نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی: دشمن یک بار دیگر در اوج ناتوانی، تحریم را به عنوان حربه ‌ای ناکارآمد برای خادمان صدیق و انقلابی این مرز و بوم به کار برد /تنها راه مقابله با جنایات آمریکا و اروپا از منظر رهبر انقلاب قوی شدن است

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی: دشمن یک بار دیگر در اوج ناتوانی، تحریم را به عنوان حربه ‌ای ناکارآمد برای خادمان صدیق و انقلابی این مرز و بوم به کار برد /تنها راه مقابله با جنایات آمریکا و اروپا از منظر رهبر انقلاب قوی شدن است

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی؛سیدسلمان هاشمی امام جمعه ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با تسلیت فرارسیدن شهادت حضرت فاطمه زهراء(س)؛اظهار کرد: موقعیت ممتاز حضرت فاطمه(س) در خانه ی وحی و دارا بودن مقام عصمت و دفاع او از حریم ولایت و امامت، او را سرآمد همه ی زنان عالم قرارداد. حضرت زهرا(س) کسی است که در مقابل تمام جریان هایی که در جهت براندازی اصل اسلام که همانا پذیرش ولایت و تسلیم بودن در برابر خداوند است، ایستاد و خار چشم عوامل ولایت ستیز شد.

وی افزود: بعد از واقعه ی غدیر خم و معرفی علی(ع) به عنوان امیرالمومنین و جانشین پیامبر، جریانی در جهت کنار زدن و حذف امر پیامبر در مورد سرپرستی امت بعد از خود، در سقیفه نمود پیدا کرد و شکل گرفت؛هنگامی که حضرت فاطمه زهرا(س) تعدّی غاصبان خلافت را به حریم ولایت و امامت دید، با تمام قوا و با روش های خود، برای دفاع از این حریم وارد عرصه فعالیت های سیاسی شد؛تا اینکه وی را به شهادت رساندند.

امام جمعه شهرک طالقانی با اشاره به نکات مهم خطبه های نماز جمعه مقام معظم رهبری در۲۷ دیماه؛عنوان کرد: تاکید بر قدرت و قوی شدن در کلام مقام معظم رهبری: «من در یک کلمه عرض می‌کنم: ملّت عزیز ایران باید همّتشان این باشد که قوی بشوند. تنها راه در پیش پای ملّت ایران عبارت است از قوی شدن؛ باید تلاش کنیم قوی بشویم.»، تنها راه مقابله با جنایات آمریکا و اروپا از منظر رهبر انقلاب قوی شدن است، در اولین قدم با انتخاب نمایندگانی مومن،شجاع، ،پاکدست،خدوم،پرتلاش،متخصص و با تجربه می توان مجلس کارآمدی را شکل داد که با ریل گذاری و نظارت درست موجب اقتدار اقتصادی،سیاسی و دفاعی کشور شود.

وی افزود: قدم دوم اجرای عدالت و مبارزه بی ‌امان با فساد یکی از لوازم قوی شدن کشور است، برچیدن گلوگاه های فساد در ادارات و برخورد جدی و قاطعانه با مفسدین ،را می توان یکی از عوامل کارآمدی بیشتر کشور دانست، قدم سوم  استخدام و نخبه محوری است چرا که برای قوی شدن نظام استخدامی کشور باید از توصیه ‌محوری به نخبه ‌محوری حرکت کرد؛ تجربه نشان داده که دستگاهی که بیشتر نیروی های  انسانی آن با توصیه مشغول به کار شده اند کارآمد نبودند و بیشترین خسارت را بر پیکره نظام وارد کردند. باید برای قوی شدن در استخدام ها نخبه پروری مقدم باشد بر توصیه محوری؛ضوابط بر روابط مقدم باشد.

هاشمی ادامه داد: قدم چهارم میدان دادن به جوانان است، در بعضی از شرکت های پتروشیمی شهرستان بندر ماهشهر و دستگاه های دیگر شهرستان گزارش شده که ده ها نفر بازنشسته چه بومی و چه غیر بومی وجود دارند که ازچند جا حقوق می گیرند،اما جوانان تحصیلکرده ما در حسرت کار مانده اند! این افراد مانع قوی شدن و پیشرفت کشور هستند.

وی بیان کرد: اعتراف بعضی از مسئولین رده بالای کشور به اینکه مدیریت بلد نیستند! چند وقت پیش برخی از آقایانی که دم از تسلط بر زبان زنده دنیا و مدیریت و اقتصاد دانی و… می ‌زدند، اعتراف کردند که بلد نیستند بدون آمریکا و اروپا کاری انجام دهند و می گویند ما بدون وابستگی به بیرون از کشور توانایی مدیریتی نداریم، آری بعضی ها بلد نیستند به توان داخلی و جوانان با اخلاص تکیه کنند، آنها فقط باید به آمریکا ، انگلیس ، آلمان و فرانسه خودشان را وصل کنند تا شاید بتوانند اقتصاد کشور و زندگی مردم را بیشتر خراب کنند.

هاشمی در ادامه گفت: نابلدی این آقایان، به معنای نبود راه حل نیست بلکه به معنای عدم اعتقاد این جماعت به توان داخلی و ظرفیت ‌های نامحدود ملی است. خام فروشی نفت و صنعت مونتاژی که هنر خاصی ندارد. هنر آن است که در شرایط تحریم، این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و اقتصاد دانش بنیان را اجرایی کنیم، ملت ایران باید بدانند که تفکر “من بلد نیستم” ثمره ‌ای جز افزایش بدبختی، فلاکت و تورم و بیکاری ندارد و تنها راه حل مشکلات کشور، تفکر و مدیریت جهادی با تشکیل یک دولت  و مجلس جوان و حزب ‌اللهی است.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها با اشاره تحریم سردار سرتیپ حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان؛بیان داشت: دشمن یک بار دیگر در اوج ناتوانی، تحریم را به عنوان حربه ‌ای ناکارآمد برای خادمان صدیق و انقلابی این مرز و بوم به کار برد و عصبانیت خود را از انقلاب اسلامی نمایان و خباثت و دشمنی خود با نظام و ملت عزتمند ایران بر همگان آشکار کردند، بی ‌شک امنیت و آرامش میهن اسلامی ایران مدیون رشادت ‌ها و شهادت‌ های فرزندان مخلص سپاه پاسداران و سایر قوای مسلح قدرتمند این مرز و بوم است.

وی تاکید کرد: مردم ولایتمدار و شهید پرور شهرک طالقانی ضمن محکومیت اقدام مذبوحانه و بی ‌تاثیر آمریکا در تحریم فرمانده سپاه خوزستان، از خدمات جهادی سرتیپ پاسدار شاهوارپور قدردانی می‌کنند؛ بدون شک این تحریم موجب عزتمندی بیش از پیش مجموعه سپاه پاسداران و مردم شهیدپرور استان خوزستان است.

سیدسلمان هاشمی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به سرقت مسلحانه از طلا فروشی در شهرک طالقانی؛ اذعان داشت: وقوع این سرقت به نوع خود تاکنون در شهرک طالقانی ،کم نظیر و بی سابقه است،  چه اتفاقی افتاده است که براحتی آن هم در روز روشن چند نفر اسلحه به دست گرفته و مال مردم را به تاراج می برند ؟ آیا بررسی این حادثه لزوم بازنگری طرحهای مقابله با آسیبهای اجتماعی رو به رشد را در شهرستان برجسته نمی کند؟

وی افزود: چه بخواهیم و نخواهیم امروزه یک آسیب اجتماعی پر خطر بنام دزدی همنشین مردم در جای جای این کره خاکی شده و براحتی هم قصد ندارد از کنار خانواده ،منازل ،اصناف و….تکان بخورد، هرروز هم که می گذرد به تنوعش اضافه شده و با رنگ و لعاب جدیدتری وارد عرصه می شود،حقیقتا وقوع این پدیده دلیل خاص خود را دارد ، می تواند محصول فقر باشد ،ریشه در اعتیاد و نابسامانی های خانوادگی و جامعه داشته باشد و یا اینکه از بی عدالتی و نقش ناصحیح دولت مردان در رواج تبعیض و فقر در سطح جامعه به عاریه گرفته شده باشد.

امام جمعه شهرک طالقانی نقش دستگاه امنیتی و انتظامی در تامین امنیت مال مردم را ضروری دانست و گفت: درخواستمان این نیست که برای هر مغازه یک مامور پلیس مستقر شود ،اصولا بدلیل محدودیتهای موجود ،چنین چیزی ممکن نیست؛ اما مستقر کردن حداقل دو مامور گشت در خیابان ها برای استقرار نظم و امنیت، ضروری به نظر می رسد زیرا از این طریق با ایجاد جو روانی از بروز برخی مسائل و مشکلات اجتماعی نظیر سرقت پیشگیری خواهد شد، این مورد هم کم هزینه و هم آسانترین و قابل دسترس ترین راه برای کاهش جرم های خشنی از این قبیل است.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی متذکر شد: مطالبات مردم فراموش نشود، درهفته های گذشته بعد از اغتشاشات آبانماه در منطقه ویژه اقتصادی بندرماهشهر و با حضور مدیرعاملان مجتمع‌ های پتروشیمی جلساتی برگزار شد. طبق گفته های استاندار با توجه به اینکه صنایع پتروشیمی مستقر در منطقه چرخ اقتصاد کشور هستند باید برای مسائل حاشیه ‌ای خود که اشتغال بومی‌ های شهرستان و رفع محرومیت بوده فکری کنند و مسائل به گونه‌ ای پیش برود که هیچ بیکاری در شهرستان بندرماهشهر وجود نداشته باشد.

وی افزود: بنابر صحبت های استاندار باید برای شهرک ‌ها و مناطق محروم شهرستان بندرماهشهر معین مشخص شود تا گامی در جهت رفع محرومیت و ایجاد اشتغال با استفاده از صنایع پایین دستی برداشته شود.

هاشمی ادامه داد: ریاست بنیاد برکت هم از بازارچه شهید طالقانی بازدیدی به عمل آوردند و مقرر شد که سوله ‌هایی برای اسکان بازاریان و فروش محصولات خود با هماهنگی دیگر دستگاه‌ ها احداث شود، امیدواریم خروجی این جلسات  و دیدارها منجر به ایجاد و رونق اشتغال و خدمات در حوزه ‌های مختلف اجتماعی برای شهروندان منطقه شود؛ و به وعده های خود که داده شده جامه عمل پوشانده شود.

امام جمعه شهرک طالقانی در پایان با اشاره به مراسم استقبال از ۱۷۰تن شهید گمنام؛یادآور شد: این مراسم روز سه شنبه ۸ بهمن در شهرستان خرمشهر برگزار و از همه عاشقان و مردم ولایتمدار شهرک دعوت می شود که در این مراسم معنوی شرکت نمایند.

دیدگاه ها