نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین سید سلمان هاشمی: برخورد جدی‌ با دانه درشت‌ها، انتظار جامعه از دستگاه قضایی است

حجت الاسلام و المسلمین سید سلمان هاشمی: برخورد جدی‌ با دانه درشت‌ها، انتظار جامعه از دستگاه قضایی است

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی؛حجت الاسلام و المسلمین سید سلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اعطای نشان ذوالفقار به سردار سلیمانی اظهار کرد: در هفته ای که گذشت شاهد اعطای نشان ذوالفقار بالاترین نشان افتخار نیروهای مسلح کشور به سردار قاسم سلیمانیفرمانده رشید و دلاور سپاه قدس،از جهادگران مردان خدا و جان برکفان سپاه اسلام توسط مقام معظم رهبری و فرمانده ی معظم کل قوا بودیم،دریافت این نشان یعنی پاسداشت از رزمندگان سپاه قدس ایران، قهرمانان حزب الله لبنان، دلاورمردان حشد الشعبی عراق، غیرتمندان حشد الوطنی سوریه، دلیل مردان سپاه فاطمیون افغان، غیورمردان سپاه زینبیون پاکستان، و همه لشکریان سپاه اسلام که سال‌ها در برابر متجاوزان غربی و تکفیری‌ها عربی ایستادند، بود.

امام جمعه شهرک طالقانی عمل به توصیه های مقام معظم رهبری را، راه تحول دستگاه قضا دانست و گفت: از مطالبات مهم مقام معظم رهبری از دستگاه جدید قضا سپردن امور به دست انقلابیون، قاطعیت در برخورد با جرائم، صلابت برخورد در برابر دانه درشت ها است.

وی افزود: انقلابی بودن دستگاه قضا بدین معناست که برای رفع مشکلات قضایی کشور باید امور را به دست افرادی سپرد که از روحیه انقلابی برخوردارباشند و با همه وجود آرمان‌های انقلاب و ملت را باور داشته باشند و از اولویت بخشی به افراد متزلزل در راه دین و انقلاب پرهیز کرد.

هاشمی با تاکید بر صلابت در برابر دانه درشت ها ادامه داد: انتظار جامعه از دستگاه قضایی انقلابی ،برخورد جدی‌تر با دانه درشت‌ها است آنها که پیشتر خورده اند و بیشتر به جامعه لطمه وارد کرده اند و به دلیل پشتوانه محکم،در معرض گریز از دست قانون و محکمه اند اما انتظار مقام معظم رهبری و جامعه انقلابی  از دستگاه قضایی این است که با صلابت در برخورد با دانه درشت‌ها خصوصا مفسدین اقتصادی ملاحظه هیچ فردی را نکنند.

وی یادآور شد: به جای اینکه به سراغ مردم بی بضاعت که از طریق کولبری در پی تامین مایحتاج زندگی روزمره خود انواع خطرها را متحمل می شوند،بروید، جلوی دانه درشت ها را بگیرید که کانتینری محصولات قاچاقی را وارد کشور می کنند و اقتصاد و تولید کشور را به هم می زنند، با اینها مبارزه کنید.

حجت الاسلام هاشمی با تبریک فرارسیدن دهم رجب ولادت با سعادت امام جواد(ع)؛گفت: امام جواد (ع) شخصیتی بی نظیر و جامع کمالات و فضایل علمی و اخلاقی بود که دوست و دشمن را تحت تاثیر قرار داد، و به اعجاب و تحسین واداشت،از آن جا که امام جواد(ع) نخستین امامی بود که در خردسالی به منصب امامت رسید، آن حضرت مناظرات و گفت و گوهایی داشته است که برخی از آن ها بسیار مهم و مفید بوده است.

وی افزود: راز برپایی آن مناظرات این بود که از یک طرف امامت آن امام به خاطر کمی سن برای بسیاری از شیعیان کاملاً ثابت نشده بود، از این رو برای اطمینان خاطر و به عنوان آزمایش، سؤالات فراوانی از ایشان می کردند. از طرف دیگر مکتب اعتزال و افراطی گری در بهره وری از عقل رونق یافته بود و حکومت وقت نیز از آنان پشتیبانی می کرد، لذا این گروه سؤالات عقلی دشواری مطرح می کردند تا به پندار خامشان حضرت را در میدان رقابت علمی شکست دهند، ولی در همه این مناظرات، امام جواد(ع) با علم امامت که ناشی از علم خداوندی است، با پاسخ های قاطع هرگونه شک و تردید را در مورد امامت خود از بین برد. به همین جهت است که بعد از ایشان در دوران امامت امام هادی(ع) که در کودکی به امامت رسید، مشکلی ایجاد نشد و برای همه روشن شده بود که خردسالی مانع منصب امامت نمی شود.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها ،ماه رجب را ماه خودسازی و استغفار نامید و عنوان کرد: ماه رجب،ماه خودسازی، ماه استغفار که از بزرگترین اعمال ماه شریف رجب است، فرصت کم نظیری که خداوند در اختیار بندگان قرار داده تا از گناهان خود استغفار کنند زیرا اثر این ماه بر وجود و زندگی انسان بسیار زیاد است، در واقع ماه رجب هم فرصت و هم نعمت است و نباید از این فرصت  غفلت کرد ،یکی از این فرصت ها اعتکاف است که یک سنت حسنه و از برکات انقلاب اسلامی که در کشور رایج شده است،اعتکاف یعنی عبادت نزدیک شدن به خدا، باید کاری کرد که هم دلها به خدا نزدیک شود و هم مغز ها و ذهن ها، طبیعتا، وقتی انسان در درون خود و در دل و باطن با خدای متعال انس پیدا کرد در ظاهر او هم اثر می‌گذارد و در ظاهر هم نشان داده میشود، پدیده اعتکاف در واقع یکی از رویش های انقلاب اسلامی است.

وی افزود: ان شاء الله امسال جمع کثیری از جوانان عزیز در کل کشور درمساجد مشغول به اعتکاف خواهند شد این جوانان مؤمن برخلاف جمع کثیری از جوانان دنیا که غرق در شهوات و تمایلات نفسانی هستند،روزها و شبها را روزه می گیرند، امسال هم اعتکاف مقارن شده با فرارسیدن عید نوروز که در روایت داریم نوروز همان روزی است که پیغمبر برای امیرالمومنین علیه السلام در غدیر خم بیعت گرفتند و اقرار به ولایت او کردند، و روزی است که قائم ما ظهور کند.

امام  جمعه شهرک طالقانی با تبریک فرارسیدن سیزدهم رجب؛ولادت با سعادت امیرالمومنین(ع)خاطر نشان کرد: خداوند متعال با تولد حضرت علی در خانه کعبه خواستند جایگاهی به امتیاز ایشان نسبت به دیگر افراد بشر را در تاریخ ثبت کنند،امیرالمومنین کسی است که پیشانی آن هیچگاه در مقابل بتی به سجده نیفتاد، در واقع تولد حضرت علی در خانه کعبه فضیلت انکارناپذیر است که هم علمای شیعه و سنی به آن اعتراف نمودند. شکافته شدن دیوار کعبه، استفاده کردن مادر از غذای بهشتی به مدت سه روز، از دیگر فضائل أمیرالمؤمنین على علیه السلام است،اگر کمترین دقت و تأمّلی در این مسائل انجام گیرد، بی گمان به فضیلت والای این نوزاد و مادر می توان پی برد که چگونه معجزات متعددی به احترام آن دو انجام گرفت.

سیدسلمان هاشمی با اشاره به طرح اولیه شهر شدن شهرک طالقانی؛ بیان کرد:از فرماندار محترم شهرستان و دیگر مسوولان شهری که طرح اولیه شهر شدن شهرک طالقانی را به صورت جدی با کمک دستگاه های دیگر آماده کرده اند تقدیر و تشکر میکنم، ان شاءالله در صورت تصویب این طرح،شهرک طالقانی از اعتبارات مستقل و خدمات شهری بهتری برخودار خواهد شد.

وی افزود: علت عقب ماندگی مناطق محروم شهرستان از جمله شهرک طالقانی نبود مدیران جهادی، انقلابی و کارآمد است،یکی از معضلاتی که بارها تکرار کردیم، وجود کانال های عریض،طویل و غیر بهداشتی دفع آب های سطحی در اطراف شهرک طالقانی است که اگر مدیران جهادی و کارآمد بر روی کار بودند با این مشکلات دست و پنجه نرم نمی کردیم.

هاشمی در ادامه یادآور شد:مطالبه گری حق مردم است و مسئولین باید پاسخگو باشند، از جبهه  مردمی و نیروهای  انقلابی شهرستان می خواهیم که جلسه ای را با حضور کارشناسان خبره با اعضای شورا و شهرداری بندر ماهشهر ترتیب دهند و سوال کنند که یک صد و پنجاه میلیارد تومان بودجه سال ۹۷ شهرستان در کجا هزینه شده است؟

امام جمعه شهرک طالقانی در پایان با انتقاد از عدم وجود متخصصان جراحی و سونوگرافی زنان در شهرستان؛گفت:طبق گزارش های واصله و موثق، یکی از معضلات شهرستان بندرماهشهر نبود سونوگرافی خانم و همچنین عدم وجود جراح داخلی زنان در شهرستان است که این معضل نه عرفا و نه شرعا قابل قبول است، از مسؤولین محترم می خواهیم در اسرع وقت نسبت به حل این مشکل و معضل چاره ای بیندیشند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها