ۲۲۰ هزار نفر را به کام مرگ کشاند که بیشتر آنان را شهروندان غیر نظامی تشکیل می‌دادند،حمله به هواپیمای مسافربری ایران و قتل عام تمامیِ  ۲۹۰ نفر سرنشین این هواپیما در حالی که به جای مجازات عاملان این جنایت به آنها مدال شجاعت و پیروزی داده شد.

وی افزود: نیروهای نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا موسوم به سنت کام از این پس به شکل جدی و واقعی، نگران ۱۷۵ نقطه ای که در تیررس سپاه پاسداران اسلامی است باشند.زیرا دیگر امنیتی برای آنها نخواهد بود، سپاه بازوی توانمند و پشتوانه مستحکم و امین نظام و مردم است هر جا بر اثر سوء عمل دولت‌های قاصر و ناکارآمد، کارها را بر زمین مانده دید، امانتدارانه و دلسوزانه پا به عرصه میدان گذاشت و نقش چشمگیری در مرتفع کردن مشکلات و تسهیل ناملایمات داشت .

هاشمی ادامه داد: سبزپوشان جان بر کف و ایثارگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک روز با لباس خونی مجاهدت می کردند و حالا هم با لباس گلی در کمک به سیل زدگان از هیچ کمکی دریغ نمی کنند،ترامپ بداند تا زمانی که انقلاب هست سپاه هم خواهد بود.امریکا از روی عجز دست به این اقدام زده است.

وی گفت: اقدام آمریکای جنایتکار و حامی رسمی تروریسم در سطح جهانی را،در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شدت محکوم نموده و اعلام میداریم تا پای جان در کنار ولایت و همراه و حامی سبزپوشان جان بر کف و ایثارگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده و بر دستان توانمند این مدافعان و پاسداران راستین اسلام و انقلاب اسلامی و یاری رسان مردم انقلابی در همه صحنه‌ها خصوصاً در سیل اخیر همواره بوسه زده و بر این بوسه افتخار می کنیم.

امام جمعه شهرک طالقانی با اشاره به حادثه سیل های خوزستان؛اذعان داشت: بیش از ۲۰ روز است که از سیل خانمان‌برانداز در نقاط بسیاری از کشور گذشته است، اما همچنان در برخی از نقاط سیل‌زده مانند اهواز و دیگر شهرهای خوزستان خانه و کاشانه مردم و جان آنها را تهدید می‌کند، تهدیدی که نیازمند توجه جدی مسئولان و حضور امدادگران، سمن‌ها و حمایت‌های مردمی است تا سیلاب فروکش کند و بعد از آن هم با توانمندسازی مردم و امن‌سازی مناطق سیل‌زده مردم کم‌کم به زندگی عادی‌شان برگردند.

وی افزود: اگر چه عمق حادثه زیاد بود و کمک‌های مردمی هم فراوان و نگاه مسئولان هم در خور توجه، اما مردم فاجعه دیده و آسیب دیده از سیل توقع دارند که بیش از این مورد توجه قرار گیرند و نیازهایشان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد،تقریبا در تمام نقاط خوزستان و روستاهای آسیب دیده امدادرسانی شده و اقلام اولیه و ضروری در اختیارشان قرار گرفته، اسکان موقتشان هم در چادرها یا اردوگاههای راهیان نور انجام شده و به‌طور مرتب غذای گرم دریافت می‌کنند.

حجت الاسلام هاشمی در ادامه گفت:سپاه پاسداران با احداث بیمارستان‌های صحرایی بدون وقفه مشغول خدمت رسانی رایگان است، اینها در شرایطی است که به زیرساخت‌های این استان پهناور خسارت‌های جدی در بخش مسکونی شهری و روستایی و کشاورزی و دامداری وارد شده است. گرمای هوا و رطوبت بالای هوا و گندیده شدن آب‌های حاصل از سیلاب‌های اخیر که می‌تواند محلی برای رشد جانوران موذی مانند موش و پشه باشد موجبات نگرانی اهالی از بیماری‌هایی را فراهم کرده است. مردم انتظار دارند که امدادرسانی و تعمیر و ساخت زیرساخت‌ها سرعت بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: امکانات منطقه پاسخگوی نیاز سیل زدگان نیست در حال حاضر موکب‌ها نیز برای کمک به سیل زدگان وارد منطقه شدند و پخت غذا را بر عهده‌دارند. غذا از طریق قایق و بالگرد به دست هموطنان می‌رسد،خوزستان دین خود را به اسلام اداء کرد دولت و استان های مجاور باید برای کمک به این استان سریعا بشتابند، روح همدلی و همبستگی همچنان در میان خوزستانی‌های خونگرم و با محبت موج می‌زند.

هاشمی متذکر شد: اگر مسیل ها سال به سال لایروبی می شد، شاهد این حجم از خرابی نبودیم،مسئولین دولتی به وعده‌هایی که به مردم سیل زده می‌دهند جامه عمل بپوشانند و وعده های خود را عملی کنند.بعضی از مناطق و روستاهایی که تا الان دچار سیلاب نشده اند  و احتمال جاری شدن سیل به آن مناطق وجود دارد،لازم است هم اکنون تدابیری اندیشیده شود و از سیل بند های بتنی استفاده شود،کمک رسانی و توزیع ما یحتاج مردم نیاز به مدیریت دارد باید کمک ها به تمامی مناطق سیل‌زده ارسال شود.

وی تاکید کرد:مسئولین مربوطه استحکام و لایروبی مسیل های نهرهای هدامه و حمیدی در شهرستان بندر ماهشهر را جدی بگیرند، همچنین تشکر ویژه از بزرگان عشایر ومردم غیور و همیشه در صحنه شهرک طالقانی که با ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی به مناطق سیل زده خوزستان،نام خود را در این راه خیر ثبت نمودند.انشاء الله این کمک ها ادامه پیدا کند.

امام جمعه شهرک طالقانی در پایان عنوان کرد:جا دارد دراینجا ارتحال برادر عزیز،انقلابی  و همیشه در صحنه و خادم اهل بیت علیهم السلام که دیروز در اهواز در حین کمک کردن  به سیل زدگان بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفتند به نمازگزاران و خانواده ایشان تسلیت عرض کنم.ان شاء الله خداوند او را با اهل بیت علیهم السلام محشور کند. و من یخرج من بیته مهاجرا الی الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع اجره علی الله

مطالب مشابه
دیدگاه ها