نمایش نوار ابزار

سید سلمان هاشمی: وجود همدلی و وحدت در بین مسئولین عامل پیشرفت است / مردم ولی نعمت ما هستند و مسئولین خادم مردم، و کم کاری مسئولین در این خصوص قابل قبول نیست

امام جمعه شهرستان رامشیر گفت: مردم ولی نعمت ما هستند و مسئولین خادم مردم، و کم کاری مسئولین در این خصوص قابل قبول نیست،مسئول نباید منتظر مراجعه مردم باشد تا مشکلات را به سمع برسانند. بلکه مسئول باید جهادی در بین مردم زندگی کند و مشکلات را ببیند و برای حل آنها پیگیری کند.

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرستان رامشیر؛ سید سلمان هاشمی امام جمعه ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک فرارسیدن بیست و هفتم رجب روز بعثت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)؛عنوان کرد: در روایتی از امام صادق (علیه السلام) عید مبعث به عنوان شریف ‌ترین اعیاد یاد شده است و برای این روز، اعمالی ذکر شده است از جمله غسل کردن در این روز مستحب است، روزه این روز در میان روزهای سال یکی از چهار روزی است که روزه گرفتن آن فضیلت بسیار دارد و پاداش فراوانی برای آن نقل شده است، زیاد صلوات فرستادن که در روایتی از امام صادق(علیه السلام) نقل شده است که در این روز روزه می‌گیری و بر محمد و آل او زیاد صلوات می‌فرستی.

وی افزود: بهترین مُعرّف برای رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم)  قرآن کریم است، در این کتاب خداوند متعال در آیات متعدد به ابعاد گوناگون شخصیت پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم)  اشاره کردند، پنج ویژگی برجسته پیامبر  (صلی الله علیه و آله و سلم)  در قرآن عبارتند از: اسوه حسنه بودن: پیامبر اکرم  (صلی الله علیه و آله و سلم)  برای همه انسان ها، در همه زمان ها و در همه زمینه ها الگو و سرمشق است و همه باید در رفتار و گفتار از آن حضرت پیروی کنند تا به سعادت و خوشبختی نائل آیند.

هاشمی ادامه داد: قرآن میفرماید: برای شما در زندگی رسول خدا الگو و اسوه نیکویی است. یکی از موارد در این زمینه پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)  بر سفره های رنگین نشست نداشتن و همیشه با فقیران سر سفره می نشست. این نصیحت هم برای نفس خویش و هم برای مسئولان است. هرکجا ببینیم که سفره های رنگین پهن کنند مسولان محترم باید از ان سفره ها پرهیز کنند و همانند مردم عادی زندگی کنند.

وی داشتن اخلاق عظیم را یکی دیگر از ویژگیهای برجسته پیامبر دانست و گفت: اخلاق مهمترین عامل جذب افراد و تقویت پیوند اجتماعی است، با اخلاق میتوان بر دلها حکومت کرد. با همین اخلاق عظیم توانست افراد سخت دل و خشن را به سوی خود جذب نماید و همه را مطیع خدا قرار بدهد. اخلاق پسندیده یکی از صفات اهل بیت علیهم السلام میباشد.

هاشمی یادآور شد:گاهی اوقات مردم مراجعه میکنند و میگویند فلان مسئول با لحن تند یا اخلاق نامطلوب با ما رفتار کرد. مسئولان بدانند که در نظام اسلامی باید با اخلاق خوب با ارباب رجوع رفتار کنند. مسولان خادم مردم هستند. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)   با اخلاق نیک توانست قلب های مردم آن زمان را تسخیر کند و دین اسلام را به جهانیان معرفی کردند. مدیران باید اخلاق اسلامی را رعایت کنند.

امام جمعه شهرستان رامشیر در ادامه بیان کرد: رسول خدا برای جهانیان فرستاده شده، نه طیف خاص و آن هم با ویژگی خاص (پیامبر رحمت) به همین جهت قرآن از میان همه خصوصیات پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)  او را به عنوان “پیامبر رحمت” معرفی میکند : وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَةً لِلْعَالَمِینَ، ما تو را نفرستادیم مگر اینکه رحمت برای جهانیان باشید.

وی افزود: پیامبر اکرم  (صلی الله علیه و آله و سلم)  کانون عطوفت و مهربانی برای مؤمنان و مظهر صلابت و قاطعیت در برابر دشمنان بود. از دیگر ویژگی ها مردمی بودن و مردم داری است، پیامبر همواره در میان مردم بودند و در همه حال با آنان زندگی میکردند و برای خودشان هیچ امتیازی قائل نبودند و درغم وشادی مردم شریک بودند، همین خصلت سبب شد تا بتوانند مردم را در مسیر هدایت، رشد و کمال قرار بدهند. قرآن به این ویژگی پیامبر  (صلی الله علیه و آله و سلم)  با تعبیر بسیار دقیق و عمیق اشاره میکند و میفرماید: “لَقَدْ جَاءَکُمْ رَسُولٌ مِنْ أَنْفُسِکُمْ عَزِیزٌ عَلَیْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِیصٌ عَلَیْکُمْ بِالْمُؤْمِنِینَ رَءُوفٌ رَحِیمٌ”  قطعاً برای شما پیامبری از جنس خودتان آمد که درد و رنج شما بر او دشوار است و به هدایت شما حریص و علاقمند و نسبت به مؤمنان دلسوز و مهربان است.مسولان باید در بین مردم باشند. مسئول نباید منتظر مراجعه مردم باشد تا مشکلات را به سمع برسانند. بلکه مسئول باید جهادی در بین مردم زندگی کند و مشکلات را ببیند و برای حل آنها پیگیری کند.

خطیب نماز جمعه شهرستان در فراز دیگری از خطبه ها با انتقاد از وضعیت روشنایی معابر؛متذکر شد: برخی نقاط از معابر شهر رامشیر فاقد روشنایی است، ارگان های مختلف شهرستان اعم از اداره برق، شهرداری، راه و شهرسازی ، نسبت به روشنائی شهر که شامل جاده ترانزیتی ، معابر و خیابان های اصلی و فرعی است ،همت بورزند. فقدان روشنائی مناسب ، علاوه بر کاستن امنیت در شهر ، باعث سختی و مشقت تردد شبانه  شهروندان خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت آسفالت نامناسب برخی معابر شهرستان بیان کرد: الحمدلله دولت قیر رایگان داده است و کارخانه تولید قیر در شهرستان وجود دارد، پس مشکل کار کجاست؟ مشکل کار عدم وجود مسوولان کارامد در شهرستان است. مردم روستای ابوشنان سفلی و علیا از نبود جاده مناسب و قابل تردد بسیار گله مندند، هر ساله به دلیل بارش باران این جاده عملاً قابل استفاده نیست، مسئولین مربوطه هر چه سریعتر نسبت به زیر سازی این جاده و آسفالت کردن آن ، اقدامات لازم را انجام دهند. مردم ولی نعمت ما هستند و مسئولین خادم مردم، و کم کاری مسئولین در این خصوص قابل قبول نیست.

امام جمعه شهرستان رامشیر در بخش دیگری از صحبت های خود با تشکر از حضور حماسی مردم شهید پرور و ولائی شهرستان رامشیر در مراسم راهپیمایی 22 بهمن ماه؛خاطرنشان کرد: مردم واقعاً سنگ تمام گذاشتند، مردم ثابت کردند که پای کشور، انقلاب، نظام، استقلال، امنیت، عزت و اقتدار کشورشان هستند و این مسئولان هستند که باید ، اشتغال زایی، تسهیل ازدواج جوانان، ارتقای سطح فرهنگ و معیشت، حفظ حرمت مردم در همه زمینه ها، تفکر و عمل جهادی، حذف مدیران و مسئولان کم توان، گسترش هرچه بیشتر عدالت و رفع تبعیض، کاهش تورم و گرانی و بیکاری، ایجاد انقلاب اداری و عمل به وعده ها، طعم شیرین رشد، پیشرفت و اعتلای کشور را هرچه بیشتر به کام مردم بچشانند .

 

وی افزود: انتظار میرود مشکل اخذ وام های ازدواج و اشتغالزایی حل شود. بعضی بانکها ضامن حقوق بگیر همان بانک را قبول دارد و متقاضی با مشکل ضامن روبه رو است. یا بعضی بانک ها می گویند سه ماه آخر سال سیستم اعطای وام بسته است. اول سال هم میگویند به دلیل شروع سال جدید تا زمان صدور بخشنامه از اعطای وام جلوگیری میکنند. و نهایت پنج ماه از سال هدر رفته و متقاضی با مشکلات روبه رو میشود.

سید سلمان هاشمی یادآور شد:  روز چهار شنبه در سمینار ائمه جمعه به استاندار محترم خوزستان گوش زد کردم که به شهرستان رامشیر تشریف بیاورید و مشکلات این شهرستان را از نزدیک به چشم مشاهده کنید. ایشان قول دادند که ان شاء الله به رامشیر خواهند آمد و با توکل به خداوند مشکلات حل خواهند شد.

امام جمعه شهرستان رامشیر با اشاره به میزبانی این شهرستان در هجدهمین جشنواره قرآن، عترت و نماز ؛بیان کرد: هجدهمین جشنواره قرآن، عترت و نماز در قطب اول استان خوزستان طی روزهای سوم تا ششم اسفندماه در شهرستان رامشیر برگزار خواهد شد ، که این یکی از افتخارات این شهرستان قرآنی به شمار می رود، ان شاء الله مسئولین مربوطه در این خصوص میزبان خوبی برای این جشنواره باشند.

وی در پایان تاکید کرد: وجود همدلی و وحدت در بین مسئولین عامل پیشرفت است. از تمام مسئولین شهرستان دعوت میکنم که جلسه ای گرفته شود و مشکلات شهرستان را اولویت بندی کنند و با ارائه راهکارهای موثر به همراه وحدت و همکاری یکدیگر مشکلات را حل کنیم.

مطالب مشابه
دیدگاه ها