نمایش نوار ابزار

اولویت استخدام جوانان بومی منطقه باید به صورت یک قانون اعمال شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرک طالقانی ، حجت‌الاسلام سید سلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با تبریک فرا رسیدن مبعث حضرت رسول اکرم (ص) اظهار کرد: واقعه بعثت رسول گرامى اسلام (ص) را باید بزرگ‏ترین واقعه دینى و الهى دانست چرا که آغاز رسالت آخرین پیامبر الهى و شروع دعوت به آخرین دین یعنى اسلام و آخرین کتاب و معجزه جاویدان یعنى قرآن است.

وی افزود: شکی نیست که عقل، پیامبر و راهنمای درونی بشر است و انسان‌ها در سایه آن، بسیاری از گره‌های کور زندگی را باز می کنند. اما در عین حال، رسولان الهی نیز به عنوان پیامبران بیرونی تحولات و تغییرات بنیادی زیادی را در مدنیت، پیشرفت و زندگی فردی و اجتماعی بشر ایجاد کرده‌اند.

هاشمی از بعثت نبی مکرم اسلام به عنوان«انقلاب فکری و فرهنگی» بشریت یاد کرد و گفت:  عبادت و بندگی خداوند، تعلیم و تربیت و حاکمیت احکام الهی بر پایه‌ قسط و عدل از مهم‌ترین اهداف بعثت رسول اکرم (ص) است، یکى از مهم‏ترین برنامه‏هاى پیامبر اسلام تربیت انسان‏ها است.

وی عنوان کرد: تربیت ‏به معناى فراهم کردن زمینه‏ها و عوامل براى به فعلیت رساندن و شکوفا نمودن استعدادهاى انسان در جهت مطلوب است، اهمیت اخلاق و تزکیه نفس بر کسى پوشیده نیست. جوامع مختلف به آن نیازمندند، زیرا تنها راه نجات از گمراهى‏ها، فسادها، جهل، جنگ و خونریزى‏ها و … در پرتو اخلاق صحیح و آراسته شدن به ارزش‏ها و مکارم اخلاقى است.

امام جمعه شهرک طالقانی با اشاره به فرارسیدن ۲۹ فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: بیست و نهم فروردین، روز حماسه‌آفرینی‌های ارتش سرافراز و فداکار در رویارویی با ضد انقلاب در آغازین ماه‌های استقرار نظام اسلامی  و سپس حضور شجاعانه و ایثارگرانه آنان در حماسه هشت سال دفاع مقدس در صفحه‌های روزگار ماندگار خواهد شد.

هاشمی افزود: وحدت، تعامل و هم‌افزایی همه‌جانبه و دائمی بین ارتش و سپاه به عنوان بازوان قدرتمند مقام ولایت و ستون‌های خیمه‌ بازدارندگی و اقتدار دفاعی کشور ‌عامل تقویت اعتماد به نفس ملی و موجب استیصال و عصبانیت نظام استکبار و جبهه متحد ضد انقلاب شده است.

‌وی بیان کرد: تردیدی نیست پیشرفت‌ها و توانمندی‌های ارزشمندی که امروز در حوزه سامانه‌ها و تجهیزات به روز و بومی دفاعی در زمین، دریا، هوا‌فضا به دست آمده ‌نشان افتخار ملتی است که بهره‌گیری هوشمندانه و عملیاتی آن در صحنه مأموریت‌های خطیر ارتش جمهوری اسلامی و دیگر سازمان‌های نیروهای مسلح توسط نیروهای ‌انقلابی و ولایتمدار بشارت و مژده‌ای برای نسل‌های امروز و فردای میهن اسلامی است که با اطمینان به تداوم انقلاب اسلامی تا ظهور منجی عالم بشریت (عج) و مصلح کل ‌بیندیشند.

خطیب جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه‌ها با تاکید بر اولویت استخدام بومیان منطقه گفت: اولویت استخدام جوانان بومی شهرستان باید به صورت یک قانون اعمال شود تا شاهد افزایش اشتغال و مبارزه با معضل بیکاری امروزه جوانان باشیم.

هاشمی همچنین با تاکید بر حمایت از تولیدکالاهاى داخلی بیان کرد: اقتصاد مقاومتى و حمایت از تولید کالاى داخلی راهکارى است که طى سالیان اخیر به صورت مداوم توسط رهبر معظم انقلاب براى برون‌رفت از مشکلات اقتصادى تجویز شده است، اما برخى از کارشناسان این خط مشى اقتصادى را قدیمى و یا غیر اصولى مى‏دانند، بررسى‏ها حاکى از آن است کشورهایى همچون آمریکا، فرانسه، ژاپن و کره جنوبى از همین روش براى توسعه اقتصادى خود استفاده کرده‏اند.

هاشمی با اشاره به کشورهایی که در راستای حمایت از اقتصاد داخلی موفق بوده‌اند، گفت: آمریکا با اجراى اقتصاد مقاومتى، اقتصاد برتر دنیا شد و کشورى است که هم‏اکنون با تولیدى معادل یک چهارم کل تولید جهان، رتبه اول اقتصاد جهانى را در اختیار دارد، تعصب در مصرف کالاى داخلى در فرانسه‏ که پس از جنگ دوم جهانى، به‏منظور بازسازى اقتصادى و صنعتى خود، واردات کالاهاى خارجى را به‏شدت محدود کرد و براى حمایت از تولید داخلى و اشتغال کشور خود حتى کالاهاى فرانسوى را با قیمت بالاتر خریدارى کردند اما اجازه واردات را به گمرک‏هاى خود نمى‏دادند.

وی افزود: کشورهاى شرق آسیا نیز با اجراى برخى از اقدامات مهم اقتصاد مقاومتى از جمله در تقویت تولید ملى به توفیقات زیادى دست یافته‏اند. تأکید بر تولید ملى و برون‏گرایى (صادرات) در کره جنوبى در دهه‏هاى رشد اقتصادى این کشور به‏حدى بود که در فرهنگ عمومى این کشور طى دوره ذکر شده مصرف کالاى خارجى به‏عنوان اقدامى زشت مورد ملامت قرار مى‏گرفت.

امام جمعه شهرک طالقانی در بخش دیگری از خطبه‌ها عنوان کرد: رژیم صهیونیسیتی با حمله موشکی به پایگاه نظامی سوریه تعدادی از مدافعان حرم ایرانی را به شهادت رسانده است که نباید در مقابل این حرکت، ساکت ماند، رژیم صهیونیستی بداند که با شهادت رساندن تعدادی از جوانان غیور و مدافع حرم سیلی محکمی از ایران خواهد خورد.

هاشمی همچنین گفت: سکانس‌‌هایی از سریال پایتخت که به مسأله مدافعان حرم و داعش پرداخته شد، توانست تا حدودی غیرت و مردانگی شهدای مدافع حرم را به تصویر بکشد، که جا دارد از کارگردان و عوامل  این سریال تقدیر شود اما عمق غیرت و مردانگی شهدای مدافع حرم را نمی‌توان به تصویر کشید.

وی در ادامه با انتقاد از وضعیت نابسامان ورزش شهرک طالقانی اظهار کرد: بازسازی، تعمیر و تعویض زمین چمن مصنوعی شهرک طالقانی در دستور کار شهرداری بندر ماهشهر قرار بگیرد و به وضعیت بازسازی سالن ورزشی که تاکنون نیمه‌کاره مانده، رسیدگی شود.

امام جمعه شهرک طالقانی در پایان عنوان کرد: از جمله کمبودهای شهرک طالقانی نبود فضای آموزشی همانند هنرستان دخترانه و پسرانه و رشته‌های کابردی و مورد نیاز است، باید بدانیم برای پیشرفت و آموزش مهارت‌های ضروری نسل آینده، وجود این فضاهای آموزشی ضروری و لازم است و از مسؤولان امر انتظار داریم نسبت به راه‌اندازی این رشته‌ها در سال جاری از هیچ کوششی دریغ نکنند.

مطالب مشابه
دیدگاه ها