نمایش نوار ابزار

حجه الاسلام و المسلمین سید سلمان هاشمی : وحدت به معنای متحد شدن بر علیه طاغوت است

 

حجه الاسلام و المسلمین سید سلمان هاشمی : وحدت به معنای متحد شدن بر علیه طاغوت است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرک طالقانی مراسم گرامیداشت هفته وحدت و میلاد حضرت محمد صلوات الله علیه و آله و حضرت امام جعفر صادق علیه السلام در مساجد و حسینه های شهرک طالقانی با حضور اقشار مختلف مردم مومن و ولایتمدار  برگزار گردید .

در یکی از این مراسمات که در مسجد سادات برگزار شد حجه الاسلام هاشمی امام جمعه شهرک طالقانی گفتند برخی از دوستان با شنیدن کلمه وحدت میان مسلمانان متعجب میشودند و میگویند مگر میشود میان نور و ظلمت اتحاد ایجاد کرد در جواب ما میگوییم وحدت به منظور کوتاه آمدن از عقاید نیست و مانند اهل سنت شویم بلکه ما وحدت را اینگونه تعبیر میکنیم که وحدت به معنای متحد شدن بر علیه طاغوت است .

در ادامه گفتند اگر به نامه ۶۲  امام علی علیه السلام به حاکم مصر نوشته شده رجوع کنیم میبینیم امام علی گفته است که بخاطر اینکه اساس اسلام در خطر بود از خلافت کنار کشید . هاشمی نیز گفتند وقتی میبینیم اصل اسلام در خطر باشد باید متحد شویم و دشمن را از کشورهای اسلامی بیرون برانیم .

هاشمی افزودند دشمنان به دنبال تضعیف اسلام هستند ولی با وجود همه ی حملات ناجوانمردانه ای که به اسلام و شیعیان میشود می بینیم که مکتب رسول الله و امام علی در تمام کشور ها پس از ۱۴۰۰ سال درحال گسترش است . هلال شیعی در حال گسترش و تقویت است . از عراق و سوریه و لبنان و فلسطین و یمن گرفته تا سایر کشورها ، همه در حال تبدیل به کشورهای شیعی هستند و این اتفاق جز با اتحاد و انسجامی که انقلاب اسلامی ایران در منطقه بین کشورهای اسلامی ایجاد کرده است بوجود نمی آمد .  

مطالب مشابه
دیدگاه ها