نمایش نوار ابزار

انتقاد از مسؤولان هیچ تضادی با حمایت از نظام اسلامی ندارد/ مبارزه با اشرافی‌گری از خود مسؤولان شروع شود تا مردم الگو بگیرند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرک طالقانی ، حجت‌الاسلام سیدسلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم آذربایجان اظهار کرد: مردم خونگرم استان خوزستان هم علاقه وافری به دیدار با رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی دارند که امیدواریم نمایندگان مجلس خبرگان رهبری یک روز را در سال به نام مردم خوزستان به ثبت برسانند تا مردم به دیدار آقا مشرف شوند.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم تحقق عدالت اجتماعی در جامعه، افزود: تحقق عدالت اجتماعی نیازمند تلاش و عزم بیشتر مسؤولان کشوری است. اجراى عدالت در کشور نیازمند همت و اراده و عمل مردان و زنان مؤمن و کارآمد است و عدالت‌ورزى با صرف شعار و یا رفتارهاى مخالف اصول انقلاب و بدون پایبندى به اسلام و دستورات دینى ممکن نیست.

خطیب جمعه شهرک طالقانی عنوان کرد: انتقاد از مسؤولان هیچ‌گونه تضادی با حمایت از نظام اسلامی ندارد، بلکه انتقاد سازنده باعث پیشرفت انقلاب اسلامی خواهد بود.

هاشمی گفت: خطر ارتجاع از مهم‌ترین آفات همه انقلاب‌ها است، حرکتى که انقلاب شروع کرده بود و ملت با نیروى انقلابى در حال حرکت سریع در این مسیر بود، اگر در یک جاهایى سست شود، بعد متوقف شده و برگردد، این ارتجاع است، ارتجاع یعنى برگشت.

وی اظهار کرد: ارتجاع وقتى اتفاق مى‌افتد، معنایش این است که همان آدم‌هاى انقلابیِ سابق سرِ کارند اما خط را عوض کرده‌اند، راه را عوض کرده‌اند. یعنی مثل این است که انقلاب شده بود براى این‌که آن‌ها بروند و ما بیاییم سرِ کار. کسانی بودند که در جبهه‌ها مقابل دشمن  می‌جنگیدند اما اکنون دچار ارتجاع شده‌اند.

امام جمعه شهرک طالقانی افزود: اشرافی‌گری یکی از بلاهای کشور است که باید جلوی آن گرفته شود تجمل، اسراف و تبذیر، اگر نگاهی به شرکت‌های پتروشیمی بیندازید می‌بینیدکه خیلی از غذاها دور ریخته می‌شود، گرفتن مجالس عروسی و مهمانی‌های مجلل و تولدهای آنچنانی توسط مسؤولان با هزینه‌های هنگفت، اینها همه مصادیق بارز این مسأله است. مبارزه با اشرافی‌گری و تجمل باید از خود مسؤولان شروع شود تا مردم الگو بگیرند.

هاشمی در فراز دیگری از خطبه‌ها با اشاره به هشتم اسفند روز امور تربیتی و تربیت اسلامی بیان کرد: بعد از منزل مهم‌ترین جا برای تربیت فرزندان ما مدرسه است. آموزش فرهنگ نماز، عفت و حیاء، حجاب، احترام به معلم و پدر و مادر، ارزش‌های معنوی و اخلاقی، قرآن و معارف اسلامی، باید در مدارس در کنار مهارت و ورزش با استفاده از طلاب علوم دینی شکل بگیرد.

وی افزود: انتقال ارزش‌هاى دینى و فرهنگى انقلاب اسلامى به مدارس ضروری است. حفظ مدارس از آفت‌های فرهنگی و سیاسی، از اهداف تشکیل امور تربیتی است، شناخت و پرورش استعدادهاى دانش ‏آموزان در رشد دینى، عقلى، اجتماعى، عاطفى آنان و حفظ ارزش‌ها یکی دیگر از این اهداف است.

خطیب جمعه شهرک طالقانی در ادامه با تاکید بر لزوم تلاش برای رفع مشکلات این شهرک عنوان کرد: از اداره برق خواستاریم تا نسبت به روکش‌دارکردن سیم های برق بعضی از مناطق مختلف در شهرک طالقانی قبل از به وجود آمدن خطرات احتمالی اقدام کنند و همنیطور شهرداری نسبت به  نورپردازی دروازه قرآن و زیباسازی فضای سبز ورودی در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهد.

هاشمی گفت: لزوم ایجاد امنیت و گشت‌زنی نیروی انتظامی برای جلوگیری از افزایش سرقت‌های موجود در شهرک طالقانی به طور ویژه پیگیری شود.

وی در پایان با تقدیر از حضور باشکوه مردم شهرک طالقانی در راهپیمایی روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به طرف امام‌زاده حمزه (ع) اظهار کرد: حضور باشکوه مردم و به ویژه تعداد بی‌شمار بانوان دراین راهپیمایی گسترده بسیار دیدنی بود و این نشانگر چیزی غیر از عشق به اهل بیت نیست. از مسؤولان انتظار می‌رود تا امکانات و وسایل رفاهی، چشم‌اندازهای زیبا، اردوگاه فرهنگی و همچنین بستر مناسب برای اشتغال در قالب بازارچه  را در بارگاه این امام‌زاده برای مردم فراهم کنند.

 

انتهای خبر : k-2 -0014

مطالب مشابه
دیدگاه ها