نمایش نوار ابزار

امام سجاد (علیه السلام) بعد از واقعه کربلا، حیاتى تازه به علوم و معارف اسلامى بخشیدند/ وجود سگ های بی سرپرست در درون بیمارستان هیچ توجیهی ندارد / مسئولین استانی و کشوری بیمارستان رامشیر را دریابید

به گزارش روابط عمومی نهاد امامت جمعه شهرستان رامشیر؛ سید سلمان هاشمی امام جمعه ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت سالروز شهادت امام سجاد علیه السلام؛عنوان کرد: امام سجاد (علیه السلام) بعد از واقعه کربلا، حیاتى تازه به علوم و معارف اسلامى بخشیدند و زمینه مناسبى را براى انقلاب فكرى و فرهنگى امام باقر علیه السلام و امام صادق علیه السلام و احیاى فرهنگ قرآنى و تمدن اسلامى فراهم ساختند.

 

وی افزود: امام سجاد (علیه السلام) پس از واقعه عاشورا امكان هیچ‌گونه حركت صریح و آشكار برای وی وجود نداشت، زیرا یار ویاوری نداشتند. به تصریح خود حضرت: در تمام مكّه و مدینه بیست نفر وجود ندارند كه ما را واقعا دوست داشته باشند. لذا  حضرت با روش های مختلف مانند تعلیم آموزه های دینی در قالب دعا و گریه بر سید الشهداء و همچنین با ایجاد مدرسه عالى اسلام ناب در پوشش بَرده ‌دارى‌، توانستند هسته‌ هاى مقاومت شیعى را بازسازى نمایند.

 

هاشمی ادامه داد: امام سجاد (علیه السلام) در آن شرایط بحرانى با خریداری برده ‌هاى زیاد، خانه خود را به‌ مثابه مدرسه اسلام ناب قرار دادند و دانش‌آموختگان آموزش دیده و تربیت شده مکتب اسلام ناب را ، در مناسبت های مختلف، با تأمین اولیه شرایط زندگى خانوادگى ، آن‌ها آزاد مى‌کردند. در حقیقت  حضرت زین العابدین علیه السلام با این حرکت هوشمندانه ، بدون این‌كه دشمن از قصدش مطلع شود، به تربیت نیروهاى انقلابى مى‌پرداختند، و هسته‌ هاى مقاومت شیعى را بازسازى مى‌كردند. از میان همین افراد، شمار زیادى مفسر و محدث شدند. گفته ‌اند ایشان قریب به صد هزار برده آزاد فرموده است.

 

خطیب نماز جمعه شهرستان رامشیر در فراز دیگری از خطبه ها با انتقاد از وجود سگ های بی سرپرست در بیمارستان؛بیان کرد: جمع آوری سگ های بی سرپرست اگر چه وظیفه شهرداری است و این کار را باید انجام دهند اما ورود این سگ ها در درون بیمارستان هیچ توجیهی ندارد، درست است که متاسفانه شهرستان رامشیر از کمبود پزشک متخصص و امکانات درمانی رنج می برد اما نباید در این حد باشد که سگ های بی سرپرست در فضای بیمارستان جولان دهند.

 

وی افزود: سلامت مردم و بیماران در اولویت کادر پزشکی است، وجود این سگ ها در محوطه و فضای بیمارستان امنیت و سلامت آنها را به خطر می اندازد. مگر بیمارستان نگهبان ندارد؟!

 

هاشمی تاکید کرد: مسئولین استانی و کشوری بیمارستان حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله را در یابید، این بیمارستان با کمبود پزشک متخصص و امکانات درمانی روبرو است سلامت مردم در خطر است، هزینه ای که بیمار به طور مثال برای سونوگرافی پرداخت می کند دوبرابر هزینه بقیه شهرستان ها است، چرا باید بیمار ما به علت کمبود امکانات پزشکی در میان راه جان خود را از دست بدهد!

همچنین متاسفانه با وجود شرکت های نفتی در حوزه استحفاظی رامشیر، این شهرستان از امکانات درمانی محروم است.

احداث بیمارستان مجهز یا حداقل یک درمانگاه مجهز به امکانات درمانی و متخصص، طبق مسئولیت های اجتماعی، از وظایف شرکت های نفتی می باشد. اگر شخصی دچار حمله قلبی،سکته مغزی یا …شود تا بخواهد بیمار خود را به مراکز درمانی شهرهای مجاور برساند، بیمار در وسط مسیر جان خود را از دست خواهد داد.

امام جمعه رامشیر در خصوص وعده های وزیر نفت گفتند: متاسفانه تا الان وعده های وزیر نفت جناب آقای اوجی در رامشیر جامه عمل پوشانده نشدند.صد میلیارد تومان وزیر نفت برای شهرستان رامشیر اختصاص دادند،آیا این پول به شهرستان تزریق شده؟ چرا مسئولین شرکت به وعده های وزیر جامه عمل نمی پوشانند.

مسولین شرکت های نفتی متاسفانه زیر بار نرفتند و از عملی کردن وعده های وزیر نفت استنکاف میکنند. خدمت کردن به این مردم عزیز طبق مسئولیت های اجتماعی از وظایف اصلی شرکت های نفتی است.

هاشمی با اشاره به یکی از مطالبات عموم مردم در خصوص جمع آوری احشام ولگرد در سطح شهر از شهردار محترم خواستند در این خصوص اقدامی انجام شود تا شاهد از بین رفتن فضای سبز توسط این احشام نباشیم.

ایشان در ادامه به یکی از مطالبات خانواده های پرسنل اداره آبفا اشاره کردند و گفتند:کارکنان اداره آب پنج ماه حقوق نگرفتند، گناه زن و بچه های آنها چیه؟

وی از آقای دکتر جعفری مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خواستار پاسخگویی شدند.

وی همچنین اشتغالزایی و به کارگیری نیروهای بومی و استفاده از استعدادهای جوانان این شهرستان را حق مردم دانست و افزودند: وجود نیروهای غیر بومی در سمت های ابتدایی مانند نگهبانی چاه های نفتی یا … غیر قابل قبول است. با وجود حجم زیادی از چاه های نفتی در حوزه استحفاظی رامشیر، نباید شاهد بیکاری جوانان بومی باشیم.

امام جمعه شهرستان رامشیر در پایان با تشکر و قدردانی از موکب عشاق الحسین علیه السلام؛گفت: برای موکب عشاق الحسين عليه السلام که مزین به 72 پرچم به نام یاران و اصحاب امام حسین علیه السلام است و دیروز حرکت خود را از شهرستان رامشیر آغاز و به مقصد کربلا طی خواهند کرد آرزوی سلامتی و توفیق داریم و همچنین موکب مردمی شهدای شهرستان رامشیر  آمادگی خود را جهت خدمت رسانی به زائرین امام حسین(ع) درمرز شلمچه اعلام میدارد

دیدگاه ها