نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی: دولت باید با کار جهادی و تلاش مجاهدانه اعتماد و امید را در جامعه تقویت کند

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه شهرک طالقانی حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرک طالقانی اظهار کرذ:

دولت باید با کار جهادی و تلاش مجاهدانه اعتماد و امید را در جامعه تقویت کند،نیاز کنونی جامعه ما تقویت امید و اعتماد و این امر کار جهادی و تلاش مضاعف  مسوولان دولتی می طلبد.

وی افزود: ضعف مدیریتی دولت در مسائل اقتصادی از جمله دلایل اصلی بروز مشکلات معیشتی برای مردم و بروز التهاب در بازار ارز، سکه و مسکن است و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اقتصادی کشور سهم تحریم ها و عوامل خارجی در پدید آیی مشکلات اقتصادی کشور حداکثر ۲۵ تا ۳۰ درصد بوده اما نقش عوامل داخلی در این میان، یک نقش بالای ۷۰درصدی است.

امام جمعه شهرک طالقانی تحریم های آمریکا را در دو حوزه اساسی و زیر بنایی  تحریم صادرات نفت ایران و معاملات بین المللی بانکی عنوان کرد و گفت: در حوزه نخست با توجه به مخالفت دیگر کشورها ،با پیروی از سیاست آمریکا در تحریم نفت ایران، صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز نخواهد رسید.

هاشمی ادامه داد: در حوزه تحریم های بانکی نیز باید سیطره دلار در مبادلات و معاملات خارجی کشور برداشته شود، مبادلات تهاتری و پایاپای و هم چنین مبادله با ارزهای ملی راه حلی برای عبور از سد تحریم های بانکی آمریکا است.

وی یادآور شد: چنان چه ایران با هشت کشور از جمله روسیه، چین، ترکیه ، پیمان دو جانبه پولی اجرا کند بیش از ۶۰ درصد مشکلات بانکی آن در اثر تحریم های آمریکا ایجاد شده، رفع خواهد شد.

خطیب نمازجمعه شهرک طالقانی بیان کرد: مشکل اصلی در داخل کشور ، نه کمبود منابع و امکانات بلکه در رویکردهای مدیریتی و ضعف های مدیریتی است، دولت وظیفه دارد با مدیریت صحیح اقتصادی ، آرامش جامعه را حفظ کرده و نقشه دشمن را با هوشمندی مدیریتی خنثی کند.

هاشمی گفت: یکی از اولویت های مهم در مدیریت اقتصادی برای عبور از اوضاع کنونی برداشتن موانع از سد راه تولید در داخل کشور و رونق بخشی به فضای کسب و کار است.

وی افزود: ایجاد ثبات نسبی در اقتصاد ،حمایت از اقشار ضعیف و کم در آمد با توجه به بالا رفتن قیمت ها اما هنوز تغییری در پرداختی یارانه دیده نمیشود،ایجاد فرصت های شغلی ،مبارزه جدی ،علنی ،شفاف و اثربخش با مفسدان و محتکران به ویژه آقازاده ها و نزدیکان به برخی مسوولان ،بخش مهمی از مساله ناکارآمدی است که موجب برطرف کردن ریشه اصلی مشکلات موجود در کشور خواهد شد.

امام جمعه شهرک طالقانی اظهار کرد: راهبرد اصلی حاکم بر رسانه های کشور به ویژه رسانه های انقلابی باید امید بخشی و ارائه تصویر درست و اعتماد افرین از نظام باشد،رسانه ها نقش اساسی داشته باشند و سیاه نمایی نکنند انتقاد سازنده خوب ست اما سیاه نمایی قابل قبول نیست.

 خطیب نمازجمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها ا اشاره به آغاز ماه محرم خاطرنشان کرد:

حضرت ابا عبد الله الحسین علیه السلام درسى آینده نگرانه براى تمامى زمانها و براى تمامى دینداران عالم بیان فرمودند تا بدانند که دنیاطلبى چگونه مسیر حق طلبى و وجدان بیدار انسان را تغییر می دهد و در حقیقت دلیل اصلى انحراف جامعه از مسیر سعادت حقیقى دین را بیان نمودند.

وی هدف از قیام عاشورا؛ را احیاى سنت حقیقى رسول خدا(ص)دانست و گفت:

حضرت هدف خویش را پیش از حرکت از مدینه در وصیتنامه خویش خطاب به برادرشان «محمد حنفیه» ذکر نموده و طى آن علت قیام و نهضت خود را اصلاح امور امت اسلامى و امربه معروف و نهى از منکر، و زنده کردن سیره پیامبر و پدر بزرگوارشان على(ع) معرفى کرده بودند.

هاشمی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهى از منکر؛ هدف متعالى قیام عاشورا است، عنوان کرد:

از سال ۱۳۷۱ شمسى تاکنون هر ساله هفته اول محرم الحرام به نام هفته احیاى امر به معروف و نهى از منکر به منظور یادآورى اصلى ترین هدف جهاد والا و الهى امام حسین(ع) یعنى احیاى امر به معروف و نهى از منکر نامگذارى شده است، امر به معروف و نهی از منکر پایه تمام واجبات الهی است.

امام جمعه شهرک طالقانی افزود: خدمت به مردم بهترین معروف است ، مسوولان جهت رضایتمندی مردم حرکت نمایند و با اخلاق و رفتار خوب خود، معروف را در جامعه رواج دهند .

وی در ادامه گفت: احتکار منکر است و کسی که احتکار می کند هم گنهکار و هم ملعون و باید در مقابل این منکر ایستاد و از آن نهی کرد.

حجت الاسلام هاشمی با تاکید بر حضور پرشور و حماسی مردم در ایام ماه محرم خاطرنشان کرد:

ان شاء الله امسال شاهد حضور پرشور و حماسی مردم عزیز و ولایتمدار شهرستان بندرماهشهر به ویژه مردم ولایی شهرک طالقانی باشیم و ضروری است شهرداری ها نسبت به خاموشی چراغ های زینتی وسیاه پوش کردن شهر ها و شهرک ها  اقدامات لازم را انجام دهند.

امام جمعه شهرک طالقانی در پایان با اشاره به طرح زمینهای شصت هکتاری بیان کرد: ضمن تشکر از فرماندارشهرستان بندرماهشهر در گرفتن موافقت اجرای طرح زمینهای  شصت هکتاری از وزیر راه و شهرسازی ،امید می رود که این موافقت روی زمین نماند و با پیگیری نماینده مجلس و فرماندار شاهد خروجی آن باشیم چرا که با اجرای این طرح یکی از معضلات بزرگ شهرک طالقانی حل خواهد شد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها