نمایش نوار ابزار

امام‌جمعه شهرک طالقانی: تنها فایده برجام، ابطال نظریه «تعامل با کدخدا و آمریکا» بود/ جلوگیری از خصوصی شدن بیمارستان پتروشیمی ماهشهر کوچک‌ترین انتظار مردم است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرک طالقانی ، حجت‌الاسلام‌ سیدسلمان هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرک طالقانی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان ، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان، ماه بندگى و عبادت و نهادینه‏سازى الگوى رفتار اسلامى‏، ماه تهذیب نفس، کسر شهوت، غلبه و چیره شدن بر نفس، ماه صبر و استقامت و بالاخره ماه خودسازى و اصلاح جامعه است. ازاین‏رو این ماه بهترین فرصت‏هایى است که انسان مى‏تواند به تقرب الهى بیاندیشد و رفتار و کردار خود را بر معیارها و ارزش‏هاى اسلامى تطبیق دهد و خود را در مسیر صراط مستقیم تربیت کند.

وی افزود: ازجمله برکات ماه مبارک رمضان، توصیه به عمل و ترویج رفتارهاى حسنه اسلامى اجتماعى همچون احسان و انفاق و اطعام به‌ویژه به فقرا و خویشاوندان است ، این ماه مبارک، فرصت بسیار مناسبى براى عمل به توصیه و سفارش دینى و نهادینه‏سازى اجتماعى آن در میان افراد جامعه فراهم مى‏شود که باید آن را مغتنم دانست و از آن در زمینه ایجاد هرچه بیشتر تحقق عدالت اجتماعى بهره گرفت.

امام‌جمعه شهرک طالقانی با اشاره به خروج آمریکا از برجام عنوان کرد: ۱۰ سال است که تمام نام‌گذاری‌ها بر محور تحکیم بنیان‏هاى اقتصادى کشور شکل‌گرفته و نشان مى‏دهد که مقام معظم رهبرى با درک هوشمندانه طراحى دنیاى غرب در وابسته کردن اقتصاد ایران به خارج مرزها و شکل‏گیری اقتصاد واردات محور، به‏خوبى نقشه دشمن را درک کرده و پادزهر آن را که همان عمل کردن به نسخه اقتصاد مقاومتى است، ارائه فرموده‏اند.

هاشمی در ادامه گفت: خروج آمریکا از برجام نشان داد که دشمنان تابلو دار نظام اسلامى به‌هیچ‌وجه قابل‌اعتماد نیستند، تنها فایده برجام، ابطال نظریه «تعامل با کدخدا و آمریکا» بود و چنانچه افرادى امروز به این فهم رسیده باشند که «اعتماد به آمریکا اشتباه بود» جاى بسی خوشحالی است، صلاح ملت ایران در این است که دولت با خروج نرم از برجام آن را به فراموشی بسپارد.

وی افزود: آمریکایى‏ها که ناتوان از برخورد سخت و نظامی با جمهورى اسلامى ایران هستند، روى به تحریم‏هاى شدیدتر آورده‏اند تا شاید بتوانند از بستر تضعیف اقتصاد ایران، به اهداف خود برسند ، ترامپ و آمریکایی‌ها بدانند ملت ایران به حول و قوه الهى، از این چالش سرنوشت‏ساز به‌سلامت عبور خواهد کرد، دستگاه دیپلماسی ایران بعد از خروج آمریکا از برجام، به شرطى برجام را با اروپا ادامه دهد که تضمین‏هاى قطعى و محکم را از اروپا اخذ کند و بدون اخذ تضمین عملی ادامه برجام منطقی نیست.

‏حجت‌الاسلام هاشمی کسب تعداد آراء گروه‏هاى مقاومت در انتخابات لبنان را نشان از شکست طرح‏هاى عربستان و آمریکا دانست و بیان کرد: این کشورها برنامه‏ریزى گسترده‏اى براى شکست جریان‏هاى مقاومت و حزب‏الله انجام داده بودند ، عربستان با صرف پول‏هاى هنگفت و حمایت از جریان‏هاى وابسته به خود سعى در به دست آوردن حداکثر کرسى‏هاى پارلمان جهت حذف سیاسى حزب‏الله و جریان مقاومت از مسائل سیاسى لبنان داشت. برنده اصلى این انتخابات جریان مقاومت و بازنده اصلى این انتخابات آمریکا، رژیم صهیونیستى و عربستان بود.

خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه‌ها با گرامیداشت فرارسیدن دهه تکریم و غبارروبى مساجد عنوان کرد: مسجد به دلیل کارکردها و قابلیت‏هاى مهمى که در ترویج اندیشه و ارزش‏هاى اسلامى دارد، از مهم‏ترین پایگاه‏ها و نهادهاى اسلامى و مردمى محسوب مى‏شود و در راستاى حفظ و گسترش اهمیت این پایگاه دینى و توجه هرچه بیشتر و بهتر به این نهاد تأثیرگذار دینى به‏خصوص در ماه مبارک رمضان، دهه آخر ماه مبارک شعبان، دهه «تکریم و غبارروبی مساجد» نام‌گذاری شده است .

وی در ادامه افزود: مساجد ظرفیت بسیار بالایى براى تربیت، رشد و تعالى فردى و اجتماعی افراد دارند که از قابلیت‏هاى مساجد مى‏توان در تربیت و آموزش نسل جوان به‏خوبى بهره برد و با برقرارى انس بیشتر جوانان با مساجد و تشکیل کانون‏هاى دینى، آنان را از همان کودکى با دین و آموزه‏هاى دینى آشنا نمود تا در مقابل آسیب‏هاى اجتماعى توان مقابله‏ى بیشترى داشته باشند و خواستار تکمیل مسجد رسول اعظم شهرک طالقانی از طریق حمایت مسئولان شورای راهبردی هستیم.

امام‌جمعه شهرک طالقانی با انتقاد از وضعیت خصوصی شدن بیمارستان صنایع پتروشیمی ادامه داد: کمترین انتظاری که مردم شهرستان بندر ماهشهر از نماینده مجلس شورای اسلامی دارند این است که اجازه ندهد بیمارستان صنایع پتروشیمی خصوصی شود و کاملاً دولتی باقی بماند و سند واگذاری سه دانگ از بیمارستان به بخش خصوصی در سال۹۲ غیرقانونی و ابطال شود.

وی افزود: سخنان مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت  مبنی بر موضوع زیان ده بودن بیمارستان صحت ندارد، بیمارستانی که فقط درآمد آن در سال ۹۴ شصت میلیارد تومان سود داشته چگونه می‌تواند زیان‌آور باشد؟ برچه اساسی این بیمارستان پول هنگفتی از مردم دریافت می‌کند؟ چرا بیماران تصادفی باید هزینه پرداخت کنند؟ بیمارستان دویست تختخوابی که فقط نود تخت آن فعال است؟ چرا بخش سوختگی و روانی آن هنوز راه نیفتاده است ؟چرا بخش آنژیوگرافی راه نیفتاده و مردم برای درمان به اهواز بروند؟ سالانه میلیاردها تومان پول از بیمارستان شرکت برگشت می‌خورد و حداقل کاری که بیمارستان شرکت نفت می‌تواند انجام دهد این است که در سال چند هفته خدمات رایگان به مردم ارائه دهد.

هاشمی در پایان با انتقاد از وضعیت روشنایی معابر شهرک طالقانی، گفت:از مسئولان اداره برق انتظار داریم تا هرچه سریع‌تر فکری به حال روشنایی معابر شهرک طالقانی قبل از حلول ماه مبارک رمضان کنند و همچنین از فرماندار شهرستان بندر ماهشهر انتظار می‌رود تکلیف مدرسه مخروبه شهید برزگر را مشخص و ما را از بلاتکلیفی خارج کنند و بگویند کی قرار است کلنگ زنی هنرستان دخترانه انجام شود

مطالب مشابه
دیدگاه ها