نمایش نوار ابزار

حقوق معوقه کارگران شهرداری بندر ماهشهر پرداخت شود/ مسؤولان اگر حقوق‌شان عقب بیفتد، ناراحت نمی‌شوند؟

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرک طالقانی بندر ماهشهر  ، حجت‌الاسلام سید سلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با اشاره به نقش مسجد در صدر اسلام و  انقلاب اسلامی اظهار کرد: مسجد در صدر اسلام با کارکردهای مختلف در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی با مسائل کلی جامعه را شامل می‌شد.

سید سلمان هاشمی

وی افزود: قضاوت‌های امیرالمومنین (ع) در دکه‌القضای مسجد کوفه، آغاز حکومت عدل‌گستر مهدی موعود از مسجدالحرام نشان پیوند تاریخی مسجد و عدالت است، قیام مردم مشهد در مسجد گوهرشاد یکی از زیباترین جلوه‌های کارکرد مساجد است.

خطیب جمعه شهرک طالقانی بیان کرد: سنگ بنای انقلاب اسلامی ایران نیز در مساجد گذاشته شد. در دوران دفاع مقدس نیز مساجد یکی از کانون‌های وفاق و همدلی مردم بود و جذب و احترام به مناطق جنگی و حتی کارهای تدارکاتی در مساجد انجام می‌شد.

هاشمی گفت: مسجد کوفه مرکز سیاست اسلامی و ثقل قدرت اسلامی بود، مساجد پایگاه‌های شکل‌گیری انقلاب اسلامی و مبارزات ضد سلطنتی و ضد استعماری بودند. مساجد پایگاه ایجاد انقلاب بودند و حفظ هر پایگاه  در برابر دشمن درونی و دشمن بیرونی یک ظرفیت عظیم برای حفظ نظام  جمهوری اسلامی است که همین امر موجب یاس دشمنان آن می‌شود.

هاشمی گفت: انقلاب اسلامی ریشه در مسجد دارد و مسجد نیز کانون فکر و اندیشه انقلابی و مذهبی شناخته می شود، همواره مسجد فراتر از یک مجموعه فیزیکی و حتی محراب و منبر، بلکه یک جریان فکری و فرهنگی است که باید مورد توجه قرار بگیرد تا به تبع آن ساختار و نظامات سیاسی اجتماعی نیز با رنگ و بوی ارزش‌های دینی تجلی یافته و جلوه پیدا کند.

وی عنوان کرد: اگر بخواهیم موفقیتی کسب کنیم توصیه من به معلمان این است که دانش‌آموزان مدارس را از همین سنین بسوی مسجد سوق دهند تا بتوانیم جوانان انقلابی و مؤمن و متدین از دل همین مساجد داشته باشیم، مساجد باید کانون آموزش و کار جهادی باشند.

امام جمعه شهرک طالقانی با تاکید بر نیاز مبرم وجود مسجد در مناطق مختلف این شهرک افزود: مسجد رسول اعظم (ص) در خیابان تختی شهرک طالقانی که متاسفانه یکسال است کلنگ آن زده شده و منتظر اعتبار هستیم که از شورای راهبردی انتظار داریم  بودجه‌ای تصویب و برای تکمیل آن در نظر گرفته شود.

هاشمی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اظهار کرد: هدف امریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضورش در منطقه و ایجاد امنیت برای رژیم صهیونیستی است، یکی از نگرانی‌های اصلی امریکا و متحدانش پس از نهایی شدن شکست داعش در عراق و سوریه این بوده و هست که نیروهای تکفیری آموزش داده شده را به کجا منتقل کنند.

وی گفت: اگر داعش در عراق و سوریه پا می‌گرفت متحدی برای اسرائیل و حامی خوبی برای طرح‌های  آمریکا می‌شد که باعث شود کشورهایی مانند ایران و روسیه از صدمات داعش بی‌نصیب نمانند و با مشغول شدن به جنگ‌های گسترده، زمینه مبارزه با اسرائیل از میان برود. اما دیدیم که با شکست داعش در عراق و سوریه که ایران سهمی جدی در آن داشت نقشه امریکا در منطقه را بر باد داد و در حال حاضر امریکا به دنبال جای دیگری است که نیروهای آموزش دیده را به آن منتقل کند.

خطیب جمعه شهرک طالقانی بیان کرد: افغانستان هم به واسطه همسایگی با ایران و حضور در منطقه‌ای که دسترسی به آسیای میانه دارد به ویژه به واسطه نزدیک بودن به چین و روسیه یک منطقه مهم استراتژیک محسوب می‌شود. هدف استکبار مشغول‌سازی مردم منطقه به کشتار یکدیگر است تا به فکر مبارزه با عامل خبیث استکبار صهیونیست نیفتند.

هاشمی در ادامه با اشاره  به ۱۹ بهمن سال‌روز شعور انقلابی و ایمانی ارتش جمهوری اسلامی بیان کرد: نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در این روز با حضور در اقامتگاه رهبر بزرگ انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) در مدرسه علوی و بیعت با آن حضرت سندی از افتخار و حماسه و رشادت و ایمان را در برگه‌های زرین انقلاب به ثبت رساندند.

وی افزود: با اینکه آن روز پیروزی انقلاب نرسیده بود که مورد اطمینان باشد و در معرض خطر بزرگی بودند، اما از جان گذشته به امام وانقلاب پیوستند. دهه فرخنده فجر سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شکوهمند ایران بار دیگر مجالی است که یاد و خاطره وفاداری نیروهای متعهد و انقلابی ارتش به میثاق‌های انقلاب اسلامی و رزم شجاعانه آنان در برابر دشمن متجاوز را گرامی بداریم.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی عنوان کرد: به بهانه دهه فجر، رمز ماندگاری انقلاب اسلامی را باید در جایگاه ولایت بدانیم. اگر نگاهی به تاریخ بیندازیم سه انقلاب بزرگ فرانسه، روسیه و الجزایر به دنبال آزادی، عدالت و استقلال بودند اما پس از مدتی نسبتا کوتاه پس از صعود دچار افول و نزول شدند، اما پس از سه انقلاب ذکر شده می‌بینیم جایگاه ولایت در انقلاب اسلامی جلوی بسیاری از آفات مبتلابه انقلاب را گرفت.

هاشمی گفت: شخصیت چندوجهی، درایت و بصیرت امام (ره) و از همه مهم‌تر جایگاه ممتاز ایشان به عنوان عالم دینی برجسته امتیازی بود که هیچکدام از انقلاب‌های دنیا از آن برخوردار نبودند، به علاوه نوع سلوک حضرت امام (ره) و جانشین بر حق ایشان مقام معظم رهبری ساده‌زیستی و مردمی بودن و در میان مردم زیستن باعث شد که هیچگاه آن شکاف وحشتناکی که میان مردم و حاکمیت در انقلاب‌های دیگر به وجود آمده بود، در ایران انقلابی شاهد نباشیم.

وی عنوان کرد: نکته‌ای را به مسؤولان عرض کنم برای قطع طمع بیگانگان و ضد انقلاب‌های اسلامی باید آسیب‌هایی چون خودباختگی نسبت به بیگانگان و احساس ترس و وحشت در برابر بیگانگان، تکبر و نخوت  نسبت به مردم، اشرافی‌گری و فساد برای دستیابی به امتیازات، رانت‌خواری، حرام‌خوری و دریافت حقوق‌های نجومی، کسلی و تنبلی و کم‌تحرکی در عرصه مدیریتی و بر زمین ماندن وظایف و حل نشدن مسائل اساسی که به کارامدی نظام ضربه می‌زند و تبعیت از بیگانه و ضدانقلاب را بر می‌انگیزد، تنها با ارزش‌های دینی و انقلابی درمان می‌شود که در راس آن ترجیح خدمت بر قدرت، مردم‌گرایی و ساده‌زیستی، کار جهادی، عدالت‌ورزی، فاصله گرفتن از قبیله‌سالاری، تبعیض و تمکین به قانون است.

امام جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه‌ها با اشاره به راه‌اندازی سایت «کارا» برای ثبت طرح کارآفرینان گفت: طی جلساتی که برای اشتغال پایدار کارآفرینان شهرک طالقانی داشتیم مقرر شد کارافرینان با ثبت نام اولیه در این سایت وام و تسهیلات خوبی دریافت کنند، جوانانی که طرح‌ها و ایده‌های خوبی دارند حتما ثبت نام کنند.

هاشمی همچنین عنوان کرد: کمبود امکانات ورزشی برای تیم‌های محلاتی و باشگاهی، مشکلاتی را برای تیم‌های شهرک طالقانی به وجود آورده و همچنین به تعویق افتادن حقوق کارگران شهرداری که از مسؤولان انتظار داریم به موقع حقوق آنها را پرداخت کنند و به فکر کارگران باشند،  آیا همین مسؤولان اگر حقوقشان عقب بیفتد، ناراحت نخواهند شد؟

وی در پایان بیان کرد: انتظار داریم برای زیباسازی شهرک طالقانی نیزارهای اطراف شهر از بین بروند و حفره‌های کانال دفع آب‌های سطحی پر شود تا نمای شهر جلوه خوبی به خود بگیرد. همچنین جدول‌کاری دوربرگردان خارج از شهرک طالقانی در دستور کار قرار بگیرد.

مطالب مشابه
دیدگاه ها