نمایش نوار ابزار

امام جمعه شهرک طالقانی: روز قدس، روز تجلی شکوه و عظمت امت اسلامی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرک طالقانی ، حجت الاسلام هاشمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم بیست و نهمین سالگرد حضرت امام(ره) اظهارکرد: رهبر انقلاب اسلامی نقشه دشمن در مقطع فعلی را بر سه محور «فشار اقتصادی، فشار روانی و فشار عملی» و با هدف سیطره بر کشور متمرکز دانستند.

وی افزود:دشمن بر خلاف تبلیغات دروغین خود که‏ می گویند هدف تحریم‏ها، حکومت ایران است، ملت را هدف گرفته ‏اند تا با فشار به مردم، نظام اسلامی را به تسلیم در مقابل زورگویی‏ها وادار کنند اما دشمنان، نه ملت ایران را شناخته‏اند و نه نظام اسلامی را، زیرا به فضل الهی و با تلاش مسؤولان و همت مردم، آن‏ها در این بخش از طراحی خود، به کلی ناکام خواهند ماند.

هاشمی ادامه داد:روحیه مقاوم ملت‏ها و ایستادگی آن‏ها در برابر فشارهای اقتصادی نباید از سوی مسؤولان به غلط برداشت شود و تصور کنند که مسؤولیتی در جلوگیری از فشارهای دشمن در عرصه  اقتصاد ندارند. همه‏ مسؤولان به ‏خصوص مسؤولان اجرایی کشور وظیفه دارند که تمام توان خود را برای کاهش فشار اقتصادی بر مردم و جلوگیری از برنامه دشمن به کار گیرند.

امام جمعه شهرک طالقانی با اشاره به دستاورد صدور فرمان عزت بخش رهبر انقلاب در پاسخ به بدعهدی آمریکا؛عنوان کرد:دستور رهبرمعظم انقلاب در خصوص از بین بردن حبس هسته ‏ای پیرامون فعالیت‏های صنعتی ایران، یکی از مهم‏ترین اقدامات متقابل ایران در پاسخ به خروج آمریکا از برجام بوده است.

وی در ادامه گفت: یکی از پیام‏های دستور شکستن حبس هسته ای، به غرب نشان دادکه ایران دست و پا بسته نیست، اگر خواهان ادامه برجام هستند باید تضمین‏های عینی و عملی بدهند.

هاشمی افزود: این‏که ایران استقلال صنعتی خود را مورد معامله قرار داده، نه به ‏دلیل کوتاه آمدن و دنباله روی در برابر غرب، بلکه بر اساس نرمش قهرمانانه به‏عنوان یک تاکتیک برای رسیدن به استراتژی بلند مدت «تجربه ماندگار» برای ملت ایران یعنی تجربه مذاکره مستقیم با آمریکا بوده است و دستاورد صدور فرمان عزت بخش رهبر انقلاب در پاسخ به بدعهدی آمریکا؛بازگشت غرور ملی هسته‏ای و حس اعتماد به نفس ملی ایرانیان‏ بود.

خطیب نمازجمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها بیان کرد: روزجهانی قدس یکی از یادگارهای حیات بخش و نجات بخش امام خمینی رحمت الله علیه برای امت اسلامی بوده است. این روز امسال در حالی فرا می‏رسد که اوضاع فلسطین نسبت به سال‏های گذشته با ویژگی‏ها و شرایط خاصی روبروست و امت اسلامی در سال جاری در حالی به روز جهانی قدس می‏رسد که باید توجهی جدی به این ویژگی‏ها و شرایط داشته باشد.

وی گفت:بیت ‏المقدس، نه‏ تنها نزد مسلمانان جهان بلکه نزد یهودیان و مسیحیان نیز از اهمیت والایی برخوردار بوده ومکانی مقدس است. این شهر که محل تبلیغ و رسالت بسیاری از پیامبران بزرگ الهی، قبله‏ گاه اول مسلمین جهان و محل واقعه عظیم معراج پیامبر است، در دیدگاه سیاسی و اجتماعی اسلامی اهمیت و جایگاه بیشتری را دارا می‏باشد.

هاشمی با اشاره به اهمیت بیت‏ المقدس در شرایط کنونی جهان اسلام‏ خاطرنشان کرد:افزون بر مسأله قداست و پایگاه ممتاز بیت‏المقدس و این سرزمین، در منابع اصیل اسلامی، آنچه در شرایط کنونی مسأله فلسطین را برای جهان اسلام، از اهمیت ویژه‏ای برخوردار ساخته، موضوع اشغال آن به‏وسیله صهیونیسم و استکبار جهانی و رویارویی غرب با جهان اسلام است؛ به‏گونه‏ای که اشغال فلسطین، هرگز اشغال یک سرزمین و یک کشور نیست؛ بلکه ایجاد یک کانون صهیونیستی ضد اسلامی، در جهت نابودی جهان اسلام و جلوگیری از شکل‏گیری مجدد تمدن اسلامی است.

وی ادامه داد: ازاین‏رو، قضیه فلسطین، علاوه بر بعد دینی، با استقلال، امنیت و منافع ملی سایر کشورهای اسلامی نیز به شدّت در ارتباط است. این، واقعیتی است که هم از آرمان‏ها، اصول و برنامه‏های نژادپرستانه و توسعه‏طلبانه رژیم صهیونیستی و هم ازنظر تاریخی و عملکرد آن رژیم در قبال مردم فلسطین و کشورهای هم‏جوار آن، به‏خوبی قابل‏اثبات است و اسراییل برای کشورهای منطقه و جهان اسلام، تهدیدی بسیار جدّی است

امام جمعه شهرک طالقانی بیان کرد: هر چند دولت ترامپ در آمریکا تصور می‏کند که با حمایت از خشونت و استفاده از ابزار تهدید و تطمیع سران فاسد کشورهای عربی می‏تواند آرمان فلسطین را محو کند، اما این اقدامات احمقانه نتیجه‏ای جز تقویت جبهه‏ی مقاومت در پی نخواهد داشت.

هاشمی افزود: جبهه ی مقاومت اکنون به‏ واسطه‏  سختی‏های جنگ با تکفیری‏های صهیونیستی توانسته است نیروهای افغانی، پاکستانی، هندی، یمنی، عراقی، سوری و لبنانی را در کنار برادران ایرانی خود سازماندهی نماید و ظرفیت‏ها و توانایی های خود را بهتر از گذشته بشناسد، قدرت امروز جبهه مقاومت قابل مقایسه با قبل نیست، بخصوص موفقیت‏های قاطع و توانایی‏های رزمی و تبلیغی خوبی که مقاومت در منطقه پیدا کرده است ،رژیم صهیونیستی را در موضعی ضعیف‏تر از گذشته قرار می‏دهد.

وی ادامه داد: روز قدس باید روز یادآوری و توجه به این نقاط قوت باشد و همگان باید در فکر و برنامه‏ریزی برای استفاده هرچه بهتر از این نقاط قوت باشندو با اتحاد و همبستگی خود به مقابله با توطئه این رژیم و حمایت از قیام ملت مظلوم فلسطین پرداخته و به یاری خداوند این‏راه را تا نابودی کامل این غده سرطانی ادامه دهند.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی عنوان کرد: امروز در جای جای کشور ایران و استان و همچنین در شهرک طالقانی روزه داران مومن و امت خدا جو با وجود تمام مشکلات اقتصادی در هوای گرم شعار مرگ بر اسراییل را طنین انداز خواهند کرد و همچون مولای عزیزشان امیر المومنین می گویند هرجا ظالمی باشد در مقابل آن خواهیم ایستاد و هر جا مظلومی باشد به آن کمک خواهیم کرد. باشد که در آینده نزدیک شاهد محو کل اسراییل از صفحه روزگار باشیم.

هاشمی گفت: روز قدس، روز تجلی شکوه و عظمت امت اسلامی، رستاخیز استکبار ستیزی ملل مسلمان جهان، روز وحدت همه انسان های حقیقت خواه و عدالت دوست، روزهِ گره خوردن بازوانِ توانای امت اسلامی و روز ستیز همیشگی با صهیونیسم و امپریالیسم غارتگر است. روز قدس، روز کنار گذاشتن سلیقه ها و پیوستن قطره ها به اقیانوس جاری انسان هاست. روز قدس، روز بازتابِ خشمِ خروشانِ خلق های ستم دیده و طوفانی شدن غیرت های مقدس مردمی است که نفرت خویش را علیه اسرائیل غاصب با شعارهایشان ابراز می کنند.

وی با اشاره به فرارسیدن ۲۷رمضان؛سالروز رحلت علامه محمدباقر مجلسی گفت:از مهم‏ترین اقدامات علامه مجلسی جمع‏آوری احادیث و روایات اهل‏بیت(ع) از اقصی نقاط کشوهای اسلامی که در معرض فراموشی قرار داشتند، بود.حاصل این اقدام ارزشمند که ۳۰ سال به طول انجامید، جمع‏آوری گنجینه بزرگی از احادیث شیعه در قالب کتاب گران‏سنگ «بحارالانوار» به‏عنوان دائره‏المعارف جامع از میراث اهل‏بیت(ع) بود که آن‏را در یک‏صد و ده جلد، تدوین نمود و خود نیز برای بسیاری ازاین‏روایات تفسیر و تبیین‏های ارزشمندی بیان نمود که کماکان ارزشمند و قابل بهره‏برداری است.

امام جمعه شهرک طالقانی با انتقاد از عملکرد مسوولین در قبال سالن ورزشی چندمنظوره شهرک طالقانی اظهار کرد: متاسفانه قول های زیادی از سوی مسوولین قبلی و فعلی شهرستان و استان داده شده که تاکنون هیچ یک از آنها عملی نشده و ورزشکاران منطقه را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است،از مسوولین انتظار داریم تا این معضل از صداوسیمای استانی رسانه ای نشده ،ظرف مدت کوتاهی آن را حل کنند.

حجت الاسلام هاشمی در پایان با گرامیداشت دومین سالگرد شهادت شهید مدافع حرم شهید میرزا احمد مکیان عنوان کرد:جوانی تازه داماد به خاطر ارزشهای اسلامی و انقلابی و دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام جان خود را نثار اهل بیت کرد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها