نمایش نوار ابزار

امام جمعه شهرک طالقانی: باید محدوده دو شهر بندر امام و بندر ماهشهر عادلانه مشخص شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرک طالقانی، حجت الاسلام و المسلمین هاشمی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه شهرک طالقانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در دیدار با دانشجویان عنوان کرد: باید عناصر جوان و مؤمن و پرانگیزه و انقلابى در بدنه‌‏ دستگاه‏‌های دولتی تزریق شوند، استقرار عدالت، نفى تبعیض و نفى فاصله‏‌هاى طبقاتى جزو آرزوهاى بزرگ است.

وی افزود: قرآن نیز اقامه‌ قسط را مسئله‌ای اصلى و هدف پیغمبران می‌داند، پس همانگونه که ما پیرو راه اسلام و پیغمبران هستیم قطعاً عدالت، یکى از برترین آرمانها و ارزشى است که باید به دنبالش باشیم.

هاشمی ادامه داد: از عوامل پیشرفت انقلاب وجود حکومت، نظام  و دولت انقلابى است و قشرهاى اثرگذار مانند قشرهاى علمى، اجتماعى اعمّ از دانشگاهى، حوزوی، دانشمندان، هنرمندان باید در این زمینه‏‌ها فعال باشند.

امام جمعه شهرک طالقانی گفت: انقلابى‌گرى به معناى ویرانگرى نیست، انقلابى‌گرى یک مشى صحیح، عاقلانه، پرانگیزه، پرامید و شجاعانه به سمت اهداف والا است؛ این تعریف و معناى انقلابى گرى است و این فقط در بستر و مسیر نظام اسلامى یعنى نظام موجود امکان‏پذیر است؛ خارج از این امکان‏پذیر نیست. انقلابى گرى، ساختارشکنى نیست، تخریب نظام ناشى از انقلاب نیست.

هاشمی با اشاره به فرارسیدن ایام سوگوارى و شهادت امیر مومنان امام على(ع) بیان کرد:۲۱ ماه رمضان مصادف با سالروز شهادت اسوه عدالت و شجاعت، امیر مومنان على(ع) است. تنها شخصیتى که سزاوار و شایسته عهده دار شدن منصب خلافت و امامت مسلمین بعد از رسول گرامى اسلام(ص) بود، چرا که با علم خدایی که به دین و دستورات الهى و شریعت اسلام و عصمتى که در اجرا و ابلاغ احکام الهى داشت، مى‏‌توانست عدالت مدنظر اسلام را به درستى اجرا نماید. عدالتى که صورتى از آن‏‌را در نزدیک به پنج سال خلافت آن حضرت، مسلمانان تجربه کردند و دشمنان تاب نیاورده و او را به شهادت رساندند.

وی شبهای قدر را شب رحمت ، غفران و بیدارشدن از غفلت‌ها دانست و عنوان کرد: از مهم‏ترین شب‏هاى سال که در ماه مبارک رمضان است، «شب قدر» است؛ شبى که قرآن در آن نازل شده و از جهت فضیلت و منزلت برتر از هزار ماه است، شبى که مومنان با اعمال و ادعیه و عبادات و شب زنده دارى باید آن‏‌را قدر بدانند و به تامل و تفکر در اعمال خود پرداخته و با توبه و تضرع به درگاه الهى، مشمول عفو و رحمت واسعه خداوند در این زمان خاص شوند.

امام جمعه شهرک طالقانی با اشاره فرارسیدن ۲۹ سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اظهار کرد: امام با دو نوع مدیریت «بحران» و مدیریت «راهبردى» به حل و فصل مشکلات و چالش‌‏ها و اداره جامعه اسلامى پرداختند، ایشان ریشه مشکلات جوامع را فقدان تهذیب و تزکیه می‌‏دانستند و تصریح کردند که اکثر مشکلات جامعه از آخوندهاى نامهذب، دانشمندان سازنده سلاح مخرب و دانشمندانى است که توسط بیگانگان تطمیع می‌‏شوند و تأکید می‌کردند که اگر علم درخدمت قدرت و امیال (شهرت، شهوت، طمع ورزى و…) قرارگیرد، سقوط و تباهى جامعه را به همراه خواهد داشت.

وی افزود: حضرت امام خمینى(ره) پیام‌آور عزت مسلمین و ملت ایران در نیم قرن اخیر است، روح و گوهر عزت‌‏طلبى حضرت امام(ره) را مىیتوان در روحیه استکبارستیزى ایشان مشاهده نمود.

وی عنوان کرد: حضرت امام(ره) در طول دوران مبارزه تلاش نمود این حقیقت را براى ملت آشکار کند که راه سرافرازى و عزت و دستیابى به استقلال و آزادى و عدالت، در گروه استقامت و ایستادگى در برابر استکبار جهانى و در راس آن آمریکا جنایتکار است.

هاشمی ادامه داد: حضرت امام(ره) امکان هرگونه تلاش براى نزدیکى و سازش و مصالحه با استکبار را نفى می‌کند و آن‏ را نافى عزت مسلمین می‌دانند، ضمن آن‏که این حرکت را ثمربخش ندانسته و بر این باور است که استکبار از موضع خود کوتاه نخواهد آمد، این نگاه برآمده از آموزه‌‏هاى قرآنى است که خداوند در شرح وضعیت جبهه حق و دشمنان بدان اشاره کرده است.

امام جمعه شهرک طالقانی گفت: امروزه نیز راه مقابله ملت ایران با زیاده‏‌خواهى دشمنان ملت ایران در ماجراهاى مختلف و به طور خاص در ماجراى برجام تأکید بر حرکت عزت مدارانه حضرت امام خمینى(ره) است که توسط جانشین خلف ایشان، رهبر معظم انقلاب اسلامى دنبال مى‏ شود.

خطیب نمازجمعه شهرک طالقانی با اشاره به مناسبت انتخاب حضرت امام خامنه‌ای به رهبری عنوان کرد: مقام معظم رهبرى دوره ۲۹ ساله رهبرى خویش پس از امام خمینى را با اقتدار کامل و صیانت دقیق از انقلاب و هدایت آن به‏ سوى اهداف بلند و پشت سرگذاشتن برخى از این اهداف به پیش برد و معلوم شد که ایشان امام دیگرى در تاریخ انقلاب اسلامى است که نشان داد چگونه میتوان راه امام(ره) را در سخت‏‌ترین اوضاعى که دشمنان داخلى و خارجى رقم می‌زنند، طى کرد و موانع را یکى پس از دیگرى کنار زد و توطئه‌‏ها را خنثى کرد و دستاوردهاى جدید را یکى پس از دیگرى به کارنامه انقلاب پویا و بالنده افزود و آمال و آرزوهاى رویایى دشمن را که در دنیاى بدون امام خمینى(ره) شکل‏ گرفته بود، بر هم ریخت.

وی در فراز دیگری از خطبه با اشاره به سالروز قیام ۱۵ خرداد و بازداشت امام خمینى(ره) توسط رژیم طاغوت خاطر نشان کرد: سالروز خرداد ۴۲ خمیرمایه نهضت مبارک ملت بزرگ ایران و روز بذر انقلاب بزرگ اسلامى ماست، ملت عزیز باید این خمیرمایه و بذر پربرکت را در عصر عاشوراى [۳۸قمرى‏] جست‏وجو کنند، ملت بزرگ ایران سالروز پانزده خرداد را که یوم‌‏الله است زنده نگه می‌‏دارد و افتخار قیام ملت را که با مشت گره‏‌کرده و خون طاهر خویش در مقابل ستم‏شاهى پهلوى ایستاد و پایه‌‏ى استوار انقلاب اسلامى را ریخت از یاد نمی‌‏برد.

امام جمعه شهرک طالقانی با اشاره به موضوع اخیر در خصوص حریم و محدوده شهرستان گفت: حریم و محدوده باید قبل از شهرستان شدن بندر امام مشخص شود، باید حریم و محدوده دو منطقه بندر ماهشهر و بندر امام به صورت عادلانه مشخص شود و این یک مطالبه عمومی است ومردم از بلا تکلیفی خارج خواهند شد.

وی افزود: در صورت مشخص نشدن حریم و محدوده از نظر امنیتی شاهد جو متشنج در شهرستان خواهیم بود و اگر حریم و محدوده به صورت عادلانه‌ای تقسیم نشود دچار آسیب اقتصادی و امنیتی جبران ناپذیری خواهیم بود لذا از استاندار محترم خواستاریم که در این زمینه ورود و اقدامات اساسی انجام دهند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها