نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین حسین لفته پور:مسوولین در مقابل انتقادات جبهه گیری نکنند! بجای جبهه گرفتن و برچسب زدن به منتقدان به فکر حل مشکلات مردم باشید

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی؛ حجت الاسلام و المسلمین حسین لفته پورامام جمعه موقت شهرک طالقانی با تسلیت شهادت پنجمین امام همام،حضرت امام محمد باقر علیه السلام؛اظهار کرد: اگر نگاهی گذرا در سیره و زندگی ایشان داشته باشیم میبینیم که زندگی این امام بزرگوار بر دو محور اساسی بود که محور اول مبارزه با تحریف معارف و احکام اسلامی با تبلیغ و بیان احکام دین و تفسیر احکام قرآن با بینش فقه و تفسیر شیعی بود، در آن زمان بعد از رحلت پیامبر بزرگوار از نشر احادیث جلوگیری شد تا جاییکه بدلیل منع نشر احادیث بسیاری از مردم در انجام واجبات الهی خود دچار مشکل شدند که در این راستا امام باقر مبارزه فکری را درراس مبارزات خود قرار دادند و با بیان روایات ائمه معصومین مکتب شیعی را بنا نهاد.

وی افزود: محور دوم ایجاد تشکیلات پنهانی در جامعه شیعه بود که در این راستا نیز تلاش فراوانی کرد و توانست استعدادات نهفته ای که در جامعه اسلامی وجود داشت را گرد خود جمع آورد و آنها را از چشمه جوشان علم و فضیلت سیراب کند ودانشمندان بسیاری در شاخه های مختلف علوم اسلامی تربیت کند و شبکه ای علمی بنیان نهد، امام باقر(ع) الگوی کامل تلاش و مجاهدت خستگی ناپذیر بودند.

 

حجت الاسلام لفته پور بااشاره به فرارسیدن عید قربان؛خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم که نماز عید قربان هرساله با حضور پرشور مردم برگزار می شود و یکی از سنت های حسنه در این روز، قربانی  کردن نذورات مردم است که در منطقه ما  طی این چند سال با نظارت نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی این مراسم انجام و گوشت های قربانی بین نیازمندان و مستمندان توزیع می شود.

 

امام جمعه موقت شهرک طالقانی،عید غدیر خم را یکی از بهترین اعیاد امت اسلامی دانست و عنوان کرد: عید غدیر،عید ولایت و امامت است،سزاوار است که این روز بزرگ، باشکوه تر از سالهای گذشته در بندرماهشهر برگزار شود،چرا که اگراز همان ابتدا مردم از این سرچشمه امامت و ولایت تبعیت میکردندشاهد واقعه کربلا نبودیم و هر زمان واقعه ی ناگواری پیش آمد دیدیم که مردم از امامت و ولایت منحرف شده بودند. انتظار می رود که در این راستا همه ارگان های دولتی شهرستان بندرماهشهر اقداماتی مطلوب ودر شان مذهب شیعه داشته باشند.

 

خطیب موقت نماز جمعه شهرک طالقانی درفراز دیگری از خطبه ها؛متذکر شد: در هفته گذشته شاهد مراسمی در شب شهادت امام جواد(ع) بودیم که با رفتارهای خلاف شان هتک حرمت صورت گرفت که از دادستان شهرستان بندرماهشهر می خواهیم این موضوع بطور جد پس ازبررسی های لازم پیگیری شود.شاید از نظر برخی این مساله  کوچکی باشد اما حضور عده ای از مسوولین در این مراسم و در شب شهادت امام جواد(ع)بجای حل مشکلات مردم،خود معضل بزرگی است. باید به این مسوولین گفت شما اگر اینقدر اهتمام دارید که در چنین مراسمی حضور پیدا کنید پس به فکر حل مشکلات مردم باشید.

وی افزود: تریبون نماز جمعه همیشه منعکس کننده صدای مردم مظلوم منطقه و چه بسا شهرستان و کل استان است ،اگر نگاهی به شهرک های اطراف بیندازید،میبینید که شهرک مدنی با وجود جمعیت ۸ هزار نفری، تاکنون فاقد پاسگاه نیروی انتظامی و یا حتی یک خودپردازاست و مردم ناچارند این مسیر خطرناک رابرای کارهای خود روزانه طی کنند،نماینده مجلس وعده حل مشکلات را می دهد اما متاسفانه میبینیم مسوولین حضور نمایانی در مراسم هتک حرمت دارند،اما به فکر حل مشکلات مردم نیستند.

لفته پور ادامه داد: چرادر بندرماهشهر که همه می گویند قطب صنعتی ایران است مردم از امکانات اولیه محروم هستند؟حزن و اندوه ما از مسوولین است که چرا گوش شنوایی نیست آیا نمیبینند و نمیشنوند؟ یا بی اعتنایی می کنند؟ دربعضی مناطق حتی یک شرکت پتروشیمی وجود ندارد اما در برخورداری از امکانات حتی قابل قیاس با بندرماهشهر نیست،مردم شهرستان به همین امکانات کم قانع هستند اما همین امکانات نیز از آنها دریغ می شود. مسوولین در مقابلانتقاداتجبهه گیری نکنند! بجای جبهه گرفتن و برچسب زدن چیزهایی که در شان شخص منتقد نیست به فکرحل مشکلات مردم باشید،به داد مردم مظلوم شهرستان بندرماهشهر برسید!

 

حجت الاسلام لفته پور در پایان گفت: این روزها شاهد تبلیغات غیر رسمی برخی از کاندیداهای نمایندگی مجلس در مناطق شهرستان هستیم،حرف  ما با این بزرگواران این است که وعدههای دروغین و رنگین ندهید که بعدا نتوانید محقق کنید و مردم رابه نظام بدبین کنید،در قبال اینکار فردای قیامت باید پاسخگو باشید چرا که هر اقتداری در کشور ما است به پشتوانه همین مردم است.

مطالب مشابه
دیدگاه ها