نمایش نوار ابزار

حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی: مردم شهرستان از وضعیت دفع آب های سطحی و آبگرفتگی معابر بسیار گله مندند

حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی: مردم شهرستان از وضعیت دفع آب های سطحی و آبگرفتگی معابر بسیار گله مندند

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه شهرک طالقانی به نقل از خبرگزاری مهر ،حجت الاسلام و المسلمین سیدسلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با تبریک آغاز ماه ربیع الاول عنوان کرد:

ضمن قبولی سوگواری و عزاداری های ماه محرم و صفر امسال که انصافا سنگ تمام گذاشتید، ان شاالله که رضایت باری تعالی و همچنین اهل بیت علیهم السلام خاصتا بقیه الله الاعظم را کسب کرده باشید.

وی افزود: در واقع امروز و اولین روز ماه ربیع الاول که پیامبر اکرم به طرف مدینه و با رشادت ها و شجاعت بی نظیر امیرالمومنین(ع) که در بسترشان خوابیدند  و پیامبر اکرم به سلامت  به مدینه هجرت کردند، آغاز سال هجری قمری است اما دشمنان ولایت و امامت روز اول محرم را بعنوان شروع سال هجری قمری برگزیدند تا به زعم خود فضایل امیرالمومنین را مخفی نگه دارند اما ذکر این واقعه عظیم که اثبات کننده حقانیت و برتری امیرالمومنین هست نباید مغفول بماند.

امام جمعه شهرک طالقانی با اشاره به یکی ازنکات کلیدی بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با دانش آموزان و دانشجویان خاطر نشان کرد:

سفارش رهبر معظم انقلاب به جوانان این بود که نظریه مقاومت در مقابل دشمن قوی پنجه را تبلیغ و ترویج کنند، یکی از مهم ترین کاربردهای نظریه مقاومت ، نحوه پایان بخشیدن به استکبار و استعمار بشریت است، چرا که حیات نظام سلطه به میزان تمکین و سلطه پذیری دولت ها و ملت ها بستگی دارد.

وی افزود: مقاومت از این نگاه یعنی راهبرد رسیدن به هدف بزرگ ملت ها در تشکیل جهانی عاری از ظلم وستم و فراهم سازی شرایط حاکمیت صالحان که در اندیشه اسلامی از آن به عصر ظهور یاد می شود.

هاشمی در ادامه گفت: امروز مقاومت از مرزهای ایران عبور کرده و جبهه ای به نام «جبهه مقاومت» شکل گرفته است که قادر است نظام جدیدی را به دنیا نشان دهد،که با اقبال عملی مردم و چندین کشور منطقه و بروز نتایج عملی آن را شاهد هستیم .

امام جمعه شهرک طالقانی یادآور شد: نمونه بارز آن در این سال ها کشور عراق است که اگر باور به مقاومت در میان مردم این کشور وجود نداشت این سرزمین همچنان به حصر داعشیان آلوده بود،مردم عراق هم در انتخابات اخیر نشان دادند که نه تنها به مقاومت اعتقاد دارند بلکه قدر نیروهای مقاومت و بسیج را می دانند.

وی گفت: نمونه دیگر کشور یمن است که در حال حاضر عریستان در این باتلاق دست و پا می زند و حکام آل سعود پس از ۴۴ ماه جنایت و توحش در کشتار مردم بی دفاع یمن به ناتوانی خود در برابر انصار الله یمن پی برده  و از غرب می خواهد تا انها را از این باتلاق مهلک نجات دهد.در واقع یکی از پیامدهای جنگ یمن برای عربستان ای بود که ضعف این کشور برای غرب آشکار شد و امید است این نظریه «مقاومت »در آینده ای نه چندان دور تبدیل به مکتب شود.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها با اشاره به تیم جدید اقتصادی دولت اظهار کرد: یکی از مطالبات فوری مردم از تیم اقتصادی دولت بویژه وزیر اقتصاد کنترل تورم، جلوگیری از بی ثباتی در بازار سکه و ارز و همچنین نقدینگی به عنوان عوامل موثر بر قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم است.

وی افزود:افزایش حقوق اقشار آسیب پذیر مانند مددجویان بهزیستی و کمیته امداد  و همچنین اضافه کردن یارانه ها از دیگر مطالبات مردم است.

امام جمعه شهرک طالقانی با انتقاد از وضعیت آبگرفتگی معابر شهرستان عنوان کرد: مردم شهرستان از وضعیت دفع آب های سطحی و آبگرفتگی معابر که منجر به تعطیلی مدارس شده است بسیار گله مندند، متاسفانه نه فقط در شهرستان بلکه دربیشتر نقاط استان با آمدن ریزگردها  یا  بارش رحمت الهی مدارس ما تعطیل می شود که این مساله موجب افت تحصیلی فرزندانمان می شود.

وی افزود: شهرداری بندر ماهشهر و مسئولین آبفا  برای جلوگیری از تعطیلی مکرر مدارس و موسسات آموزشی چه تمهیداتی اندیشیده اند؟ انتظار می رود کارنامه و گزارش کار خود را در مورد بارندگی های اخیر و دفع آب های سطحی ارائه دهند.

حجت الاسلام هاشمی در پایان با اشاره به وضعیت اسناد منازل شهرک طالقانی خاطرنشان کرد:چرا اسناد منازل شهرک طالقانی تاکنون با مشکل مواجه است و مردم نمی توانند در شهرستان از طریق سندشان وام بگیرند؟ کسانی که می گویند سندهای مناطق محروم معتبر نیست، دلیل قانونی آن را بیان کنند؟ چرا از خود قوانین جدید خلق می کنید؟ از نماینده عالی دولت در شهرستان و نماینده مجلس انتظار می رود که این مشکل را در اسرع وقت حل نمایند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها